TworzymyGłos Regionu

reklama

Konferencja prasowa pod siedzibą ZUW Wschowa ws. dofinansowania z Polskiego Ładu

Piątek, 13 października 2023 o 13:07, autor: 6
Konferencja prasowa pod siedzibą ZUW Wschowa ws. dofinansowania z Polskiego Ładu

W ramach 8. edycji programu „Polski Ład”, znaczące środki finansowe zostały przyznane Związkowi Międzygminnemu Wodociągów i Kanalizacji Wiejskich we Wschowie. Wsparcie to, wynoszące niemal 9,5 miliona złotych, ma na celu realizację dwóch kluczowych projektów infrastrukturalnych.

Briefing pod siedzibą ZUW Wschowa

W związku z otrzymaniem dofinansowania, pod siedzibą Zakładu Usług Wodnych we Wschowie zorganizowano konferencję prasową. Udział w niej wzięli między innymi Poseł na Sejm RP Marek AstStarosta Wschowski Andrzej Bielawski, prezes ZUW Grzegorz Brzeskot oraz pracownicy.

Starosta o znaczeniu wsparcia

Starosta Andrzej Bielawski podkreślił, jak ważny jest zrównoważony rozwój dla regionu i jak strategiczne programy rządowe przyczyniają się do poprawy infrastruktury w różnych obszarach. Wskazał na ZUW jako kluczową jednostkę w zaopatrzeniu w wodę dla mieszkańców powiatu wschowskiego i okolic.

Prezes ZUW dziękuje za dofinansowanie

Grzegorz Brzeskot, prezes ZUW, wyraził wdzięczność za otrzymane środki z „Polskiego Ładu”. Podkreślił, że fundusze te umożliwią nie tylko poprawę infrastruktury wodociągowej, ale także wprowadzenie nowoczesnych systemów odczytu zużycia wody. Prezes szczegółowo omówił dwa projekty, na które zostaną przeznaczone środki: modernizację infrastruktury oraz przygotowanie do zdalnego odczytu wodomierzy.

Wsparcie od posła Marka Asta

Poseł na Sejm RP Marek Ast również był obecny na konferencji. Wyraził on swoje poparcie dla wniosków złożonych przez ZUW, wspominając swoje doświadczenia związane z gminą Szlichtyngowa i wyrażając uznanie dla pracy Związku. Poseł Ast podkreślił znaczenie zdalnego odczytu wodomierzy i nowoczesnych systemów w zarządzaniu zasobami wodnymi, a także zaznaczył, że wsparcie to jest korzystne dla wielu samorządów, niezależnie od ich barw politycznych.

Przekazanie promes

Na zakończenie konferencji, poseł Ast symbolicznie przekazał wstępne promesy na realizację wspomnianych zadań. Wyraził swoje przekonanie co do skutecznej i sprawnej realizacji projektów, dziękując jednocześnie za zaangażowanie wszystkich stron.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~BP
13.10.2023 13:32

Dla mnie najlepszą reklamą pana Asta jest jego plakat wyborczy zawieszony na budynku byłego kina Hel Polecam obejrzeć. Warto .

avatar
~Wschowianin
13.10.2023 14:25

Cudowny ten kraj wszystkim coś się daje. A pchają się do koryta aż miło. Nawet Pan Poseł o Wschowie sobie przypomniał. Wstyd.

avatar
~Polski CO???
13.10.2023 14:31

Od kiedy oni mają ten "Ład" <> czy o nie o tym mówiono, że to """"Polska Łata"""???. To jest konferencja??? - a gdzie pytania o; - Totalnym zadłużeniu Polski po ich * letnik rządzeniu>???, - a co o inflacji i braku paliwa dla Polskich Rolników ?, - a co o zadłużonych Szpitalach i wieloletnich kolejkach do Lekarzy specjalistów??/, - a co o ich "Tłustych Kotach" uwłaszczonych Na Polskich Spółkach Skarbu Państwa ???, - a co o milinie mieszkań i elektrycznych samochodach ?, - a co o elektrowni za miliony , która w Ostrołęce obecnie straszy ????--- Itd., Itd., To jest ten ich bezczelny " ŁAD" ????. I oni śmią bezczelnie to nazywać konferencja " Ładu" - czy "BEZŁADU" i Totalnego zacofania naszej gospodarki o dziesiątkach padnietych prywatnych firm i nadal padających !!!!!/?????. Żenada !!!

avatar
~Głos ludu.
13.10.2023 14:48

Znowu szanowny Pan Starosta. Humor widać dopisuje a innym niszczy się życie, całe starostwo aż huczy.

avatar
~MY/oskarża/MY
13.10.2023 19:31

Za setki upadłych średnich i małych prywatnych przedsiębiorstw i firm, za totalne zadłużenie Naszych Szpitali i kolejki do lekarzy specjalistów, za nepotyzm i kolesiostwo partyjne, za rozpad w Polskim szkolnictwie, za zadłużenie Kasy Suwerena, za drogie kredyty i brak tanich mieszkań , za "listę milionerów" i listę " Tłustych kotów pisplus" , za tekturowe czeki b. pokrycia i życie na koszt kasy Publicznej, itd., itd. MY!!!!.

avatar
~Iwona
16.10.2023 08:25

Te liczne "USTAWKI" takie śmieszne są.... :)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl