TworzymyGłos Regionu

reklama

Laptopy dla uczniów już w SOSW. Osobiście wręczał je Starosta Wschowski

Piątek, 24 listopada 2023 o 12:56, aktualizacja Piątek, 24 listopada 2023 o 13:14, autor: 3
Laptopy dla uczniów już w SOSW. Osobiście wręczał je Starosta Wschowski

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym (SOSW) we Wschowie, uczniowie IV klasy Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 4 otrzymali nowe laptopy, dzięki inicjatywie „Laptop dla ucznia”. Starosta Andrzej Bielawski osobiście przekazał te cenne narzędzia edukacyjne, które mają pomóc w rozwijaniu umiejętności cyfrowych.

Realizacja programu rządowego „Laptop dla ucznia”

Program „Laptop dla ucznia” jest częścią szerszej inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w zdobywaniu i rozwijaniu kompetencji cyfrowych. Do uczniów wszystkich klas IV szkół podstawowych w Polsce, trafiają bezpłatne laptopy.

Celem programu jest nie tylko zapewnienie sprzętu, ale przede wszystkim wyrównywanie szans edukacyjnych. W SOSW we Wschowie to wsparcie ma szczególne znaczenie. Jak podkreśla Starosta Wschowski Andrzej Bielawski: „Dostarczając te laptopy, otwieramy przed naszymi uczniami nowe możliwości rozwoju ich edukacji, talentów i pasji”.

Dzięki temu programowi, uczniowie SOSW otrzymują nie tylko sprzęt, ale także szansę na lepsze wykorzystanie zasobów edukacyjnych dostępnych w Internecie. To krok w stronę wyrównywania różnic w dostępie do nowoczesnych technologii, co ma fundamentalne znaczenie w dzisiejszym świecie cyfrowym.

Źródło/foto: Powiat Wschowski

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Inicjatywa plus***
24.11.2023 15:45

A z jakiej to puli panie Starosto?, bo nie z pańskiej prywatnej kieszeni !. Czy to jest c.d pańskiej kampanii wyborczej ???.

avatar
~Szczery
24.11.2023 20:16

Ale farsa. Przeciwnik UE lansuje się rozdając laptopy dofinansowane przez UE tak jakby sam za nie zapłacił :/

avatar
~t u p e t plus!
25.11.2023 10:09

Przy okazji; - ile by było za to takich laptopów i nie tylko !!!!. ODPRAWY dla wyimaginowanych ministrów Morawieckiego za nie cały miesiąc ich niby pracy w nowym - starym rządzie z nadanie prezydenta DUDY ( nie Sejmu) >????. Ile zarobią tymczasowi ministrowie pisu i to wszystko w brew temu co Mamy Aktualnie w Sejmie, a tylko za zgoda prezydenta Dudy i Morawieckiego ?. Ponadto fikcyjne , na szybko, na kolanie powoływane tak zwane Instytuty przez Czarnka i Glińskiego ???. A tym czasem dla przypomnienia mamy miliardowe zadłużenia SZPITALI - Naszych Szpitali za czasów tej totalnej ponad 8 l władzy pisu , bo oni przez ten ostatni miesiąc bawią się za Nasze Publiczne Pieniądze !!!!. Tak ciężko im oddać władzę, tak się przyzwyczaili żyć na nasze Konto !!!!!. Pamiętajmy o tym podczas wyborów Wiosna 2024 !!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl