TworzymyGłos Regionu

reklama

„Lepsza Wschowa” i „Lepszy Powiat” gotowe do wyborów. Na listach nowe twarze i doświadczeni radni

Sobota, 02 marca 2024 o 17:37, aktualizacja Poniedziałek, 04 marca 2024 o 18:56, autor: 33
„Lepsza Wschowa” i „Lepszy Powiat” gotowe do wyborów. Na listach nowe twarze i doświadczeni radni

W dniu 2 marca komitet wyborczy skupiony wokół burmistrza Konrada Antkowiaka zarejestrował listy wyborcze do Rady Powiatu oraz Rady Gminy. Z tej okazji przed sztabem wyborczym „Lepszej Wschowy” zlokalizowanym na ul. Niepodległości odbyła się konferencja. Wcześniej, przy kawie, burmistrz Antkowiak oraz kandydaci rozmawiali z mieszkańcami.

Lepsza Wschowa i Lepszy Powiat zgłosiły listy wyborcze

W trakcie konferencji burmistrz Antkowiak wyraził swoje zadowolenie z faktu zarejestrowania list kandydatów. "Z nieukrywaną radością chcę państwa poinformować, że dzisiaj zarejestrowaliśmy swoje listy kandydatów do Rady Miejskiej i do Rady Powiatu z Komitetu Lepsza Wschowa i Lepszy Powiat," mówił burmistrz. Włodarz, że kandydaci to osoby z wieloletnim doświadczeniem, ale również nowe twarze, pełne energii i entuzjazmu, gotowe odpowiadać za przyszłość Wschowy i całej gminy.

Współpraca na różnych szczeblach samorządu

Konrad Antkowiak zaznaczył, że kluczem do dalszego rozwoju Wschowy jest współpraca na wszystkich szczeblach samorządu. "Tylko współpraca pomiędzy wszystkimi szczeblami samorządu, czyli zarówno gminnego, powiatowego i wojewódzkiego, gwarantują, że Wschowa będzie rozwijać się dalej," podkreślił burmistrz. Dodał również, że przed Wschową otwierają się nowe możliwości finansowe dzięki odblokowaniu środków z Krajowego Programu Odbudowy oraz Funduszu Spójności.

Podziękowanie dla mieszkańców

Aleksander Ziemek, pełnomocnik komitetu "Lepsza Wschowa", podziękował mieszkańcom za wsparcie. "Chciałbym podziękować wszystkim, którzy złożyli swój podpis pod listami poparcia naszych kandydatów," mówił Ziemek. Podkreślił, że dzięki setkom osób udało się zarejestrować listy we wszystkich okręgach miejskich i powiatowych.

Lista KWW KONRAD ANTKOWIAK LEPSZA WSCHOWA

 1. Halina Kaczmarek - Wschowa ulice: Arcybiskupa Stablewskiego, Al. PCK, Dworcowa, Jedności, Kazimierza Wielkiego, Kolejowa, Konradowska, Mickiewicza, Moniuszki, Przemysłowa, Sportowa, Strzelecka, Towarowa, Żwirki i Wigury
 2. Krystyna Zacharczuk - Wschowa ulice: Aleja Konstytucji 3 Maja, Boczna, Czarna, Dębowa, Kasztanowa, Matejki, Obrońców Warszawy, Rzemieślnicza, Zielona, Zielony Rynek
 3. Jacek Kowalczyk - Wschowa ulice: Bohaterów Westerplatte, Generała Bema, Głogowska, Herbergera, Kilińskiego, Klasztorna, Kościelna, Kuśnierska, Lipowa, Łazienna, Parkowa, Plac Farny, Plac Świętego Jana, Plac Zamkowy, Pocztowa, Poprzeczna, Powstańców Wielkopolskich, Ratuszowa, Ks. Józefa Rogalińskiego, Rynek, Rzeźnicka, Słoneczna
 4. Dawid Jastrzębski - Wschowa ulice: 55 Poznańskiego Pułku Piechoty, Garbarska, Kopernika, Księdza Andrzeja Kostki, Krótka, Lwia, Łąkowa, Makowa, Nowa, Nowopolna, Okrężna, Osadnicza, Plac Ćwiczeń, Staroleszczyńska, Wałowa
 5. Hanna Knaflewska-Walkowiak - Wschowa ulice: Chopina, Daszyńskiego, Droga Św. Jakuba, Działkowa, Głowackiego, Gospody, Jesionowa, Kurpińskiego, Lawendowa, Ogińskiego, Piaskowa, Plac Kosynierów, Podgórna, Polna, 17 Pułku Ułanów, Szymanowskiego, Topolowa, Wieniawskiego, Wierzbowa, Zakątek Kamienny
 6. Aleksandra Kozłowska - Wschowa ulice: 31 Stycznia, Berwińskiego, Cicha, Jasna, Kamienna, Niepodległości, Piłsudskiego, Plac Grunwaldu, Solna, Spokojna, Strażacka, Targowa, Wąska, Wolności
 7. Tomasz Ratajczak - Wschowa ulice: Konopnickiej, Kościuszki, Kraszewskiego, Mała, Ogrodowa, Paderewskiego, Prusa, Reymonta, Sadowa, Sienkiewicza, Sikorskiego, Słowackiego, Tylna, Wesoła
 8. Łukasz Winiarski - Wschowa ulice: Akacjowa, Brzozowa, Bukowa, Cisowa, Czereśniowa, Garncarska, Jabłoniowa, Jagodowa, Jałowcowa, Jarzębinowa, Jeżynowa, Jodłowa, Klonowa, Leszczynowa, Leśna, Magnoliowa, Malinowa, Modrzewiowa, Morelowa, Nowe Ogrody, Orzechowa, Sosnowa, Świerkowa, Wiśniowa, Wolsztyńska, Wrzosowa
 9. Michał Drobnik - Wschowa ulice: Królowej Jadwigi, Osiedle Jagiellonów, Zygmunta Starego
 10. Maciej Gała - Wschowa ulice: Austriacka, Belgijska, Bułgarska, Chorwacka, Czeska, Aleja Drużyny Harcerskiej Bawoły, Estońska, Grecka, Hiszpańska, Holenderska, Irlandzka, Jagiellońska, Niemiecka, Nowy Rynek, Osiedle, Portugalska, Pusta, Starowiejska, Szwedzka, Węgierska, Włoska, Zacisze
 11. Tadeusz Sobczuk - Łysiny, Przyczyna Górna, Pszczółkowo, Tylewice, Wygnańczyce
 12. Sabina Brambor - Buczyna, Hetmanice, Klucz, Lgiń, Mały Bór, Nowa Wieś
 13. Krzysztof Michalewicz - Dębowa Łęka, Osowa Sień, Wincentowo
 14. Agnieszka Nachaj - Czerlejewo, Łęgoń, Olbrachcice, Przyczyna Dolna, Siedlnica
 15. Władysław Brzechwa - Kandlewo, Konradowo

Lista KWW LEPSZY POWIAT

Okręg 1 - Wschowa

 1. Jolanta Denesiuk
 2. Krzysztof Kola
 3. Maria Frąckowiak
 4. Eryk Szmania
 5. Anna Huzar
 6. Artur Obuchowicz
 7. Marta Szeroka
 8. Ryszard Grys
 9. Żaklina Świder - Krukiel
 10. Anna Ziemek

Okręg 2 - Szlichtyngowa, Sława

 1. Monika Leisner-Paliwoda
 2. Zbigniew Gostyński
 3. January Dworczak
 4. Tadeusz Maśliński
 5. Łukasz Kielnar
 6. Julita Suleja
 7. Dorota Jagoda
 8. Kamila Pogorzelska
 9. Kinga Neć

Zobacz: „Lepsza Wschowa” otworzyła sztab wyborczy na ul. Niepodległości. Do rozmów zaprasza burmistrz Antkowiak

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

avatar

avatar
~Super
02.03.2024 20:28

Najbardziej pozytywne zaskoczenie to numer 10 na liście do powiatu! Pani Aniu będę miała na kogo zagłosować! Powodzenia i trzymam kciuki!

avatar
~Wyborcy
04.03.2024 16:21

Pani Aniu , proszę nie zwracać uwagi na tę ,,łapę" w dół.My też na panią zagłosujemy !

avatar
~Ja
02.03.2024 21:51

„Dość kłótni we Wschowie” napisała Pani Krystyna. Z tego co obserwuję to właśnie Pani Krystyna komentuje, odpowiada i niejednokrotnie neguje inne zdanie wypowiadających się; co ostatnie sprowadza się do „siania niezgody”. Ja tak to oceniam. Uszanujmy wszystkich kandydatów i dajmy ludziom ocenić przy urnach wyborczych.

avatar
~Mój Boże @.pl
03.03.2024 09:19

Kto zrozumie i wytłumaczy mi pozycję nr 1 na liście z kandydatką J. Denesiuk ?. osoba, która przez ostanie pięć lat forsowała w Naszym powiecie tą jakże śmieszną koalicję, która dała pisowi stanowisko starosty, a pslwi jego wice starostę ?. Brak słów pozytywnego komentarza o tej kandydatce mają na uwadze te ostatnie 5 lat jej "siedzenia" na stołku przewodniczącej Rady Powiatu - Brak słów !. Ponad 5 lat totalnej polityki braku inwestycji i ochrony naszego środowiska ze strony tej pani i jej Rady - Rady pisplus + psl !. Nigdy więcej takich ludzi w Naszych Wolnych samorządach po 15.10 - ludzi, którzy zaraz po - nie daj Boże - wyborach stoją w " ROZKROKU " w stosunku do Naszych - Wyborców potrzeb, a objęciem prze nich "stołka władzy" !!!. Po 100 kroć nie dla takich " przefarbowanych lisów" !!! Krótko ; - albo praca we własnej firmie, albo praca z doskoku w lokalnym samorządzie ?.

avatar
~Sąsiad
03.03.2024 09:28

Oj tak, ta pani często wszystko neguje co nie po jej myśli. Uważa że tylko jej racja się liczy. Sieje ferment. Kto lepiej ją zna ten wie. Hejt ma we krwi. I nie mam zamiaru wpuszczać do domu na żadne rozmowy.

avatar
~X
03.03.2024 11:50

Zgadzam się tej pani nie powinno być na liście

avatar
~TYLKO PAN ANTKOWIAK!
03.03.2024 11:55

NASZYM BURMISTRZEM ! . GWARANCJA STABILNOŚCI< ROZWOJU < NOWOCZESNOŚCI NASZEGO MIASTA i GMINY !. Ja , to mówię młody człowiek l. 18 !.

avatar
~On
03.03.2024 21:17

Niedobrze się robi od tych komentarzy, wstawek podrzegania i judzenia. Pani Krystyno Pani chce reprezentować ludzi. Wsłuchać się w nasze głosy?. Po co? Jaki to poziom teraz Pani prezentuje tą swoją aktywnością w sieci. Jestem zaskoczona postawą tej Pani.

avatar
~obywatelska Wschowa
03.03.2024 06:45

KOla Krzysztof, ciekawe dlaczego poseł Kola chowa się za lokalnym komitetem i nie ma odwagi startować z komitetu swojej partii ? Ciekawe ile razy zabierze głos w kadencji 2 x 2 minuty ?

avatar
~Rafal
04.03.2024 22:56

Bo zawsze taki byl

avatar
~Ja
03.03.2024 09:38

A gdzie baloniki? Już wiem, na kogo nie głosować.

avatar
~MA---SAKRA(1)
03.03.2024 10:20

Czy mnie oczy nie mylą ?; - nr (1) - KWW Lepsza Wschowa , Okręg Nr 1, kandydata Jolanta Denesiuk ?. Czy ktoś tu w jawny sposób kpi sobie z Nas - Wyborców wystawiając tą panią ?. Poziom NA MINUS przez te ostanie pięć lat tej pani na stołku przewodniczącej Rady Powiatowej ---- zero wiarygodności i jeśli chodzi o realizację i tej pani i jej koalicjanta partii pisu w zarządzie powiatu Wschowskiego odnośnie Nowych Inwestycji, Nowych Miejsc Prac i ochrony Naszego Środowiska - Jego Czystości !!!. I ktoś taki, który wszedł w koalicję " pis + psl + 3 panie w radzie powiatu" i do dnia dzisiejszego w niej tkwi ma być na tej liście ???. Wg mnie to kpina - po całemu - z naszej inteligencji - inteligencji wyborców Powiatu i Miasta i Gminy Wschowa !. Tej pani mówimy NIE !. Praca w samorządzie lokalnym XXI Wieku wymaga od kandydata pełnego zaangażowania i bycia przydatnym dla Wyborców i Mieszkańców , a nie praca z tzw. " doskoku " - to jak ci emeryci mundurowi !!!. NIE - Takim mówimy NIE ~!.

avatar
~Mieszkaniec
03.03.2024 12:18

Jest to ekipa, która gwarantuje powstanie nowych murali w mieście, wybiegów dla psów (zarówno małych jak i dużych), interaktywnego przejścia dla pieszych i może jeszcze jakaś inwestycja w Lginiu. Ale o nowych miejscach pracy, drogach, kanalizacji i innych ważnych potrzebach możemy zapomnieć.

avatar
~ostrzeżenie
03.03.2024 14:43

Antkowiak, nie wyliczycie się z tego: Przypominamy, że bez uzyskania zgody właściciela czy administratora nie można wieszać plakatów i haseł wyborczych na ścianach budynków, wiaduktach, przystankach komunikacji publicznej, tablicach i słupach ogłoszeniowych, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych, telekomunikacyjnych i innych.

avatar
~oooo! Uśmiechnięta POlska.
03.03.2024 14:49

Jest jeszcze jeden mundurowy na liście. Dawidek J. Ciekawe co na to przełożeni.A polityczny polucjant to nowa jakość.

avatar
~Peter Green
03.03.2024 15:04

Trudno mówić o jakichkolwiek zaskoczeniach. Jest to zdecydowanie podręcznikowa lista partii władzy. Paru dyrektorów placówek oświatowych, tzw. Pełnomocników Burmistrza, Sołtysów itp. Wiadomo, z władzą trzeba "trzymać".

avatar
~Fws
03.03.2024 15:45

Czy członek miejskiej komisji ds wyborów ((Natalia R.)) mize należeć do komitetu jednego z kandydatów na burmistrza?

avatar
~100 dni już wkrótce.
03.03.2024 15:52

Ciekawe jak tam realizacja 100 obietnic na 100 dni ? Aha, bo nie ma pieniędzy. A kto winny , jak to kto ? willa plus, maseczki,respiratory .................. Chodzi o zasadę. Jak dotrzymają jedną obietnicę, to ludzie zaczną pytać o pozostałe. A tak - są przynajmniej konsekwentni.

avatar
~Basia
03.03.2024 15:56

Pani Krystyna poczuła władzę. JUŻ.

avatar
~******
03.03.2024 16:40

Pani Frąckowiak, dlaczego.? Jak tam obiecana kanalizacja dla Tylewic ? POdobno po zmianie wojewody na Platformianego, wraca temat wysypiska wTylewicach. A tak nawiasem droga 278 to zasługa kogoś zupełnie innego niż Antkowiak. Więc dlaczego ?

avatar
~Wschowianka
03.03.2024 17:43

A zlikwidujecie bramkę w wejściu do UG? W końcu urzad jest dl ludzi a nie ludzie dla urzędu .

avatar
~Ja
03.03.2024 18:56

Bardzo dobre pytanie!!! i jeszcze jedno się ciśnie: czy załatwicie też milszą obsługę w biurze interesanta? Pani Iwona zbyt często przechodzi samą siebie. I nikt na to nie reaguje.

avatar
~do wschowianki
03.03.2024 20:56

W naszym mieście są dwie takie bramki, w sądzie i w gminie. Że w sądzie to rozumiem, ale w gminie to wielki wstyd burmistrzu.

avatar
~mieszkaniec okregu 12
04.03.2024 06:58

A co obecna radna Sabina B. zrobiła dla Hetmanice czy Nowej Wsi. Jedyna radna, która przez 5 lat nie zabrała głosu podczas sesji.

avatar
~do mieszkańca okręgu nr 12
04.03.2024 14:53

radni burmistrza prawie nigdy nie zabierali głosu. Wielki wstyd, gdyby nie radni opozycji sesja trwałaby najwyżej godzinę.

avatar
~Adaś
04.03.2024 12:33

Ależ burmistrzu Antkowiak (lider LP) "spieniłeś" Wschową po upublicznieniu listy swych kandydatów na radnych miasta i powiatu, oj niosło daleko ? Oczywistym jest, że jest tam Pana osoba plus kogo tam Pan uważał, chwała, ale np. ....... wstawiać spękaną " kolumnę" ( mówi o tym ~MA---SAKRA) Panią Jolantę D. to pełna niezręczność z Pana strony, to wyraz ogłupienia swojego elektoratu. Wiem, że nigdy nie będzie tak, aby każdego nasycić "ptasim mleczkiem" i dać jeszcze do kieszeni zwitek. Jednak coś mnie martwi: burmistrzu...., jeśli w porcie chcesz przycumować "fregatą" w dużej mierze odrapaną, bez glansu i błyskotliwości intelektualnej, to prosto w oczy .... emerytami nie wygrasz. Ty kojarzony jako reprezentant PO, nowego, zwycięskiego nurtu politycznego po 15.10 na liście KWW LEPSZY POWIAT Okręg 1 - Wschowa umieszczasz osobę sprzęgniętą z lokalnym PiSem to, to jakieś kuriozum..... ludzie nie dowierzają w Pana groteskowość. Co Pan robi ? Moje całe otoczenie ( znam parę ustosunkowanych rodzin) zaczyna już rozważać aby nie na Pana zagłosować, skoro osoby niehonorowe ( tzw. przebieraniec w mundurze ) stają się filarem Pana list. Proszę się zastanowić i zrozumieć, że bajer PiSu polega na tym, aby pod Panem "detonować" i aby ze swoimi kamratami wysłać Pana pod macierzysty adres zamieszkania. Adaś

avatar
~TikTak
04.03.2024 15:52

Konrad Tak, Dawid Nie

avatar
~Qwerty
04.03.2024 19:02

Pani w sukience w groszki najlepsza! Gdzie można zagłosować?

avatar
~Wyborca
04.03.2024 20:37

Niedobrze się robi od wysypu hejterów , przeciwników najlepszego burmistrza od. lat .Obrażanie pana Antkowiaka i ludzi ,którzy mu ufają najlepiej wam wychodzi .

avatar
~NOCNA ZMIANA ****
04.03.2024 23:40

Szanowny Panie ( Wyborco) - NIEDOBRZE się ROBI, to mało powiedziane - to jest żałosne i prostackie, a z drugiej strony ten wysyp hejterów i trolli z gatunku "pixxi" przypomina mi ich akcję jak promowali w kampanii do Sejmu i Senatu nie jakiego ich kandydata na posła Ł. Mejze, który ich głosami wstydu i hańby i pośmiewiska całego Naszego województwa lubuskiego w skali Całego Kraju dostał się do obecnego Sejmu !. Wstyd pozostał dla Nas na całe lata. Biorąc pod uwagę, że w dniu dzisiejszym dotarła do na informacja, iz zmarł Pan Tomasz GUZOWSKI - Niech spoczywa w pokoju, wyrazy współczucia dla całej jego rodziny !. Przypomnę, że ten pan był wykorzystany do swojej medialnej propagandy - promowania kosztownej terapii ( eksperyment z Meksyku ) - (co również podaje GW Z.G ) leczenia ludzi chorych na raka przez obecnego p. Mejze...... !. Jak widać Panie ( Wyborca) ta hejterska szczujnia z grupy ( pixxi ) obecnie przerzuciła się na szczucie Naszych Mieszkańców na pana Burmistrza Antkowiak - jedynego Burmistrza Miasta i Gminy Wschowy od ponad 30 lat, który jak pierwszy i jedyny zapoczątkował szereg zmian i inwestycyjnych i kulturalnych i oświatowych i mentalnych ....itd. które nawet nie śniły się jego poprzednikom na tym miejscu !!!!!. Mimo tej totalnej szczujni tych prymitywnych hejterów i trolli z pod znaku ( pixxi) PAN Antkowiak będzie naszym Burmistrzem na kolejne długie lata ... A tym trollom i hejterom ( pixx) pozostanie tylko wstyd jak po tym ich wyborze na posła Mejzy !!!!!. Jeszcze raz ; Niech spoczywa w pokoju śp. Tomasz Guzowski .

avatar
~NOCNA ZMIANA ****
04.03.2024 23:42

Szanowny Panie ( Wyborco) - NIEDOBRZE się ROBI, to mało powiedziane - to jest żałosne i prostackie, a z drugiej strony ten wysyp hejterów i trolli z gatunku "pixxi" przypomina mi ich akcję jak promowali w kampanii do Sejmu i Senatu nie jakiego ich kandydata na posła Ł. Mejze, który ich głosami wstydu i hańby i pośmiewiska całego Naszego województwa lubuskiego w skali Całego Kraju dostał się do obecnego Sejmu !. Wstyd pozostał dla Nas na całe lata. Biorąc pod uwagę, że w dniu dzisiejszym dotarła do na informacja, iz zmarł Pan Tomasz GUZOWSKI - Niech spoczywa w pokoju, wyrazy współczucia dla całej jego rodziny !. Przypomnę, że ten pan był wykorzystany do swojej medialnej propagandy - promowania kosztownej terapii ( eksperyment z Meksyku ) - (co również podaje GW Z.G ) leczenia ludzi chorych na raka przez obecnego p. Mejze...... !. Jak widać Panie ( Wyborca) ta hejterska szczujnia z grupy ( pixxi ) obecnie przerzuciła się na szczucie Naszych Mieszkańców na pana Burmistrza Antkowiak - jedynego Burmistrza Miasta i Gminy Wschowy od ponad 30 lat, który jak pierwszy i jedyny zapoczątkował szereg zmian i inwestycyjnych i kulturalnych i oświatowych i mentalnych ....itd. które nawet nie śniły się jego poprzednikom na tym miejscu !!!!!. Mimo tej totalnej szczujni tych prymitywnych hejterów i trolli z pod znaku ( pixxi) PAN Antkowiak będzie naszym Burmistrzem na kolejne długie lata ... A tym trollom i hejterom ( pixx) pozostanie tylko wstyd jak po tym ich wyborze na posła Mejzy !!!!!. Jeszcze raz ; Niech spoczywa w pokoju śp. Tomasz Guzowski .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl