TworzymyGłos Regionu

reklama

Jarmark, kolędy i choinki za elektrośmieci. Wigilia Miejska we Wschowie (ZDJĘCIA)

Niedziela, 17 grudnia 2023 o 18:47, aktualizacja Poniedziałek, 18 grudnia 2023 o 19:58, autor: 7
Jarmark, kolędy i choinki za elektrośmieci. Wigilia Miejska we Wschowie (ZDJĘCIA)

Mieszkańcy Wschowy mieli okazję doświadczyć wyjątkowej świątecznej atmosfery, która zapanowała na lokalnym Rynku. Wigilia Miejska połączona z jarmarkiem bożonarodzeniowym, na którą zaprosił burmistrz Konrad Antkowiak wraz ze stowarzyszeniem WIP, zgromadziła tłumy.

Świąteczny jarmark i wspólne kolędowanie

Wydarzenie rozpoczęło się od barwnego jarmarku bożonarodzeniowego. Mieszkańcy mieli możliwość zakupu wyjątkowych produktów świątecznych i rękodzieła. Atmosferę umilały występy Studia Piosenki CKiR oraz chórów Kantylena i Cantus, które zapewniły wspaniałą oprawę muzyczną.

Kolacja wigilijna z WIP i Fundacją Biedronki

Kulminacyjnym punktem imprezy była darmowa kolacja wigilijna, zorganizowana przez stowarzyszenie Wschowski Inkubator Potencjału przy wsparciu Fundacji Biedronki.

- Ugościliśmy mieszkańców tradycyjnymi daniami świątecznymi, umożliwiając wszystkim poczucie prawdziwej magii świąt. Na stole wigilijnym nie zabrakło pierogów z kapustą i grzybami, krokietów, bigosu, barszczu, pysznych świątecznych ciast, pierników oraz owoców. W przygotowaniach oraz obsłudze kolacji pomogły nam KGW Kowalewianki, KGW Osowa Sień oraz KGW Dębowa Łęka, za co serdecznie dziękujemy - informują Anna Stasiak i Dawid Jastrzębski ze stowarzyszenia WIP.

Zarząd WIP serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom tego magicznego dnia, a szczególnie Fundacji Biedronki za wsparcie finansowe, dzięki któremu mogła się odbyć miejska wigilia w ramach Akcji Kolacja. Wesołych Świąt!

Choinka za elektrośmieci

Wyjątkowym akcentem tegorocznej Wigilii Miejskiej była inicjatywa ekologiczna. W ramach współpracy Urzędu Miasta i Gminy z firmą Stena Recycling i Nadleśnictwem Włoszakowice, mieszkańcy mieli okazję wymienić duże elektroodpady na żywe choinki. Inicjatywa ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i wpisała się w ducha świątecznego dawania.

Światełko Betlejemskie rozświetla Wschowę

Podczas wydarzenia nastąpiło również uroczyste przekazanie światełka betlejemskiego, które do Wschowy zostało przywiezione przez lokalnych harcerzy. To symboliczny gest podkreślający jedność i pokój, po którym wszyscy zebrani zaśpiewali razem "Przybieżeli do Betlejem".

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~Wschowianin
18.12.2023 09:03

Wystąpił zespół śpiewaczy KANTYLENA z UTW we Wschowie i Cantus z Leszna. Chór Lutnia nie brał udziału.

avatar
~asd
18.12.2023 09:50

przypominam mi to pikniki 800+

avatar
~W czym ,,,,?
18.12.2023 21:25

TAK W CZYM !!!!-<> ?...bowiem ich "piknik 800+* to szanowny (~~ asd) ~TO BYŁ ZA SZMAL Z KASY SUWERENA !!!!. Jak wszystkie prawyborcze pikniki i pikniki rodzinne, mundurowe organizowane przez pis w kampanii wyborczej to pikniki za SZMAL SUWERENA !!!!. TE Nasz Piknik jest , li i tylko z naszych pieniędzy ciężko zapracowanych --- szanowny cwaniaczku pixi plus !!!. To jest pierwsza tak liczna impreza w naszym mieście od 30 lat - Brawo Wschowianie !!!!, Brawo pan Antkowiak - Burmistrz Wschowy !!!.

avatar
~Tomy
18.12.2023 18:06

Mało stoisk, jedzonko rozeszło się szybko. Dużo ludzi przeszło przez rynek szukając atrakcji, których za dużo nie było. Świadczy to o tym, że ludzie chętnie chcą uczestniczyć w takich spotkaniach. Dlatego uważam, że na przyszłość warto bardziej się postarać że strony organizatorów.

avatar
~mieszkaniec Osowej Sieni.
18.12.2023 18:07

Brawo Panie Burmistrzu. Wspaniała impreza.

avatar
~Ps.-008 Minus***
19.12.2023 08:40

Czy taki (~~asd) widział na Tym NASZYM Miejsko - Gminnym Pikniku coś w rodzaju " ustawki pixiplus" ?, a może widziałeś coś w rodzaju " tekturowych czeków pixiplus" ?, a może była tam "drużyna rekonstrukcyjna " na czele emerytów ?. Czy Nasz Miejsko - Gminny Piknik miał znamiona kampanii wyborczej, jak to bywało na tych piknikach organizowanych w Naszym Powiecie i Wschowie z udziałem tej partii co to została pokonana 15.10 ?. i dobita 13.12. !!!. Po prostu NIE, NIE, NIE ...... To był Nasz Piknik Wolny i Radosny jak widać na załączonym obrazku !!!. Narka !.

avatar
~Miejska Wigilia 2023
21.12.2023 06:58

Piękna Inicjatywa - jak mało co w Naszym Mieście !. Brawo Panie Burmistrz ! - Brawo Mieszkańcy Naszej Pięknej Wschowy !. Niech ta impreza - wyjątkowa od ponad 30 lat - przejdzie do historii jako WZÓR Spokoju, Szczęścia, Radości i Wzajemnej Miłości!!!!. Jest to początek zakończenia tej ponad 8 letniej szczujni, niszczenia ludzi i ich kręgosłupów i, gardzenia mniejszościami, itd. Teraz czekamy panie Burmistrzu Na podobną imprezę ZWIĄZANĄ z NOWYM ROKIEM 2024!. Do zobaczenia !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl