TworzymyGłos Regionu

reklama

„Laptop dla ucznia” w Szlichtyngowej: 54 nowe komputery dla uczniów

Piątek, 06 października 2023 o 11:01, autor: 1
„Laptop dla ucznia” w Szlichtyngowej: 54 nowe komputery dla uczniów

Wczoraj, 5 października, Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa, Jolanta Wielgus, podpisała umowę z Ministrem Cyfryzacji dotyczącą dostawy 54 nowych laptopów dla uczniów szkół podstawowych. Całkowita wartość zakupionego sprzętu wynosi 155 821,32 zł.

Program „Laptop dla ucznia”

Inicjatywa, realizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji, ma na celu wsparcie uczniów IV klasy szkoły podstawowej w Polsce poprzez przekazanie im bezpłatnych laptopów. Komputery mają służyć nie tylko do nauki, ale także do rozwoju kompetencji cyfrowych oraz rozwijania talentów i zainteresowań młodych ludzi. W ramach tego programu wsparciem zostaną objęci uczniowie wszystkich szkół podstawowych w Szlichtyngowej.

Procedura przekazania sprzętu

W przeciwieństwie do wielu innych programów wsparcia, rodzice uczniów nie będą musieli składać specjalnych wniosków o przyznanie laptopów. W momencie przekazania sprzętu, rodzice podpiszą umowy z dyrektorami szkół, którzy działają w imieniu organu prowadzącego szkołę.

Zabezpieczenia przed nieuprawnionym rozporządzaniem sprzętem

Zgodnie z podpisaną umową, beneficjenci nie będą mogli podejmować żadnych czynności rozporządzających, takich jak sprzedaż czy zastawienie laptopa, przez okres 5 lat od dnia jego otrzymania. Aby dodatkowo zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami, na laptopach dla uczniów umieszczono specjalne oznaczenia.

Dodatkowo rodzic będzie musiał złożyć oświadczenie, że nie otrzymał laptopa w innej szkole lub klasie objętej wsparciem oraz że nie korzystał z podobnego wsparcia w ramach innych programów finansowanych ze środków publicznych.


Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~ŚMIECHU WARTE !!!!
06.10.2023 12:27

Jak to się ma do WYDANYCH MILIONÓW !!!!, MILIONÓW ZŁOTYCH !!!!! na telewizję tvppisplus ???... ta totalna władza wolała - jak podają wolne media - Polki i Polacy przez te ostatnie osiem lat totalnej swej władzy wydać setki milionów na swoja " rządową tvp" niż na Nasze Szpitale, które w większości są za ich czasów totalnie zadłużone, a ludzie potrzebujący pomocy, chorzy, niepełnosprawni...itd. muszą prosić o pomoc Nasze Społeczeństwo !!!!!!. Jak to jest możliwe w XXI Wieku ???. A teraz te kampanijne przekazywanie laptopów to jak te , a la 13 i 14 , które dla osiągniecia swojej propagandy nazywają trzynastkami ....... !!!!!. A Ty Suwerenie na to biernie patrzysz !!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl