TworzymyGłos Regionu

reklama

Legenda triathlonu i bohater filmu ,,Najlepszy" spotkał się ze sławską młodzieżą

Środa, 14 marca 2018 o 16:01, aktualizacja Piątek, 16 marca 2018 o 15:21, autor: 1
Legenda triathlonu i bohater filmu ,,Najlepszy

Na zaproszenie Dyrektora SCKiW Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie odwiedził Jerzy Górski. Legenda triathlonu, mistrz świata w zawodach Double Ironman oraz bohater filmu „Najlepszy” spotkał się ze sławską młodzieżą. Opowiadał o swoim niezwykle barwnym życiu, chwilach słabości i aktywności fizycznej, która pomogła wyjść mu z nałogów.

Wspominał o swoim przełomowym momencie w życiu, kiedy to w 1984 rok poznał Marka Kotańskiego i trafił do wrocławskiego Monaru. Jednym z elementów leczenia była aktywność ruchowa. Jerzy Górski pokonywał małe dystanse. Jak wspominał, zaczął nim rządzić nowy nałóg. Narkotyki zamienił na biegi. Przestrzegał uczniów przed niewłaściwymi uzależnieniami i ich strasznymi konsekwencjami. 
Opowiadał o rowerowej wyprawie dookoła Polski i zdobyciu w 1990 roku tytułu mistrza świata w zawodach Double Ironman (7,6 km pływania, 360 km jazdy rowerem, 84 km biegu).
„Najlepszy” zachęcał młodzież do podążania za marzeniami, wytyczania sobie celów i spełniania swoich pasji. Jak sam twierdzi, jest człowiekiem szczęśliwym i wolnym. Mimo iż, jeszcze kilkanaście lat temu był uzależniony od narkotyków, dzięki ciężkiej pracy i wytrwałości spełnił marzenia. Sport dał mu drugie życie. Tego samego życzył słuchaczom. Jerzy Górski zachęcał uczniów ZSP do udziału w triathlonie 21-22 lipca w charakterze wolontariuszy, zapisywać można się w szkole.

(źródło: slawa.pl)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Ja
14.03.2018 19:06

Z tą ,,legendą" to trochę przesada.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl