TworzymyGłos Regionu

reklama

KPP Wschowa: Długi sierpniowy weekend za nami

Środa, 17 sierpnia 2022 o 09:14, autor: 0
KPP Wschowa: Długi sierpniowy weekend za nami

Sezon letni w pełni, fale upałów powodują, że wiele osób korzysta z wypoczynku na wschowskich plażach. Dla policyjnych wodniaków jest to czas wytężonej pracy. Podejmowany przez mundurowych szeroki wachlarz działań ma uchronić przed mogącymi pojawić się ludzkimi tragediami. Wakacyjne weekendy to również czas wytężonej pracy dla funkcjonariuszy ruchu drogowego i prewencji. Pomimo licznych kampanii społecznych i ciągłego zaostrzania przepisów drogowych na naszych drogach w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które jadą na „podwójnym gazie”.

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to działania priorytetowe wschowskich policyjnych wodniaków, którzy intensywnie monitorowali w długi sierpniowy weekend stan bezpieczeństwa na naszych jeziorach w Lginiu i Sławie. Policyjni wodniacy w trakcie służb przyglądali się w jaki sposób korzystamy ze sprzętu wodnego, czy nasze zachowanie nie wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo nasze i pozostałych osób znajdujących się w pobliżu. W miniony weekend na jeziorze Sławskim policjanci zatrzymali do kontroli 43 letniego mieszkańca Nowej Soli, który kierował łodzią silnikową będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał 0,80 promila w organizmie. Drugim sternikiem, który również wypił alkohol i wsiadł za stery łodzi motorowej okazał się 42 letni mieszkaniec Nowej Soli. Wydmuchał prawie 0,5 promila.

Monitoring linii brzegowych, dzikich kąpielisk, parkingów nadzorowany był przez partole rowerowe oraz ruchu drogowego. W sobotnią noc funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sławie zatrzymali do kontroli drogowej 27 letniego mieszkańca Rudy Śląskiej. Mężczyzna wydmuchał prawie promil alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawa jazdy. Kolejnej nocy sławscy policjanci zatrzymali 29 letniego obywatela Gruzji, który pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów, kierował samochodem w miejscowości Sława. Wschowska drogówka w dzisiejszych porannych działaniach „Trzeźwość” wyeliminowała nietrzeźwego 41 letniego mieszkańca Głogowa, który wydmuchał ponad 0,80 promila. Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania.

Przed nami jeszcze dwa wakacyjne weekendy.

Apelujemy o rozwagę i przypominamy wypoczywającym, aby przyjemność z kąpieli wodnych połączona była przede wszystkim z bezpieczeństwem.

 

Pamiętajmy również o parkowaniu pojazdów w miejscach wyznaczonych, nie blokujmy dojazdu do plaż służbom ratowniczym, dla których w razie zgłoszenia każda minuta jest na wagę złota.

 

asp. Wioleta Dąbska

(KPP Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl