TworzymyGłos Regionu

reklama

Kino pod gołym niebem. „Piep*zyć Mickiewicza” z okazji Dni Szlichtyngowy

Wtorek, 18 czerwca 2024 o 10:46, aktualizacja Sobota, 22 czerwca 2024 o 10:04, autor: 0
Kino pod gołym niebem. „Piep*zyć Mickiewicza” z okazji Dni Szlichtyngowy

W ramach obchodów Dni Szlichtyngowy, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy oraz Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty zapraszają mieszkańców na wyjątkowy seans filmowy w Parku Górczyńskim. Wstęp na pokaz jest bezpłatny, a wydarzenie skierowane jest do widzów powyżej 15 roku życia.

"Piep*zyć Mickiewicza" – opowieść o walce, literaturze i drugich szansach

Już 21 czerwca 2024 roku, w piątek, o godzinie 21:00 w Parku Górczyńskim w Szlichtyngowie odbędzie się pokaz filmu "Piep*zyć Mickiewicza". Reżyserem tego emocjonującego obrazu jest Sara Bustamante-Drozdek, a scenariusz napisał Kacper Szymański.

Film opowiada historię Jana Sienkiewicza (Dawid Ogrodnik), pisarza i wykładowcy, który po wyrzuceniu z uczelni podejmuje pracę w warszawskim liceum. Trafia tam na klasę IIB, grupę uczniów określaną jako "wyrzutki". To młodzież pełna buntu i odporna na wszelkie próby edukacji. Przyszłość tej klasy wydaje się być z góry przesądzona.

Jednak Sienkiewicz, uzbrojony w swoją miłość do literatury i niestandardowe metody nauczania, podejmuje wyzwanie. Jego celem jest nie tylko okiełznanie tej trudnej grupy, ale również danie im szansy na lepsze życie. Film jest poruszającą opowieścią o przyjaźni, miłości i szkolnych perypetiach. Pokazuje, że każdy zasługuje na drugą szansę.

Dni Szlichtyngowy 2024

W imieniu Urzędu Miasta i Gminy Szlichtyngowa zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym wyjątkowym wieczorze filmowym. Seans zainauguruje obchody Dni Szlichtyngowy 2024, które odbywają się z okazji 380-lecie nadania praw miejskich.

Aktualizacja: Seans został przeniesiony do sali widowiskowej w Szlichtyngowej (ul. Głogowska 1)

Źródło: Biblioteka Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl