TworzymyGłos Regionu

reklama

Kto zostanie burmistrzem Wschowy? Organizujemy przedwyborczą debatę kandydatów

Poniedziałek, 25 marca 2024 o 15:27, aktualizacja Niedziela, 31 marca 2024 o 16:06, autor: 63
Kto zostanie burmistrzem Wschowy? Organizujemy przedwyborczą debatę kandydatów

Zanim mieszkańcy gminy Wschowy oddadzą swoje głosy w wyborach 7 kwietnia, będą mieli okazję lepiej poznać kandydatów na burmistrza. Nasza redakcja zaprasza na debatę, która rzuci światło na plany i wizje kandydatów na najbliższe 5 lat. Wydarzenie będzie transmitowane już 2 kwietnia o godzinie 17:00 na żywo przez Facebooka. Zapis transmisji dostępny będzie także na YouTube i portalu zw.pl.

Jakie pytania czekają na kandydatów?

W trakcie debaty każdy z kandydatów stanie przed szansą zaprezentowania swojej wizji rozwoju Wschowy. Przygotowane pytania dotyczyć będą kluczowych aspektów życia gminy: od rozwoju gospodarczego, przez infrastrukturę sportową i rekreacyjną, po kulturę i modernizację infrastruktury komunalnej. Formuła debaty ma zapewnić równy czas i sprawiedliwe warunki dla wszystkich uczestników.

O kolejności zabierania głosu oraz miejscach w studiu zdecyduje losowanie. Każdy z kandydatów będzie miał do dyspozycji 2 minuty na odpowiedź na każde z pytań, a na zakończenie debaty - 2 minuty na swobodną wypowiedź.

Kto powalczy o fotel burmistrza Miasta i Gminy Wschowa?

W rywalizacji o stanowisko burmistrza Wschowy biorą udział: Antkowiak Konrad, Gliński Przemysław, Kłosowski Tomasz, Kuryłło Wojciech oraz Marta Panicz-Szajnkenig.

Zobacz: Wybory do Rady Miejskiej we Wschowie. Poznaj listę 68 kandydatów

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (63)

avatar

avatar
~zza winkla
25.03.2024 16:45

To będzie stracony czas, najprawdopodobniej ?

avatar
~Robert
25.03.2024 17:34

No to ciekawe będzie.

avatar
~Ja
25.03.2024 17:36

Wreszcie ktoś o tym pomyślał. Głosy wyborców na temat debaty były ”słyszane” w internecie. Powinno to już odbyć się tydzień temu. Ale lepiej późno niż wcale. Powinni być twarzą w twarz z wyborcami. Czekamy….

avatar
~66j6
25.03.2024 18:05

Świetna inicjatywa jeszcze bardziej ciekawi mnie co będą mieli do powiedzenia kandydaci PiS GLIŃSKI i KŁOSOWSKI.

avatar
~Luk
25.03.2024 18:33

a co mają powiedzieć ? jedynie "chce mieć władzę " i tyle.. jeden z pisu a drugi udaje, że nie jest z pisu..

avatar
~77j7 do 66j6
25.03.2024 19:57

A co mogą mieć do powiedzenia ?; - proste - przekazy dnia za pośrednictwem posła Asta z Nowogrodzkiej, znamy je i pamiętamy bo były nam sączone przez ponad 8 lat - 8 totalnych lat pisu i ich rządów i totalnego uwłaszczenia się na Mieniu Publicznym!. A co sam kandydat Gliński, aktualny radny z pisu co to się wstydzi obecnie znaczka " PIS" w swoim KWW,, a ponad 5 lat temu startował z lity pisu jako ich kandydat na burmistrza Wschow ----Co mówił wówczas jak kandydat, a co robił jak ich radny ??? Śmiech na sali -Hihahaha. . !. Podobnie ich obecny kandydat z pod znaczka ( PIS) policyjny emeryt - co pisał i wygadywała w ówczesnej kampanii do Sejmu i Senatu jako ich - pisu - kandydat do Senatu - Śmiech Na Sali - Hihahahaha ..!. My to znamy i pamiętamy , ta obłudę, ten ich cynizm - Debata z ich Udziałem to kpina z Nas Ludzi Normalnych i obraza Naszej Inteligencji !!!. NIE dla nich i pozostałych NNKWW bez znaczka ( pisu) !!!. Tylko Pan Antkowiak jest tu jedyny wiarygodny i godny bycia Burmistrzem M i G Wschowa !!!.

avatar
~CO POWIEDZĄ;
25.03.2024 20:54

#/ kandydat Gliński - odp. sorry, nie ma wody dla was !. #/ kandydat Kłosowski - rozkaz wykonany odwołałem, powołałem posterunek , co dalej !. #/ kandydat Kuryło - po przegranej , jaki etat otrzymam jak was poprę, bardzo dziękuję będę się przyglądał i przygotowywał do kolejnej kampanii wyborczej za 5 lat !. Po 07.04 - kurz ich pokryje i przystąpią do dalszego jątrzenia jak wieczna opozycja lokalnego pisu lub wrócą do swoje zapomnianej na czas kampanii tzw. " rekonstrukcji" !. I po co te drogie wypasione , wymalowane bilbordy ?. Zegnamy panów już na tym etapie tej kampanii !!. Papapapap...!.

avatar
~Wschowianin
26.03.2024 06:13

A mnie interesuje druga strona . Jak nasz Burmistrz wybrnie z deptaka , basenu ? A może wystarczyło to że szkicu którym mamił Wschowian namalować na muralu przed mleczarnią ?

avatar
~Odp do -77 i coś tam
26.03.2024 06:30

Ty człowieku masz fobię na PiS. Powinieneś to leczyć. Po i te inne ugrupowania doszły do władzy i co masz lepiej ? Tusk cu basen wybuduje ? Kto rządzi we Wschowie to my już wiemy bo przyjeżdżali to POwcy .Szlichtyngowa już lepiej wygląda niż Wschowa . Drugi raz mnie nikt nie na bierze że on tęskni za Wschowa. Ktoś kto tu nie mieszka nie widzi problemów mieszkańców czy to Pan Ast czy Pani Rafalska czy też Pan Antkowiak , Choć tą ostatnią osoba powinna być naszą Wschowa najbardziej zainteresowana niestety .Przebimbalo się 4 lata na pierdoły . Głęboko w poważaniu miał Burmistrz ludzi . Ludzie odpowiedzą przy wyborach na to narcystyczne zachowanie . Dziś nagle obudził się Burmistrz ? Wywalił 70procent ludzi że stanowisk w urzędzie. Część odeszła bo nie dało się z nim rozmawiać i szkoda było czasu . Poupychał sobie znajomych z innych miejscowości i tak 4 latka ciągnęli z tej Wschowy . Odrazu założył sobie ze będzie tu Burmistrzem przez 20 lat ? . A tu będzie niespodzianka . Wczoraj robiłem zakupy już są zmieniane ceny o 5% niby ? To trzymajcie się ludzie za kieszenie .samo mleko które kupowałem za 3:19 już jest za 3.99. Dziękuję Po i tej nowej władzy że są tak chodni . No ale cyrk się zacznie jak od lipcaprad od 60-80 w górę. Młodzi już wybrali Tuska to niech teraz płacą

avatar
~Do Kuryllo
25.03.2024 18:31

Na Pana postach jest wiele informacji co Pan nie zrobi, a zapewne zrobi pan tyle, co do tej pory, czyli nic. Zero pojęcia o budżecie- jego skladnikach, możliwościach, dokumentach strategicznych i zadaniach obowiązkowych. Obiecuje Pan teraz aby dostac się na stołek, a potem powie Pan tak jak wypowiadają się Pana kandydaci "mowilem pomogę o ile się da", ale się nie dało. Brak wiedzy i brak znajomości prawa jest u Pana bardzo widoczny. Obiecanki cacanki a głupiemu radość. Po analizie Pana życiorysu śmiem twierdzić że nastąpi stagnacja, jak Pan będzie Burmistrzem, a tego mieszkańcy nie chcą.

avatar
~W Punkt+"~Do Kuryllo" !
25.03.2024 20:15

Debata z tymi ludźmi dla Pana Burmistrza Antkowiaka to CZAS STRACONY. To kpina z Nas Wyborców !. Tak jak zaznaczył w swoim wpisie ( Do Kuryllo) ci kandydaci, a zwłaszcza kandydat Kuryło i tzw. kandydaci emeryci mundurowi na czele z kandydatem Grabką to jak mowa trawa z ich strony do Pan Burmistrza Antkowiaka !. Ludzie co w życiu nic nie stworzyli jako jednostki w sprawie pojęcia o wartości budżetu Miasta i Gminy, z zerową wiedza na temat strategii i zadań inwestycyjnych ..... oni chcą debaty z Fachowcem w tej dziedzinie , tj. z Panem Burmistrzem Antkowiakiem !>, ? Jeszcze raz podkreślam, jest to obraza Nas jako Wyborców i obraza Naszej Inteligencji !. Jaką ci ludzie - kandydaci )( j.w)( reprezentują ze sobą wiedzę to My ich najlepiej znamy i wiemy co oni potrafią, albo co oni na pewno NIE POTRAFIĄ i NIE WIEDZA !!!. Co ich w naszych oczach całkowicie dyskredytuje!!!. Obciach na całej linii !. To jak za komuny ; partia wyznaczyła, partia kazała ... rozkaz wykonać !!!!. To jest ich doktryna chęci bycia burmistrzem !. Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr !!!

avatar
~Alicja
25.03.2024 20:20

Dokładnie, gościu nie wie o czym mówi. Cisnąć bajere w kampani a mieć pojęcie o robocie to dwie różne sprawy.

avatar
~xxx
02.04.2024 13:02

żyjesz w urojonym świecie

avatar
~mieszkaniec do prowadzącego debatę
25.03.2024 19:51

Koniecznie powinno paść pytanie, czy po wyborze burmistrz, obojętnie kto nim zostanie, będzie uczestniczył w sesjach rady. Czy będzie bezpośrednio tak jak było do czasu urzędowania burmistrz Patalas, bo też nie przychodziła, odpowiadał na pytania radnych. To dla nas mieszkańców bardzo ważne przed podjęciem decyzji na którego z kandydatów oddać swój głos.

avatar
~Konsternacja
25.03.2024 21:14

No chyba jednak nie. Dla mnie jest to obojętne, czy burmistrz uczestniczy akurat w sesji, je w McDonaldzie, czy stwierdził, że pora na sjestę. Burmistrz ma za zadanie dbać o gminę, o mieszkańców, ściągnąć inwestorów, pozyskać dotację na rozwój, cały czas dążyć do poprawy warunków w gminie. Dopóki to robi, to może nawet wejść na salę obrad, przywitać się i wyjść. Co to tak naprawdę zmieni? Twierdząc, że uczestnictwo w sesjach rady jest bardzo ważne do podjęcia decyzji wyborczych to jakaś kpina. Ważnym jest to, co ta osoba zrobiła do tej pory dla gminy, jakie ma plany, jak traktuje ludzi, etc. a nie fakt, że będzie można zobaczyć, jak przez kilka godzin siedzi na tyłku, pije kawę i odezwie się w kilku zdaniach.

avatar
~Wschowiak
25.03.2024 20:14

Pan Kuryłło zrobi tyle, ile wskazuje jego gest na plakacie wyborczym. Będzie stał z założonymi rękami. Taki gest na rozmowie kwalifikacyjnej o pracę jest dyskwalifikujący dla kandydata. Pozdrawiam

avatar
~emeryt...
25.03.2024 20:28

Moje pytanie do kandydatów " emerytów mundurowych" i kandydata Kuryło ; - jak wam tak po prostu nie jest wstyd reprezentować w tych wyborach taką partię jak PIS ?. Po tym wszystkim co ta partia nam zrobiła, jak potraktowała milionowe/ miliardowe inwestycje, które teraz albo korodzieją jak prom w Szczecinie, albo trzeba rozbierać jak elektrownię w Ostrołęce za miliardy złotych ....itd. , jak potraktowała protesty osób niepełnosprawnych i ich rodzin w Polskim Sejmie, jak potraktowała protesty w walce o Wolne Sądy i TK, jak potraktowała protesty i posłanki opozycji w obronie Praw Polskich Kobiet ///???. itd. Czy wy jak byli funkcjonariusze mundurowi w tym i w policji oraz taki pracownik administracji jak kandydat Kuryło co to patrzyliście się na to wszystko i wykazaliście się tylko swoja biernością -- ZERO obrony i ochrony praw tych ludzi - możecie teraz spojrzeć sobie w lustro ?. Czy wy wiecie co to jest posiadać osobiste poczucie wstydu i honoru od tak sobie teraz startować w tych wyborach z poparcie tej partii władzy ???. Jak wam nie jest tak po prostu wstyd przed Polskimi Kobietami, przed Nami wyborcami ???. Żegnam - bez odpowiedzi - szkoda czasu !. Debata z wami to strata czasu Naszego i Pana Burmistrza Antkowiak !.

avatar
~Pytania bez debaty;
25.03.2024 20:35

1. Gdzie byłeś kandydacie " policyjny emerycie" jak policja brutalnie potraktowała Polskie Kobiety na ich legalnych protestach?. 2. Gdzie byłeś kandydacie " strażacki emerycie" jak nasza młodzież potrzebowała do ochłody wody na swoim koncercie ?. 3. Co zrobiłeś dobrego i trwałego dla mieszkańców powiatu Wschowskiego oraz mieszkańców Miasta i Gminy Wschowa kandydacie Kuryło prze te wszystkie lata zasiadania - zasiadania na stołkach w samorządzie lokalnym , czy to powiatu czy to Miasta i Gminy , bez nawijania makaronu na uszy jak to czynisz w tej kampanii wyborczej ze swoimi kandydatami ?. Kolejnych pytań nie przewiduję, bo debata z wami to jedna wielka kpina tej kampanii wyborczej . Nie dla pisu !.

avatar
~Łeb boli
25.03.2024 21:11

Zdecydowanie więcej szpitali psychiatrycznych, PO przeczytaniu twojego komentarza???

avatar
~Buhaha
25.03.2024 21:23

A Ty gdzie byłeś, jak policja niedawno brutalnie pałowała twoich żywicieli, i gdzie byłeś jak baby policji pluły w twarz, i od psów i bandytów wyzywały ❓❓❓

avatar
~Potwierdzam " łeb...",
26.03.2024 09:54

Ponad 8 lat totalnej władzy pis plus + Ziobro/ Solidarna Polska , którego wasz Dworczyk publicznie nazwał , cutat """ pasożytami w pisie """ doprowadziło do takiego stanu jak ciebie i to co wyprawialiście przez te ponad osiem lat z funduszem sprawiedliwości .... panie ( Łeb boli) --- tak boli jak się słyszy co za waszych czasów wyczyniała policja , co wyczyniali neosędziowie z nadania pisu, jak się słyszy osoby z waszego środowiska na przesłuchaniach w Komisjach Śledczych !!!!!/.. Och przyda się ta twoja rada dla takich jak ty !!!!!. " Boli Łeb" po pisie !!!!.

avatar
~wyborca
02.04.2024 13:11

do powyżej: czy ty jesteś przy zdrowych zmysłach, że piszesz takie bzdury, dla mnie " jedną wielką kpiną "jest szerzenie nienawiści w naszych samorządowych kręgach,

avatar
~obywatelska Wschowa
25.03.2024 21:16

Trolle Antkowiaka, wy się nie obawiajcie co powiedzą tzw. kandydaci PIS Kłosowski,Gliński. Panicz-Szajkenig i Kuryłło. Wy się martwcie co powie wasz guru. Obawiam się że na żywo , bez wsparcia Ziomka i Jastrzębskiego za plecami padnie po pierwszym pytaniu konkurenta, nawet Wojtek zagnie go prostym pytaniem o wydatkowanie gminnych pieniędzy na pomost w Lginiu między oczy i walnie na łopatki

avatar
~Do obywatelska Wschowa
25.03.2024 22:06

Każdy z kandydatów może mieć takich podpowiadaczy .A poza tym .jestem pewny ,że pan Antkowiak wygra nie tylko debatę ,ale wybory .Wschowa nie potrzebuje pisowców i bujających w obłokach .

avatar
~Obywatelski JA***
26.03.2024 09:44

Nie ma czegoś takiego jak ( ~~obywatelska Wschowa ) !. To jest tylko propaganda aktualnych kandydatów z pod znaku "pis" , którzy tym właśnie wpisem się teraz OBNAŻYLI i przyznali do bycia w " cichej koalicji " przeciwko Panu Burmistrzowi Antkowiakowi - Naszemu Burmistrzowi co jest pierwszym do 3o lat odpowiednim człowiekiem na TYM STANOWISKU !!!. Ta tzw. ( obywatelska Wschowa) to ukryta opcja pisu co to zorganizowała to liczbę ukrytych ich kandydatów na burmistrza i stworzyła na kolanie te listy ich kandydatów jak " królików z kapelusza" bez kompetencji i wyobraźni o lokalnym samorządzie i jego funkcjonowaniu !, To jest przedłużenie koalicji " śmiechu wartej " z powiatu , tj. pis + pesel = rad powiatu trzech pań, a obecnie rozdysponowanych po różnych KWW !!!. Nie dajmy się zwieść tej Obłudzie i Fałszywej koalicji pis plus z kandydatami , a la : - kandydat " policyjny emeryt", kandydat " emeryt straży pożarnej" , kandydat Kuryło " nic nie mogę" , kandydat Grabka " ale to już było" i ukryta opcja kandydatki z " trzeciej drogi + psl" !!!!!. To nic innego jak stare odgrzewane kotlet wystawione do rozegrania pana Burmistrza Antkowiak !!!!> to się nie uda fałszywo koalicjo ( obywatelska Wschowo bis pis ) !!!!>

avatar
~xxx
02.04.2024 13:14

super, uważam tak samo

avatar
~Janek Pradera
25.03.2024 23:00

Konrad nie potrzebuje debaty żeby wygrać, rozwala konkurencję w pierwszej turze. Ta debata ma na celu wzmocnienie pozostałych kandydatów. Im mniejsze poparcie ma kandydat tym bardziej domaga się debaty.

avatar
~debatka +
26.03.2024 09:30

Debata na poziomie Miasta i Gminy jest absurdem wyborczym !. To kpina z wyborców, bowiem my wszyscy aktywni wyborcy kampanii wyborczej widzimy od podszewki z kim mamy do czynienia, a mianowicie pamiętamy , np. dokonania emeryta policyjnego, emeryta ze straży pożarnej za czasów rządów pisu na terenie Naszego Województwa !, - pamiętamy zachowanie w kampaniach wyborczych obecnych kandydatów, ciągle stojących w ideologicznym - propagandowym rozkroku , jak kandydat Kuryło , kandydat Grabka i pozostali z ich listy !. Pamiętam, że ich głównym celem powyborczym jest jak najszybciej wejść w układ koalicyjny i zdobyć dla siebie najlepszy stołek, by ponownie móc sobie lekko na nim żyć, aż do kolejnych wyborów - i tak co pięć lat na garnuszku Suwerena !!!. DEBATA to tylko wybieg propagandowo - pijarowski kandydatów z pod znaczka ( PIS) !!!!. My popieramy na 100 procent pana Antkowiak !!!. Bez tej pseudo propagandowej debaty !!!!. Nie dla debaty !, tak Dla pana Antkowiaka !!!!!!

avatar
~Ja
26.03.2024 01:02

Pytanie nr 1. Jaka powinna być pensja burmistrza we Wschowie?

avatar
~Do -Ja
26.03.2024 08:15

Najniższa krajowa i zabraknie kandydatów ?

avatar
~Wiesław Paleta
26.03.2024 09:18

Jak za najniższą krajową i jeszcze trójkącik hawajskiej raz w miesiącu, to i ja pójdę na burmistrza.

avatar
~Odp. do (Ja)
26.03.2024 09:20

Prawdopodobnie taka jak ; - tych z pisu co zasiadali w Radach i Spółkach Skarbu Państwa przez ponad 8 lat, w tym jednej w HZZ Osowa Sień !. Prawdopodobnie taka jak ; piswoskiego Prezesa w NBP i jego tzw. :Aniołków doradczyń " !. Prawdopodobnie taka ; - jak neosędziów z nadania pis !. Prawdopodobnie taka ; - jak Nagrody masowo sobie dawane za czasów rządów totalnej władzy pisu prze ponad 8 lat !..... . A jaka jest pensja obecnego Starosty i wicestarosty z nadania pisu w Starostwie Powiatu Wschowskiego ?. I średnia tych pensji dla Naszego pana Burmistrza Antkowiak jest odpowiednia !!!! Hi.... !. ( Ja) zejdź na ziemię mamy już wiosnę !!!!!

avatar
~Trzymam kciuki
26.03.2024 05:39

Pan Konrad mam nadzieję pozamiata tych pisowskich nominatów

avatar
~do konsternacji
26.03.2024 09:26

zgadzam się że wyznacznikiem pracy burmistrza powinno byc to ilu inwestorów ściągnął i tu niestety dla nas wszystkich, nie ma czym się obecny pochwalić. a co do sesji też się z tobą nie zgadzam, jeżeli to normalne że go nie ma, to czemu na wszystkich sesjach dookoła gmin i nawet w sejmiku szef samorządu zawsze jest? Nie daje ci to nic do myślenia? niestety większość mieszkańców taki stan mocno obraża.

avatar
~DO ( Odp. do 777j7...)
26.03.2024 10:23

Jak widać jesteś ofiara tak zwanych " przekazów dnia z nowogrodzkiej" oraz ponad 8 letniej propagandy tzw. " tvppisplus" - ja wiem, że utrat apanaży władzy pisu cholernie boli- och boli, jak widać po tych bzdurach co wypisujesz i wysokość cen !. Nie kto inny jak prze ponad 8 lat was obecny prezes i jego świta z pisu NBP oszukiwała Nas co do wysokości inflacji w naszym kraju !!!. Jak być posiadał minimum wiedzy z zakresu finansów to byś nie mówił tych pisowskich bzdur !. Twoja propaganda ma niby pomóc twoim pisowskim kandydatom na stołek burmistrza, a tak de facto to ich ośmiesza i ciebie ośmiesza !!!, bowiem teraz widzimy jaką posiadacie wiedze na temat finansów - obnażyłeś siebie i ich !!!. Brawo niekompetencjo pisu !!!!. Podejrzewam, że strach utraty stołków , a ostatnio przeszukania waszych działaczy co do wydatkowania ":::: Funduszu Sprawiedliwości;;;;" - informacja z dziś was paraliżuje !!!!!. I stąd te głupie wpisy i wściekły atak na pana Burmistrza Antkowiaka !!!. Nie tędy droga !!!. Wychodzi z was Szydło z worka !!!. Nie dla tej śmiesznej propagandowej debaty, która jest wynikiem koalicji NNKWW przeciwko Panu Antkowiakowi !!!!> Panie Burmistrzu Antkowiak NIE tej debacie - ma Pan Nasze Głosy i to wystarczy !!!!.

avatar
~Konsternacja
26.03.2024 10:39

Witam. Dziękuję za odpowiedź. Dla mnie sesja rady jest dla radnych. I dlatego nazywa się to sesją rady, a nie sesją burmistrza, rady i urzędu, więc absolutnie nie ma to dawać nic do myślenia lub skłaniać do jakichkolwiek innych dywagacji. Oczywiście. jeżeli zaistnieje sytuacja, w której musi pojawić się burmistrz lub urzędnik i odpowiedzieć na jakieś pytanie, wówczas należy taki stan rzeczy przyjąć. Nie wypowiadam się i nie zamierzam się wypowiadać za większość mieszkańców jak co niektórzy (no chyba, że wybiorą mnie na ich przedstawiciela), ale osobiście mnie brak burmistrza na sesji nie obraża. Obraża mnie za to łamanie obietnic wyborczych, oszukiwanie mieszkańców i traktowanie nas jako ciemnej masy wyborczej służącej tylko do zdobycia stołka.

avatar
~Robert
26.03.2024 10:40

Ja popieram obecnego burmistrza, ale fakt z tymi nowymi inwestorami to jest klapa totalna, już od wielu wielu lat. Murale spoko, ale zakłady pracy są ważniejsze, tym bardziej że mamy drogę krajową i S5 pod nosem a i S3 nie daleko. Może to ktoś z góry mówi, że Wschowa ma taką być i koniec, cały rozwój dla Leszna we Wschowie ma być tak jak jest. No tak to wygląda.

avatar
~Dodane do( do konsternacja )***
26.03.2024 11:48

Bawisz się w mało merytoryczne dewagacje i piszesz kompletne bzdury !. Poczytaj i posłuchaj w tym temacie ludzi kompetentnych jak pana forumowicza " Konsternacja) !. Rada Miasta i Gminy jest li i tylko dla Radnych i do uchwalania takich przepisów i uchwał aby Pan Burmistrz jak Organ Wykonawczy mógł je realizować, jak jest temat pytań i np. interpelacji do pana Burmistrza to może, ale nie musi on byc na posiedzeniu takiej rady, bowiem ma kogoś takiego jak swoich zastępców i sekretarza merytorycznie przygotowanych do odpowiedzi na takie wątpliwe pytania ... Skończcie już te wasz szczujnie z kapelusz pis wyjęte przeciwko Panu Burmistrzowi Antkowiakowi !!!. Ani wy Nas , ani Pana Burmistrza ta wszą szczujnią na zaszczujecie !!!. My to My -- a Burmistrz Pan Antkowiak jest jedynym, co dał Wschowie Przyszłość i okno na Nowy świat w Naszym Województwie. Jak wy działaliście prze te ostatnie 8 lat to teraz widzimy na Komisjach śledczych i śledztwie przeciwko nielegalnemu rozdawnictwu " Funduszu Sprawiedliwości" i wasz obecny lament na działania obecnych śledczych !!!!. Tak kończą ludzie co łamią prawo w ramach swoich rządów !!!.Jakoś nie widzę negatywów w rządzenia Zarządem M i G Wschowa prze obecnego Burmistrza Antkowiak !!!!. Brawo Panie Burmistrz !!!/ Wygrana Nasza i Pana !!!.

avatar
~Maciek
26.03.2024 13:10

Do Roberta - z tymi inwestorami to nie taka prosta sprawa, burmistrz tłumaczył, że po poprzednikach gmina nie ma do sprzedania odpowiednio dużych działek nadających się pod inwestycje wszystkie wieksze działki są podzielone na kawałki i rozsprzedane prywaciażom. Swoją drogą mieszkańcom gminy i tak nie dogodzisz, czytałeś komentarze pod artykułami o budowie nowego zakładu Jedności ? Nikomu się nie podobało i mieli problem z chętnymi do pracy.

avatar
~Yossarian
26.03.2024 13:56

Przypominam, że odłogiem leży ponad 60 ha sprzedane "firmie ikea" czy tam sweedwood czy jakoś tak. Może Pan Krzysztof Grabka ma coś w tej sprawie do powiedzenia?

avatar
~Marcin
26.03.2024 14:31

Mnie osobiście zawsze zastanawiały takie niczym niepoparte stwierdzenia: "większość mieszkańców taki stan mocno obraża", " To dla nas mieszkańców bardzo ważne" etc. Gmina ma na chwilę obecną bodajże poniżej 20 tyś. mieszkańców. Musielibyście zatem znać zdanie, być upoważnieni w jakikolwiek sposób (i potrafić to udowodnić) przez przynajmniej 10 tyś. osób. Osobiście nie życzę sobie, by w moim imieniu wypisywać takie bezeceństwa. Szczególnie, że nie widziałem, żeby ktokolwiek mianował was Vox populi.

avatar
~wschowianin
02.04.2024 13:20

on nawet nie wie jakie we Wschowie są prężnie działające zakłady pracy, dające ludziom niezłe wynagrodzenie za pracę

avatar
~DEBACIE NIE ...***
26.03.2024 12:00

NIE W TAKIM SKŁADZIE !!!***. Jak można robić debatę z tymi kandydatami jak oni jako ci tzw. "kandydaci pisu plus" na Naszym Terenie NIE - NIE !!! odpowiadają Nam Wyborcom na zadawane im pytania za pośrednictwem zw.pl ?. Jak takich ludzi - takich pisowskich kandydatów traktować poważnie, jak oni lekceważą Nas - Wyborców?. Co nam da taka obłudna DEBATA co to ich kandydaci mówią językiem z okresu ostatnich 8 lat ich rządów - rządów pisu. Wg Mnie ta tzw DEBATA to ich osobisty chwyt reklamowy, by o nich mówić i siać bezkarnie te wyssane z palca pisowskie zarzutu wobec Panującego Nam pana Burmistrza Antkowiak !. NIE dla takiej DEBATY !. Moje pytanie - jeśli ktoś ma taka odwagę i startuje z pd znaky "PIS" i jako "NNPIS" - to proszę mi powiedzieć czy popiera nielegalne rozdawnictwo " Funduszy Sprawiedliwości" za czasów pisu i solidarnej polski ? - oraz obecne działania wolnej prokuratury co ściga te nieprawidłowości ?> . Co panowie kandydaci z "pisu" i " NNpisu" ? . To jest właśnie DEBATA WYBORCZA nas Wyborców na zw.pl !.

avatar
~tubylec
26.03.2024 13:25

Mam nieodparte wrażenie, że przez wiele lat nasza lokalna władza zajmuje się głównie piastowaniem stanowisk. Ewentualnie potrafią wydać pieniądze, których nie zarobili. To raczej nie jest wielkie osiągnięcie. Inwestorów jak nie było tak nadal nie ma i nikogo na horyzoncie nie widać, niestety. Rozpędzić towarzystwo na cztery wiatry.

avatar
~Cytat "koniec bezkarnej kasty"
26.03.2024 13:38

Jak emeryt policyjny mam pytania w ramach tzw. " debaty zw.pl" do kandydatów mundurowych, a zwłaszcza kandydata " policyjnego emeryta" co sądzi o tych co wykorzystywali nielegalnie " Fundusz Sprawiedliwości"?. - jak on jako były policjant czuje się jako kandydat na listach tej partii ?. - czy to jest aby zgodne z zasadami i przysięga jaka było mu kiedyś złożyć będąc w tej formacji jako oficer ?. Proste pytania i proszę o proste odpowiedzi od kandydatów mundurowych emerytów i tych z NNKWW > bez nawijania makaronu na uszy jak to czynią teraz w mediach ich koledzy - posłowie od posła Ziobro ?. Jak DEBATA to DEBATA kawa na ławę - prosimy !.

avatar
~Adaś
26.03.2024 14:20

Zacznę od Pani, p. Panicz-Szajnkenig...., - była już na tym stanowisku (v-ce) , krótko, niczym nie zaznaczyła swojej obecności (chyba, że zwolnieniami podwładnych ?) , żaden z niej gospodarz. Aktualnie jest w trybie potrzebującej więc może deklarować wszystko. Miła i młoda ..... i nic więcej. Za 10 lat, realnie. Pan Gliński....., może jako pracownik PSP był "wieki" , był 100% profesjonalistą, mówmy był i .. ??? ale jako samorządowiec, przyszły burmistrz pusty "ceber". Pięć lat temu był już "obracany na widelcu" więc nie oczekujcie, jako matuzalem, błysku- nima i nie będzie, to nie działa jak w "Sanatorium miłości"..... , tylko u Iwony i Gerarda "klapa" nigdy nie opada. Pan Kłosowski...., nigdy nie zatrudnia się kogoś (emeryta) takiego co z definicji ZUS jest już przenoszoną i zużytą formą ich statystyk. Wiek to raz, status społeczny, przynależność partyjna, służbowe i epokowe zależności (Pan chyba był też i milicjantem ?) , brak doświadczenia w administracji państwa nie może zrekompensować obecnego - "dzień dobry" na ulicy. W służbach zawsze była dobra musztra co kiedyś uczyła zasady .... miejsce w szeregu nie jest z przypadku. Na dzisiaj/na zawsze - spocznij . Pan Kuryłło ...., uważam, że będzie drugi i niech tak już zostanie do końca świata. To świetny człowiek do towarzystwa, pożeracz niewieścich serc (One go uwielbiają), może i dobry kumpel na tzw. safarii ale nie na trony Panie i Panowie. Był już v-ce starostą, dał się poznać też i od strony "akcji" ..... - "szklana pułapka". Pan Antkowiak...., można by tyle złego, co dobrego o nim powiedzieć ale jedno co, tak obiektywnie, od okresu tych poprzednich ( Grabka, Patalas) w mieście Wschowa powstało najwięcej mikro inwestycji, plus największa inwestycja drogowa ostatnich lat (pow. 10mln), droga Przyczyna G. - Tylewice. Ważne - nie jest emerytem, jest perspektywiczny, po pięcioletnim "dotarciu", ma zaradnego z-cę, jest mało dostępny i miejscami mało kompetentny ale więcej kandydatów już nie ma. Chyba jesteście Państwo świadomi, że m. typu Wschowa nigdy nie będzie miało burmistrza z poziomu p. Dutkiewicza ? Wnioski i realizm: nigdy nie emeryt, Oni sami w deklaracji z ZUS wpisali się w etap życia odpoczynku, 100% centusie, wstyd dla mieszkańca, aby nie można było wytypować na radnego i burmistrza z osób energicznych i zdroworozsądkowych, nigdy nie populistów i partyjnych macherów z pod jakiś tam KWW. Intuicja mówi, a może przedsiębiorca (wiemy dlaczego),... może ? Ja po - Ambasadorach Wschowy 2023 powiem tak - takiej nicości b. Antkowiak nie robi się tuż przed wyborami. Adaś

avatar
~Mieczysław
26.03.2024 19:24

Wybory wygra pan Antkowiak w drugiej turze z p. Glińskim i nikt tego już nie zmieni

avatar
~Marzenie Ściętej Głowy !!!
27.03.2024 08:38

Wygrywa Pan Antkowiak i to już w Pierwszej Turze !. Proszę Naszych Wyborców nie dajcie się zwieść tym wpisom , że któryś z kandydatów " pis partii " może cokolwiek w tych wyborach od Nas ugrać. Pamiętajcie o tym co nam uczyniła totalna władza pisu i Ziobry przez te ostatnie 8 lat i przez ten dwutygodniowy pisrząd!. Pamiętajcie to ich totalne uwłaszczenie się na Naszym Publicznym Mieniu, Na tych Spółach Skarbu Państwa, na tych licznych Aferachpisplus - co to obecnie Komisje Śledcze obnażają , i ta wczorajsza o ludziach pisu - solidarnej Polski + Ziobro , a dotycz " Funduszu Solidarnościowego" - dla ofiar przestępstw, co uczynili innym stosując Pegazus ... itd. !. Pytanie ; - gdzie byli w tym czasie obecni ich kandydaci , tzw, " emeryci mundurowi w stopniach oficerskich" ??? - Gdzie oni byli z tymi swoim przysięgami i Ustawą o Służbach Mundurowych ???. Gdzie oni Byli Szanowni wyborcy ???. To jest totalna kpina, że oni teraz bez żadnej żenady proszą Nas o Glosy !. To jest Kpina z Nas i Naszej Inteligencji !!!. NIE - NIE !!!!, dla tech ludzi z pod znaku pis - sololidarna Polska = Ziobro i Kaczyński !!!!.

avatar
~do marzenia ściętej głowy
27.03.2024 09:13

właśnie nie damy się zwieść i zagłosujemy na każdego, byle nie na obecnego burmistrza. Ale się super urządziłeś, robisz tylko kopiuj wklej pod każdym artykułem i sprawa załatwiona. Pomysł godny podziwu.

avatar
~ODP. (~do marzenia ściętej głowy):)
28.03.2024 17:00

Czyli " kopiuj wklej) było tak za czasów władzy w urzędzie ówczesnego wiceburmistrza Czopka --- który jakbyś nie zauważył zastosował ten sam manewr " KOPIUJ WKLEJ !!!!" , z obecnym kandydatem --- " emerytem mundurowym - aktualnym radnym pisu, ongiś kandydatem z listy pisu na burmistrza " tj. kandydatem Glińskim !!!. Wypisz wymaluj ten sam manewr kampanii wyborczej co kandydat Czopek , ówczesny wiceburmistrz u Pani ówczesnej burmistrz Danuty P. !!!!. Uważam, że jest to nadużycie propagandowe ze strony kandydata Czopka , a ze strony kandydata Glińskiego, aktualnego radnego pisu " próba kandydowania" jako pis bez znaczka "PIS" w obecnym KWW , czyli NN Gliński + Czopek !!!. Ja osobiście i nawet się nie dziwię takiej maskaradzie tych kandydatów, bowiem jak zobaczymy listę tych dziesiątków afer z udziałem posłów i nie tylko z obecnego rządu pisu i nie tylko, co donoszą nam Wolne media i Komisje Śledcze oraz wczorajsza Akcja ABW , a dzisiejsze zastosowanie wobec trójki z nich Tymczasowe Aresztowania ----- TO JEST sie czego wstydzić !!!!!-???. Nie wspomnę o kandydacie z pod znaku " PIS" tzw. " policyjnym emerycie " na listach lokalnego pisu w obecnych wyborach !!!!. Biorąc pod uwagę, że w dzisiejszych informacjach z Wolnych Mediów dochodzą głosy o cytat " delegalizacji pisu ...." ---- to jest dopiero wstyd po ponad 8 latach totalnej władzy tej partii, a teraz jako totalna opozycja pisplus " 13 Grudnia" po tylu aferach --- Kto by pomyślał ,,,Brrrrrrrrrrrrrrrrrrr...........!!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl