TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jakie są aktualne trendy w produkcji odzieży medycznej?

Środa, 08 maja 2024 o 18:38, autor: 0
Jakie są aktualne trendy w produkcji odzieży medycznej?

Odzież medyczna to szczególny rodzaj ubrań, które mają być przede wszystkim funkcjonalne. Współcześnie możliwe jest jednak i to, aby były one również przyjazne dla skóry i atrakcyjne pod względem wizualnym. Coraz więcej producentów stawia też sobie za cel to, aby odzież nie stwarzała w żaden sposób zagrożenia dla środowiska naturalnego. W tym artykule przyjrzymy się najważniejszym aktualnie trendom w produkcji odzieży medycznej.

Scrubsy - wygodne i funkcjonalne

Produkowane współcześnie scrubsy charakteryzują się przede wszystkim tym, że są wygodne. I mowa tu o komforcie wielowymiarowym. Odzież medyczna jest uszyta w taki sposób, aby nie krępowała ruchów i nie powodowała nieprzyjemnego ucisku jakiejkolwiek części ciała. Dzięki temu, przedstawiciele zawodów medycznych mogą skupić się w stu procentach na wykonywanych obowiązkach. Producenci srubsów proponują odzież o różnych krojach, ale największym zainteresowaniem cieszą się obecnie detale takie jak dekolty w serek, czy ściągacze przy nogawkach spodni. Przedstawicielki płci pięknej wykonujące zawody medyczne chętnie podkreślają zaś swoją talię przy pomocy kopertowych tunik z charakterystycznymi wiązaniami. Producenci proponują im też stylowe medyczne sukienki.

Wyraziste kolory odzieży medycznej

Jednym z ważniejszych trendów w produkcji odzieży medycznej są aktualnie wyraziste kolory. Zarówno scrubsy dla panów, jak i dla pań zaskakują soczystymi odcieniami truskawki, błękitu czy burgundu. Dzięki takim charakterystycznym barwom, medycy mogą wyrażać poprzez ubiór swój indywidualny styl. Warto dodać, że wyraziste kolory scrubsów są też w zdecydowanej większości przypadków pozytywnie odbierane przez samych pacjentów. Nie kojarzą się bowiem jednoznacznie ze szpitalami oraz z dominującymi w takich placówkach odcieniami takimi jak blada zieleń czy biel. 

Ekologiczne tkaniny

Producenci odzieży medycznej stawiają nie tylko na wyraziste kolory czy kroje, w których będzie można liczyć na komfort, ale również na ekologiczne tkaniny. Wielu z nich stawia obecnie na solidną bawełnę oraz na wysokiej jakości wiskozę. Zarówno jedna, jak i druga z wymienionych tkanin charakteryzują się tym, że są niezwykle przyjazne dla skóry. Przepuszczają powietrze, dzięki czemu przedstawiciele zawodów medycznych nie mogą narzekać na nadmierne pocenie się. Jak zaś wiadomo, są oni zmuszeni do pracy w trudnych warunkach, nierzadko w pomieszczeniach, w których nie ma klimatyzacji. Bawełna i wiskoza w kontakcie ze skórą nie powodują też uciążliwych wysypek czy podrażnień, co ma czasem miejsce w przypadku poliestrowych tkanin. 

Troska o środowisko

Dla współczesnych producentów odzieży medycznej coraz ważniejsza staje się również troska o stan środowiska naturalnego. Jednym z jej przejawów jest wspomniane już wyżej korzystanie z naturalnych materiałów, takich jak bawełna, wiskoza czy len. Na tym jednak nie koniec. Sporą wagę przykłada się współcześnie także do sposobu produkcji takiej odzieży. Powstaje ona w sposób zrównoważony i staranny, bez szkody dla środowiska naturalnego.

Możliwość personalizacji

Wielu przedstawicieli zawodów medycznych pragnie wyrażać siebie także poprzez swój starannie dobrany ubiór. Producenci srubsów wychodzą im naprzeciw, oferując na przykład personalizację odzieży. Na życzenie klienta możliwe staje się chociażby wyhaftowanie na danym uniformie jakiegoś symbolu bądź logo. Niektórzy lekarze lub pielęgniarki sięgają po takie rozwiązanie w celu zmniejszenia dystansu na linii pacjent - medyk. Spersonalizowana odzież jest też bardziej praktyczna, bowiem o wiele łatwiej można ją znaleźć, jeśli się gdzieś zawieruszy. 

 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl