TworzymyGłos Regionu

reklama

Konrad Antkowiak ponownie burmistrzem? Jest oficjalna deklaracja. „Moje serce bije dla Wschowy”

Poniedziałek, 15 stycznia 2024 o 13:23, aktualizacja Sobota, 03 lutego 2024 o 13:22, autor: 48
Konrad Antkowiak ponownie burmistrzem? Jest oficjalna deklaracja. „Moje serce bije dla Wschowy”

Burmistrz Konrad Antkowiak ogłosił chęć ponownego kandydowania na urząd Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa w zbliżających się wyborach samorządowych. Urzędujący włodarz jest tym samym pierwszym kandydatem, który publicznie zadeklarował wolę startu. Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia, z ewentualną drugą turą 21 kwietnia.

Konrad Antkowiak oficjalnym kandydatem na burmistrza

W swoim oświadczeniu burmistrz Antkowiak wyraził "ogromną radość i determinację" do dalszego pełnienia funkcji. Zwrócił uwagę na sukcesy ostatnich pięciu lat, podkreślając dokonane i planowane inwestycje jako dowód na skuteczność jego zarządzania. Antkowiak zaznaczył: "Zawsze twierdziłem, że pełnienie funkcji Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa, to projekt długoterminowy".

Konrad Antkowiak obiecuje skupić się na dobru mieszkańców, unikając dawnych układów politycznych. Jego kampania ma być kontynuacją działań na rzecz poprawy jakości życia w gminie. "Moje serce bije dla naszej społeczności" - zapewnia burmistrz, wzywając mieszkańców do wsparcia i zaufania na kolejną kadencję.

Konrad Antkowiak powalczy o reelekcję

Przypomnijmy, że w ostatnich wyborach samorządowych, które odbyły się w 2018 r., burmistrz Konrad Antkowiak w drugiej turze wygrał z ówczesnym wiceburmistrzem Miłoszem Czopkiem. Na Konrada Antkowiaka zagłosowało ponad 63% głosujących (ponad 4,5 tys. osób), natomiast Miłosz Czopek uzyskał poparcie 36 % głosujących (nieco ponad 2,6 tys. osób).

Oświadczenie Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa Konrada Antkowiaka

Drodzy Mieszkańcy Miasta i Gminy Wschowa,

dziś z ogromną radością i determinacją ogłaszam, że będę ubiegać się o urząd Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa na kolejną kadencję. To dla mnie ogromna przyjemność i zaszczyt móc kontynuować prace, które rozpoczęliśmy razem z pracownikami i mieszkańcami pięć lat temu.

Zawsze twierdziłem, że pełnienie funkcji Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa, to projekt długoterminowy, w czasie którego należy wypełnić misję powierzoną przez wyborców.

Dowodem realizacji tej misji są wspólne osiągnięcia, w postaci wykonanych i planowanych inwestycji, które przyczyniają się do rozwoju naszej gminy. Z powodzeniem przeprowadziliśmy dziesiątki inwestycji, które były świadectwem mojej odwagi w zarządzaniu gminą, skuteczności w realizacji projektów i wizji na przyszłość naszego miasta i gminy.

Jako burmistrz czuję ogromną odpowiedzialność za zajmowane stanowisko. Moje serce bije dla naszej społeczności i jestem zdeterminowany, aby kontynuować to, co już osiągnęliśmy. W mojej kampanii zobowiązuję się, że nie będę wchodził w żadne dawne układy polityczne, a moje działania będą skoncentrowane na dobru naszych mieszkańców.

Emocje są nieodłączną częścią mojego zaangażowania. Zależy mi na tym, aby nasze miasto i gmina rozwijały się dynamicznie i harmonijnie. Wierzę, że tylko poprzez wspólne działania, współpracę i wzajemne wsparcie możemy osiągnąć nasze cele.

Dlatego proszę Was wszystkich o wsparcie i zaufanie. Obiecuję Wam, że będę kontynuował moje skuteczne działania, które mają na celu podniesienie jakości życia naszej społeczności i przekształcenie naszej gminy w jeszcze lepsze miejsce do życia.

Razem możemy zbudować przyszłość naszego miasta i wsi, z których wszyscy będziemy mogli być dumni. Dlatego proszę o Wasze zaufanie na kolejną kadencję.

Z poważaniem,
Konrad Antkowiak
Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (48)

avatar

avatar
~PX
15.01.2024 14:02

Popieram i życzę powodzenia panie Burmistrzu

avatar
~Wschowianka
15.01.2024 14:05

Dziękujemy za tę decyzję.Popieramy ,ma pan nasze (rodzinne) głosy . Powodzenia życzymy .

avatar
~Mądry emeryt
15.01.2024 14:20

Nie ma szansy Radnych też trzeba pogonić

avatar
~NIE-emeryt !
18.01.2024 04:22

...który to taki ps. ( mądry emeryt)???. A może NIEKUMATY emeryt ?-!. Ma szanse Pan Antkowiak i Będzie tylko ON tym Burmistrzem i to w pierwszej turze - bowiem szkoda czasu -7.IV.2024 roku !!!!!. Czekamy przy Urnach !!!!!

avatar
~asd
15.01.2024 14:27

Już wystarczy.

avatar
~Dawid
15.01.2024 14:42

Jestem za.

avatar
~JESTEŚMY ZA!!!
18.01.2024 04:25

Po 100 - kroć ZA Panem !!!!. Koniec z miernotami jak poprzednicy i ci ze starostwa i ci z pod znaku pi(x) !!!!. I ci z pod znaku ( emeryt partyjny i coś tam z popieraniem skazanych .......) !!!!!!.

avatar
~Czytelnik
15.01.2024 15:05

Jeli tak panu serce bije dla Wschowy to prosze przejechac sie ul wolsztynską i zadac sobie pytanie czy fajnie sie nią jezdzi

avatar
~DO ( Czytelnik)
18.01.2024 04:14

Gdzie chłopie byłeś przez te 30 lat , za poprzednich tzw. burmistrzów ???. Masz pretensję --- zgłoś się do nich , Grabki, Patalas ,,, aż do Zukowskiego - byli burmistrzowie co do takiego stanu doprowadzili Nasze Miasto i Gminę !. Brawo Panie Antkowiak, więcej takich jak Pan w Naszej Wschowie ---- żadna szczujnia z pixxi nam nie przeszkodzi 07.04 ...... !!!!. Pan nam przywrócił radość życia i szacunek do Naszego Miasta i Gminy !!!!! Młody z poważaniem do pana !!!!!.

avatar
~zza winkla
15.01.2024 15:47

No i gites, który, która zrobiła więcej od niego ? Sprawa jasna jak prześcieradło, co będę kombinował przy urnie, wrzutka na niego. Na "kwiatowego" nie zagłosuję, choć jego bon-ton + hugo boss na kobietach robił wrażenie (tylko o te cm chodzi ?) . Na PiS + mundur + formacja, żebym miał popuścić, nie wierzę g...... i od nich z daleka.

avatar
~Zosia
15.01.2024 16:22

I wybierzmy nareszcie radnych, którzy niectylko potrafią krytykować ale i współpracować dla jednego celu: Wschowy. Zadbajmy w końcu o zwykłych ludzi. O inwestorów, którzy stworzą miejsca pracy dla nas zwykłych ludzi. Dobrze wybierzmy bo od tego zależy nasze jutro.

avatar
~Czas na zmiany !
16.01.2024 08:47

Czas na zmiany NIE PANA BURMISTRZA !!!!!, Ale !!!! <> Ale np. radnego Buczka, który nie potrafi i lekceważy pytania - zapytania Naszych czytelników i nie potrafi im odpowiadać na forum zw.pl. !!!!. Wymiana radnych tzw. lokalnej opozycji pxxi , a zwłaszcza tych co liczą na profity ze swojej partii pisu ( np. dotyczy chi etatowania w lokalnych urzędach urzędach ) !. Koniec z radnymi od niechcenia i promowanych przez zawodowych polityków partii - czyli posłów pisu !!!!!. Koniec z Kolesiostwem, Nepotyzmem, i partyjnym wspieraniem !!!! <> Mamy swoich aktywnych mieszkańców, wykształconych, działających z sukcesami w swoich firmach i w zrzeszeniach pozasamorządowych i rządowych !!!!. Bez tego zawistnego wspierania za talony i czeki papierowej jednej partii <> Widzieliśmy to przez te ostatnie osiem lat w Szlichtyngowej i Sławie <>Brrrrrrrrrrrrrrrrr <> Co za partyjniactwo tych urzędników skierowane i kierowane przez lokalny pis pis !!!!!!. Koniec z mundurowymi emerytami z czasów rządów pisu <> Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr .

avatar
~Luk
15.01.2024 16:57

Najlepsze co Antkowiak może zrobić dla Wschowy to odejść ...

avatar
~DO(Luk)
18.01.2024 04:18

Ty jak widać już dawno dla Nas Odleciałeś jak ten cień mgły co teraz sieje ten ściek fetyszyzmu !!!!!Burmistrz !!!!- Tylko Pan Antkowiak !!!!!.

avatar
~Drobna uwaga
15.01.2024 17:10

Ta przemowa to chyba była przygotowana na wygraną, bo cyt" ogromna przyjemność i zaszczyt móc kontynuwac prace" to raczej po wygranej powinno paść a to czy to będzie projekt długoterminowy to też zależy od wyborców. Nie pozostaje nic innego jak życzyć powodzenia, marzyć przecież każdy może.

avatar
~Ja
15.01.2024 17:25

Każdy inny tylko nie on. To miasto chce się rozwijać, ludzie chcą się budować, powstają nowe osiedla a o drogach nikt nie myśli. Tu potrzeba mądrego burmistrza.

avatar
~Fws
15.01.2024 19:25

Otóż to, a jego pracownicy, tzn. Z wydziału inwestycji, jeszcze Ci powiedzą, że to działka rolna, tylko żeby z tej rolnej zrobić działkę budowlaną to gmina nakłada opłatę adiacencką, a jak skończysz budowę to Panie z referatu podatków dzwonią, żeby prędziutko złożyć deklarację na podatek od nieruchomości. A Ty obywatelu, kiedy napiszesz o utwardzenie drogi to przez rok wymieniasz się z nimi korespondencja, aż ci napiszą że nie mają środków w budżecie. I tak to wyglada, no ale mamy pomost i park

avatar
~Do ja
15.01.2024 19:50

Też możesz startować i wybudować od razu sobie drogę.

avatar
~do FWS
18.01.2024 13:46

Ale takie są przepisy, to one określają zasady i terminy naliczania opłat adiacenckich oraz składania deklaracji na podatek. Ciesz się, że dzwonią bo mogłyby po prostu po dwóch tygodniach zacząć ci naliczać. Pracą urzędników jest też egzekwowanie takich przepisów, nie sądziłem że może być to dla kogoś zaskoczeniem.

avatar
~radny
15.01.2024 20:02

to już normalnie nie można było zakomunikować jak wszyscy burmistrzowie dookoła? trzeba było specjalne oświadczenie wydać?

avatar
~Gekon
15.01.2024 23:44

Wielki człowiek, to i oświadczenie specjalne.

avatar
~do radnego
18.01.2024 13:47

czym się różni "normalne zakomunikowanie" od wydania oświadczenia?

avatar
~Sylwek
15.01.2024 20:12

Dla mnie to burmistrz może nazywać się Antkowiak albo inny Kowalski tylko niech będzie burmistrzem ktœry łączy nie dzieli, który słucha i działa dla dobra nas, miasta a nie dla siebie dla swojego wizerunku. Kimś kto potrafi poukładać te puzzle w jedną całość by w tym mieście żyło się lepiej. Aby praca była, zadbane zabytki, inwestycje, inwestorzy,drogi, atrakcje dla każdego ....... I jeszcze jedno jak ktoś już napisał: wybierzmy też w końcu innych radnych. Pora na zmiany!!!

avatar
~Mateusz
16.01.2024 09:16

Prawda. Sama prawda

avatar
~Edyta
15.01.2024 21:10

Mamy najlepszego szefa na świecie.

avatar
~do edyty
16.01.2024 12:18

i będzie premia do wynagrodzenia za styczeń!

avatar
~do edyty
17.01.2024 06:25

bo Edyta jest tylko jedna

avatar
~do Burmistrza
16.01.2024 07:25

A zima znowu zaskoczyła, że drogi nie odśnieżone?Umowa na zimowe utrzymanie dróg chyba jakaś została podpisana, a co z realizacją?

avatar
~DO ( ~~do Burmistrza)
16.01.2024 12:04

Zapewne Ciebie --- jakoś drogi są odśnieżone, a chodniki zadbane !!! *** . Zadbaj o swoją posesję !

avatar
~Tak -Tak ....
16.01.2024 12:06

Chodzi Ci o te drogi powiatowe --- to faktycznie brak gospodarza !!!!. 7.04 <> mamy wybory na takich .....!.

avatar
~Bednarek
16.01.2024 18:43

Jestem za, wreszcie jakiś burmistrz wziął się za remonty, bo poprzednicy tam nic nie robili. Głos na pewno będzie

avatar
~Zen
16.01.2024 23:08

Czekamy na innych a czasu coraz mniej ?

avatar
~Mój Boże ...***
18.01.2024 04:30

Szanowny ( Zen) tylko nie emeryci z pod znaku munduru i rekonstrukcji !!!!. To nas cofnie o kolejne 30 lat do tyłu - bowiem emeryci tak mają, tylko wspomnienia i historia i rekonstrukcje im w głowie !!!!!. Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr,@.pl

avatar
~Ziomal
18.01.2024 08:00

Król Parówki na burmistrza. Ma mój głos. (Amerykański Hot-Dog)

avatar
~Autor
17.01.2024 21:49

Gdyby na osiedlu unii Europejskiej były takie drogi jak ścieżki w parku wolsztyńskim i choć kilka lamp to może zagłosowałbym na pana Antkowiaka. A tak wolę kogoś innego i mieć nadzieję, że coś się zmieni w tym mieście.

avatar
~@<> " autor"
18.01.2024 04:27

A może "autorek" od siedmiu boleści ?. Dziękuj Panu Bogu, że nam się trafił taki Pan Burmistrz i jego zadziorność w tym co dla nas zrobił prze tak krótki czas po 30 letnich zaniedbaniach poprzedników !!!!. Tylko Pan Antkowiak !!!!!

avatar
~FWS
18.01.2024 06:33

Otóż to!!!

avatar
~Zen
18.01.2024 13:22

Do - "Mój Boże", tak samo i ja optuję. Przypomnę jedynie ile niedawno p. prezydent wylał "żółci" na Piłsudskiego czy lotności umysłu "starca" zagubionego w lokowaniu się jako emeryta. Staryś: to lekarz-apteka-sanatorium-szpital-nie polityka, tak najogólniej mówiąc, a z PiS nikogo. Nie wyobrażam sobie, aby po tym co się dopiero zaczyna ujawniać (okradanie nas społeczeństwa np. poprzez sp. SP, informacje NIK), jakikolwiek aparatczyk śmiał kandydować do czegokolwiek.

avatar
~ZA
20.01.2024 22:30

Głosujemy na PANA.POPIERAMY!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl