TworzymyGłos Regionu

Kultywuje Bożonarodzeniową tradycję

Czwartek, 20 stycznia 2022 o 21:51, autor: 0 859
Kultywuje Bożonarodzeniową tradycję

Jedną z wielu tradycji związanych z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia jest tworzenie i ustawianie szopek. Polskie szopki to zazwyczaj domki, stajenki, w których znajdują się figurki Świętej Rodziny, pasterze i ich zwierzęta oraz Trzej Królowie. Wiele osób prywatnych ma w swych domach piękne kolekcje szopek i figur sakralnych. Jedną z takich osób jest Pan Adam ze Szreniawy.iczu rozmaitych trudności.

Pan Adam swoją przygodę z kolekcjonowaniem figur Bożonarodzeniowych rozpoczął już ponad 20 lat temu. Pasję tą oraz część figur przekazała mu Jego mama. Miłośnik figur bardzo dba o swoją kolekcję i stale ją powiększa. Przyjmuje także figury od innych, jeśli ktoś chciałby je przekazać, chętnie przyjmie.
Pan Adam swoją szopkę ustawia co roku, zawsze od momentu, gdy w Watykanie pojawia się Choinka Bożonarodzeniowa. Podziwiać ją można aż do 2 lutego.
Kolekcjoner tworzy także piękne ozdoby z innych okazji, np. Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Przedmioty związane z kultem sakralnym mają wymiar ponadczasowy. Nierzadko są to prawdziwe dzieła sztuki o długiej i ciekawej historii. Kolekcjonowanie ich jest pasją, która pomaga znaleźć punkt odniesienia w obl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl