TworzymyGłos Regionu

reklama

Kto zostanie Starostą Wschowskim? Pierwsza sesja nowej kadencji już 6 maja

Sobota, 04 maja 2024 o 11:08, aktualizacja Sobota, 04 maja 2024 o 14:59, autor: 12
Kto zostanie Starostą Wschowskim? Pierwsza sesja nowej kadencji już 6 maja

W najbliższy poniedziałek, 6 maja 2024 roku, o godzinie 11:00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Wschowie, odbędzie się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Powiatu Wschowskiego kadencji 2024-2029. W trakcie tego spotkania odbędzie się szereg istotnych procedur, w tym ślubowanie radnych, którzy zostali wybrani w wyniku wyborów samorządowych przeprowadzonych 7 kwietnia 2024 roku.

I Sesja Rady Powiatu Wschowskiego. Ślubowanie radnych i wybór władz

Podczas pierwszego posiedzenia radni otrzymają zaświadczenia o wyborze, co jest pierwszym krokiem do formalnego rozpoczęcia ich kadencji. Następnie radni złożą ślubowanie, a w dalszej kolejności wybrany zostanie przewodniczący Rady Powiatu oraz jego zastępca. 

Najbardziej wyczekiwanym punktem obrad będzie wybór Starosty Wschowskiego oraz jego zastępcy i pozostałych członków zarządu. Przypomnijmy, że Starosta wybierany jest większością bezwzględną w głosowaniu tajnym, a jego zastępcy i inni członkowie zarządu – na wniosek Starosty, zwykłą większością głosów.

Wśród nowo wybranych radnych znajdują się:

Okręg wyborczy nr 1 (Wschowa):

 1. PŁOŃCZAK Danuta Janina,
 2. GUZEWICZ Mieczysław,
 3. URBAŃSKI Tomasz,
 4. DENESIUK Jolanta,
 5. KOLA Krzysztof Stanisław,
 6. FRĄCKOWIAK Maria Zofia,
 7. GRABKA Krzysztof Jerzy,
 8. RĘKOŚ Krzysztof Mieczysław

Okręg wyborczy nr 2 (Szlichtyngowa, Sława):

 1. BIELAWSKI Andrzej Marian,
 2. GRUSZEWSKI Krzysztof Józef,
 3. KULUS Marian,
 4. STAROSTA Waldemar Henryk,
 5. MARGOWNICZY Celina Maria,
 6. KLIBER Krzysztof Paweł,
 7. ŚWITOŃ Damian Mirosław

Transmisja online dla mieszkańców

Cała sesja będzie transmitowana na żywo za pośrednictwem internetu. Transmisje można oglądać na oficjalnej stronie Starostwa Powiatowego oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (12)

avatar

avatar
~Tylko Nie pis!.
04.05.2024 17:00

Tylko Nie pis!.

avatar
~RADNI WSCHOWY
05.05.2024 09:10

I TYLKO RADNI WSCHOWY - NIE DLA PISU !.

avatar
~Mieszkaniec
05.05.2024 12:01

Tylko nie PO

avatar
~Adaś
05.05.2024 09:29

Myślę, że grupa wschowska (PiS i ich "partyzanci") nie dopuści do żadnych zasadniczych zmian a status quo z poprzedniej kadencji przełoży się na podobny skład zarządu powiatu na ten etap dziejowy. Ciekawi mnie jaka będzie postawa PSLu ? Nie....., już mnie to nie rajcuje, bo na tym poziomie administracji państwa stosowana "hipnoza" ugadywania się (przecież sprzeczna z decyzjami p. Kosiniaka-Kamysza) za stołki, nie może wzbudzać naszej akceptacji. Jeden ze składu w/wym radnych powiedział mnie: nie spodziewałem się, że to taka konspiracja i synteza blefu. Do poniedziałkowej "konklawe" ...... a teraz, jeszcze laba. Adaś

avatar
~OBŁUDA
06.05.2024 08:02

To nie PSL - to już "Trzecia Droga" - Kamysz i Hołownia w skali kraju swoje, a lokalne twory tej organizacji swoje i to decyduje nie ideologia " Trzeciej Drogi", a władza o stołki !. Ze stołki, nie będą wzbudzać ich akceptacji to jedna wielka OBŁUDA i HIPOKRYZJA tego ugrupowania !. Stołki i tylko stołki się dla nich liczą !. Tak było przez ostanie pięć lat w Powiecie Wschowskim ( PIS + PSL) w brew temu co mówił Kamysz w skali kraju i jak walczył z pisem !. Podobnie jest obecnie w tej kampanii wyborczej do PE !. Polityczna Obłuda i Hipokryzja, a nie uczciwość i honor osobisty !.

avatar
~Tylko nie trzecia noga
05.05.2024 12:48

Tylko nie trzecia noga!

avatar
~Gekon
05.05.2024 23:01

PSL i PiS.

avatar
~Urszula Chudak
06.05.2024 08:33

Tak - taka powstała koalicja w naszym powiecie. To nie są do końca układy takie, jak tam na "górze". Tu polityczna kuchnia wygląda bardziej pragmatycznie. W mijającej kadencji, by utrzymać władzę, swoje siły zwarły PO i Pis w Malborku, Rudzie Śląskiej czy w niedalekim Ostrowie Wielkopolskim. Panie Adasiu, a ten radny, który był tak zdziwiony, to pewnie dopiero zaczyna są polityczną karierę, bo inaczej takiego sformułowania by nie użył. Tak było, jest i będzie! A nowej Radzie Powiatowej, szefom powiatowego samorządu życzę prawie [bo w 100% to niemożliwe] samych sukcesów, owocnej współpracy z samorządem gminnym, lawiny środków zewnętrznych - bo jak się Państwu to uda to i nam mieszkańcom, również. A teraz kierunek Zielona Góra, na sesję Sejmiku, by z bliska zobaczyć jak tam "kto z kim i dlaczego". Bo obowiązują te same reguły pod tym względem, co w naszej Wschowie.

avatar
~SORRY...
06.05.2024 17:07

O czym pani - pani "UCh" piesze ?.

avatar
~MK
06.05.2024 13:36

Powiat dalej pisowski :(

avatar
~Dzieje
06.05.2024 15:51

PSL zawsze i zbkazdym

avatar
~do sorry
06.05.2024 19:33

a ty już dłuższego komentarza niż jedno zdanie, nie rozumiesz? Ula pisze jak zwykle zresztą, bardzo rozsądnie. A Obłuda niech też ten komentarz przeczyta i zrozumie, że inaczej jest w Warszawie, a inaczej we Wschowie i super!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl