TworzymyGłos Regionu

reklama

Kolejne oszustwo „na policjanta” we Wschowie. Mieszkaniec stracił ponad 88 tys. zł

Piątek, 08 marca 2024 o 16:35, autor: 4
Kolejne oszustwo „na policjanta” we Wschowie. Mieszkaniec stracił ponad 88 tys. zł

Do wschowskich mundurowych zgłosiła się kolejna ofiara dobrze znanej,ale nadal skutecznej metody na "policjanta". Tym razem ofiarą oszustów padł mieszkaniec powiatu wschowskiego, którego skutecznie zmanipulowano, prowadząc do utraty 88 500 złotych. Wykorzystując zaawansowane techniki manipulacji, oszuści podający się za funkcjonariuszy zajmujących się cyberprzestępczością z Warszawy, przekonali mężczyznę do podjęcia serii nierozważnych działań finansowych.

Fałszywe kredyty i instrukcje

Ofiara, niczego nie podejrzewając, otrzymała telefon od osoby podającej się za funkcjonariusza policji zajmującego się cyberprzestępczością. Oszuści, wzbudzając zaufanie mieszkańca powiatu wschowskiego, przedstawili mu zmyśloną historię o próbie zaciągnięcia kredytu na jego dane, na kwotę 107 tysięcy złotych.

W ramach rzekomej akcji policyjnej, ofierze zasugerowano, aby w celu zablokowania transakcji i zatrzymania rzekomej oszustki, samodzielnie zaciągnął kredyt i przelał otrzymane środki według wskazówek przestępców. Mężczyzna, działając pod wpływem instrukcji, wpłacił 88 500 złotych we wskazane wpłatomaty, korzystając z podanych kodów. Nie udało mu się wpłacić całej sumy z powodu problemów technicznych. 

Ograniczone zaufanie i ostrożność

Nadkomisarz Maja Piwowarska z KPP Wschowa podkreśla wagę ostrożności i ograniczonego zaufania w obliczu takich oszustw. "Apelujemy kolejny raz do wszystkich mieszkańców powiatu wschowskiego o stosowanie zasady ograniczonego zaufania i niepodejmowanie pochopnych, szybkich działań mających związek z naszymi oszczędnościami", mówi Piwowarska. To przypomnienie o konieczności zachowania czujności i weryfikacji informacji, zwłaszcza gdy w grę wchodzą duże sumy pieniędzy.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~ciekawy
08.03.2024 17:23

To jest niemożliwe, takich durni już nie ma. XXI wiek. Skąd takie dziadki mają tyle kasy. A panie w banku to albo są w tej grupie wyłudzającej , albo jakieś durne. Od tego trzeba zacząć.

avatar
~Pani z Banku
09.03.2024 21:07

A co mają do tego panie z banku?

avatar
~FWS
08.03.2024 17:34

Niestety, za głupotę się płaci.... Na każdym kroku ostrzegają o tym a ludzie ciągle dają się okradać. Nikt NIGDY z Banku nie będzie chciał żadnych danych przez telefon !! Policja tak samo. Jak coś chcą to przyjadą albo będą kazać przyjść do nich.

avatar
~xfd
09.03.2024 14:07

Najlepsze że latał z tą kasą przy sobie po mieście i robił jak mu zagrają xd

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl