TworzymyGłos Regionu

reklama

Lepsza Wschowa przedstawia plan na przyszłość. Jaki program ma burmistrz Antkowiak?

Piątek, 15 marca 2024 o 16:23, aktualizacja Piątek, 15 marca 2024 o 16:59, autor: 39
Lepsza Wschowa przedstawia plan na przyszłość. Jaki program ma burmistrz Antkowiak?

Komitet Wyborczy Wyborców Lepsza Wschowa, prowadzony przez burmistrza Konrada Antkowiaka, zaprezentował swoje postulaty wyborcze, nakreślając szeroko zakrojony plan rozwoju dla miasta i gminy. Program składa się z ośmiu kluczowych punktów, od infrastrukturalnych po społeczne, mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców.

Rozwój infrastruktury na pierwszym planie

Konrad Antkowiak podkreślił, że program dla gminy Wschowa obejmuje rozbudowę infrastruktury komunalnej, sportowej i rekreacyjnej. Wśród projektów już realizowanych znajduje się rewitalizacja parku nad stawami, której rozpoczęcie było możliwe dzięki niedawnemu uzyskaniu pozwolenia na budowę. Rewitalizacja parku Herbergera oraz przebudowa głównych ciągów komunikacyjnych miasta, w tym ulic Wolsztyńskiej, Niepodległości, Bohaterów Westerplatte i Księdza Kostki, są kolejnymi zaplanowanymi inwestycjami.

Zobacz: Konrad Antkowiak ponownie burmistrzem? Jest oficjalna deklaracja. „Moje serce bije dla Wschowy”

Sport i rekreacja dla mieszkańców

Burmistrz Antkowiak zapowiedział również przebudowę miejskiego basenu, rozwój ścieżek rowerowych łączących wsie sołeckie z miastem, a także budowę nowoczesnego parkingu mającego na celu lepszą obsługę zarówno mieszkańców, jak i turystów. Antkowiak nie zapomniał o konieczności budowy miejskiej hali sportowej i centralnego parku rozrywki dla rodzin z dziećmi, podkreślając brak odpowiednich obiektów sportowych i miejsca rozrywki dla najmłodszych.

Priorytet bezpieczeństwa i dostępności

Bezpieczeństwo mieszkańców zostało wskazane jako piąty priorytet programu, obejmujący doświetlenie przejść dla pieszych, rozbudowę monitoringu miejskiego i likwidację barier architektonicznych, co ma na celu zwiększenie dostępności przestrzeni publicznych, jak na przykład deptak na ulicy Westerplatte.

Kolejne kroki i zaangażowanie społeczne

W ramach programu zaplanowano także kontynuację programu Senior Taxi, budowę miejskiego żłobka, powołanie Młodzieżowej i Senioralnej Rady Miejskiej oraz utworzenie centrum organizacji pozarządowych. Te działania mają na celu nie tylko poprawę infrastruktury, ale również aktywizację społeczną mieszkańców i wsparcie dla różnych grup społecznych.

Szczegółowy program wyborczy dostępy jest na stronie internetowej Lepszej Wschowy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (39)

avatar

avatar
~xdf
15.03.2024 16:47

Nie głosuje na policjanta.

avatar
~do xdf
15.03.2024 17:09

A gdzie Ty widzisz na zdjęciu policjanta ?

avatar
~Obiektywny
15.03.2024 17:50

Mlody pojicjant jest ok . No chyba ze mowisz o Panu Kłosowski z Pisu to jak najbardziej na nie, on jest przesiąknięty ideologia jednego wodza, ciągany za uszy przez posła.

avatar
~HIhaha (xdf)
15.03.2024 19:34

To jest temat , jak ten policyjny emeryt może startować i popierać taką partię z takim bagażem afer ich ponad 8 letnich rządów - Słuszna decyzja na NIE dla NIEGO i dla pis !!!!. To jest kuriozum co do takiego traktowania prawa i praworządności i to przez byłego policjanta --- I przez samo to Nasi Wyborcy powinni postawić znak NIE dla pisu !!!!!.

avatar
~Hihaha( do xdf)
15.03.2024 19:41

To już tak się Nam Wyborcom utrwaliło to nachalne - narzucające się nam zachowanie " policyjnego emeryta" , który atakuje Nas po raz kolejny, a to w kampanii ramie, w ramię z obecnym posłem Mejzą , a to teraz z otoczką posła pisu Asta , że My Wyborcy mamy już zakodowane , że to, cytat ...." policjant" - nawiasem mówiąc jedyny nie powtarzalny taki członek pisu wśród innych mundurowych emerytów we Wschowie i co dziwne niepopierany przez Nas Emerytów wszelkiego szczebla !!!!. Bije z niego Obłuda i Cynizm nie do pogodzenia z honorem i godnością człowieka !!!. Hihaha !

avatar
~OBIEKTYWNI My!
15.03.2024 19:49

Słuszna uwaga Panie ( ~Obiektywny) --- ten policyjny emeryt , który jak widać po jego zachowaniu, po jego wpisach na zw.pl przed wyborami do sejmu i Senatu, jego wieczne stanie w rozkroku jako funkcjonariusz policji za rządów Po-PSL, za rządów PIS+ Ziobro + Bielan, a obecnie jak policyjny emeryt jest NIEWYOBRAŻALNE dla przeciętnego Obywatela Naszej Wschowskiej Ziemi !. W mojej karierze zawodowej i jako emeryt jest to ewenement - taka postawa jak " policyjnego emeryta " na listach wyborczych pisu > Tego się logicznie nie da wytłumaczyć !. Po 100 kroć nie dla policyjnego emeryta i emeryta straży pożarnej wspieranego przez kandydata Czopka . Nie-Nie 100%.

avatar
~mieszkaniec
15.03.2024 17:12

Nigdy nie było jeszcze tyle zrobione co teraz .Mamy piękne inwestycje pomimo przeciwności i złej woli powiatu i województwa .Jestem ZA ma Pan mój głos

avatar
~Pol
15.03.2024 17:13

Takiego Burmistrza nam trzeba !

avatar
~Tomy
15.03.2024 23:59

A jaki program miał pan Antkowiak przed wyborami 5 lat temu i które z obietnic zrealizował?

avatar
~wschowa
15.03.2024 17:13

lepsza Wschowa Lepszy Powiat Lepsza Gmina . Pozdrawiam serdecznie

avatar
~FWS
15.03.2024 17:14

Panie Kuryłło skończ Pan z tymi ośmieszającymi filmikami i bierz przykład od nich

avatar
~Marta
15.03.2024 17:15

Brawo Dawid trzymam kciuki

avatar
~do kom.powyżej
15.03.2024 17:42

A cooo Dawidek już nie chce pracować w policji?

avatar
~warzywko
15.03.2024 17:15

Dzięki Bogu już bez pani KO bo tyle zamieszania i złośliwości wprowadziła że Wschowa ma jej dość .

avatar
~MIESZKANKA do ps.( mieszkaniec)
15.03.2024 19:54

Po ilu ty ps. (mieszkańcu) jesteś skrętach ?. Czy ci za te hejterskie płacą? , byś Nas WSCHOWIAN bezczelnie obrażał i pana Antkowiak !. Jak możesz sr.....ć we własne gniazdo, Miasto Wschowa, które cię karmi i daje dach nad głową - hejterku piXXi !!!/.

avatar
~do warzywka
16.03.2024 09:57

i tu się mylisz, radna jest po prostu aktywna w odróżnieniu od burmistrzowskich radnych, przez pięć lat kadencji, wypowiedź jedna albo wcale. Pasuje ci to? Bo mnie nie.

avatar
~#mieszkamiec
15.03.2024 17:26

Ludzie nie lykajcie tych ściem przez tyle lat nic nie robił tylko przed wyborami się coś ruszyło by pokazać że jednak coś robi.

avatar
~Odpowiedź do mieszkańca
15.03.2024 17:37

Typowy przykład wyobrażenia o rzeczywistości osoby, która w życiu nie prowadziła żadnej inwestycji jak np. budowa domu czy chociażby remont zabytkowej kamienicy. Ja miałam tę przyjemność i mam świadomość, ile czasu zajmuje samo skompletowanie dokumentacji i uzyskanie pozwoleń. Do tego należy dołożyć kolejny czas związany z pozyskaniem dotacji. Nie mówiąc już o czasie wdrożenia się na stanowisko, który obejmuje przeprowadzenie na przykład audytów. Biorąc powyższe pod uwagę burmistrz Antkowiak i tak zaskakująco szybko przeszedł do realizacji swoich kampanijnych założeń.

avatar
~do mieszkańca
15.03.2024 18:09

Ty chyba sam jesteś ,,ściemą" i nic wokół siebie nie widzisz .

avatar
~#####
15.03.2024 20:04

A co taki Troll jak ten ( ~#mieszkaniec) może na ten temat wiedzieć, jak ona ma za zadanie tylko trollowanie i wypisywanie bzdetów na uciechę swoich chlebodawców i partyjnych mocodawców ....> Bicie piany to u nich norma ; - wystarczy tylko posłuchać ich tzw. "wodza z Nowogrodzkiej" na Komisji Pegasusa, ich byłego ( i dzięki panu Bogu, że byłego) Morawieckiego ps. "Pinokio" oraz rzeczników z Bożej łaski, a teraz ich kandydata " emeryta policyjnego" na tak zwanej ich pseudo zamkniętej przed nami Wyborcami " konwencji" .... dla nich liczy się tylko obłuda i wypasione celebryckie bilbordy !!!!. 15.10 --- to był ich początek KOŃCA - 07.04 ZRÓBMY ich Koniec końca !!!!.

avatar
~Wschowianka
15.03.2024 17:28

Burmistrz i kandydatka z mojego okręgu mają głosy całej mojej rodzinki. Dużo zrobiono i będzie więcej. Stawiam na sprawdzonych a zwłaszcza na Burmistrza. Pokazał, że dotrzymuje słowa.

avatar
~JA
15.03.2024 17:28

Ma Pan mój głos nawet dlatego ,że nie ma w czym wybierać .Jeden mundurowy choć szacunek dla Niego ,że przynajmniej nie boi się startować z PIS ma tyle odwagi bo drugi gorszy mundurowy wypisał się kilka tygodni przed wyborami ,żeby ktoś Go nie utożsamiaj z partią. Ależ on ma parcie na władzę idzie całą rodziną żonka do Powiatu on na Burmistrza i jeszcze wiejski okręg mu się marzy .Kolejny kandydat kojarzony z kwiatkami szanowni Państwo pan nigdy nic nie robiący chodzący i rozmawiający ,obiecujący i tyle .Dodam że nie wiem jak tam jego stan zdrowotny czy już mu pozwala ? Jeszcze nie tak dawno nie mógł pracować. I kolejna już kandydatura jedynej kobietki w tym towarzystwie .Ach te kobiety głowa wyżej niż d..a zawsze. Dodatkowo doświadczenia wcale .a przede wszystkim chęci współpracy z ludzmi..Więc ja jako ja jestem za Panem Burmistrzem Antkowiakiem

avatar
~xyz
15.03.2024 17:43

A co oni tutaj mają miny grobowe, jak na stypie?

avatar
~Normalność
15.03.2024 17:47

Jeśli będzie ta ekipa w mieście, to jest szansa na dalsze działania, Warunek muszą mieć większość i mam nadizeje ze tak się stanie z tym Burkistrzem. Bez zbędnej zbieraniny radnych nieporadnych.

avatar
~Leo
15.03.2024 18:14

Patrząc przez ile lat Wschowa była w stagnacji ( rządy Grabki i Patalas) i nie wykorzystany potencjał to teraz przez te 5 lat widać, że Wschowa wraca do życia. Gdyby nie obecny burmistrz to prócz klubu seniora nie byłoby nic... p. ANTOKIWAK POWODZENIA

avatar
~Ela
15.03.2024 18:24

Policjant i strażak do lamusa głosuje na Antkowiaka jedyny pokazał że można wiele zrobić rok się uczył a potem petarda

avatar
~Andrzej
15.03.2024 18:55

Idę na wybory dobry logiczny program głosuje tak Antkowiak

avatar
~Wyborca
15.03.2024 18:57

Ile nowych firm powstalo lub naplynelo do wschowy w czasie obecnej kadencji? Na Ilu spotkania U pan z kola gospodyn byl burmistrz w ciagu ostatnich lat? Ktos liczyl Moze? Co burmistrz zrobil konkretnego dla dzieci I mlodziezy? Jaka jest obecna pensja burmistrza? Oraz radnych? Ile bedzie po wyborach?

avatar
~Do wyborca
15.03.2024 19:29

Mikro przedsiębiorstw trochę się otwalarlo w ostatnih latach (choćby salony kosmetyczne, fryzjerskie) na spotkania burmistrz jeździ regularnie lub deleguje swoich współpracowników jeśli nie może być osobiście (a należy pamiętać, że wszędzie być się nie da, bo człowiek nie może się rozdwoić). Dla dzieci i młodzieży choćby plac zabaw i lodowisko na rynku, pomost w lginiu, ścieżka rowerowa w tylewicah, park wolsztynski. Pensja taka, jaką ustaliła władza na górze i uważam że byłby niegospodarny gdyby dobrowolnie z podwyzki zrezygnował ( kto z Państwa zrezygnowałby gdyby szef zaproponował podwyżkę?). Po wyborach będzie się działo jeszcze więcej, bo Antkowiak zapewnią ciągłość działania. Dlatego TAK na Antkowiaka.

avatar
~Z kraju i ze świata
15.03.2024 21:46

Jarosław Kaczyński jest, co widać jak na dłoni, osłabiony po zeszłorocznych wyborach. Może to nie jest waga superciężka, ale ciężka z pewnością. Wystawienie do starcia z Nim przed komisją zawodników wagi koguciej,a nawet naleśnikowej, to dowód na lekceważenie przeciwnika (pyszność). A to się dla lekceważących wcześniej czy później, co doświadczyła PO przed 2015 i PiS do 2023, źle kończy.

avatar
~4427018074
16.03.2024 05:06

Co ty chory jesteś? O czym ty piszesz? Zupełnie nie na temat.

avatar
~Kleszcz
16.03.2024 06:49

Bardzo dobry , rozwojowy burmistrzem tak trzymać!

avatar
~Tyija
16.03.2024 20:29

""Nikt ci tyle nie da, co polityk walczący o władzę obieca."" To z fajnego artykułu o 100 konkretach na 100 dni. Chyba gmina w lotto wygra żeby to robić ?

avatar
~DO( Tyija)
17.03.2024 12:36

tak tylko pisze i mówi i sądzi wyborca z gatunku zacofanych i niekompetentnych w głosowaniu na wybraną przez siebie listę kandydatów. To tylko świadczy o tobie i twojej wiedzy przedwyborczej - zbyt zawierzasz propagandzie, a nie własnemu rozumowi !. pa....!

avatar
~lobo
17.03.2024 11:00

A ja będę głosował na Pana Buczka! To człowiek najwierniejszy w swoich przekonaniach. Na niego wiatr czasu i sympatii nie działa! Brawo!

avatar
~PRZECIWNIK...!
17.03.2024 12:32

Tej kandydaturze , tj. kandydata Buczka !!!. "lobo" - nie zapominaj, że ten kandydat jako radny zlekceważył wyborców nie odpowiadając na ich pytania , np. tak konkretnych dot. - kiedy dokonane zostana Audyty w lokalnych Spółkach Skarbu Państwa, w których zasiadają ludzie z nadania lokalnego pisu i ich posłów ?. Totalnie zlekceważył ten temat !!!. Nie można tylko na opowiadaniu bajek na poziomie mchu i paproci zasiadać za nasze pieniądze tyle lat jako radny !!!!. Nie dla kandydata Buczka, a obecnego radnego !.

avatar
~Ewa
17.03.2024 13:17

Ha ha przez 5 lat Buczek był tylko tuba popierająca owoc kochanska tylko jej przytakiwał WSTYD

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl