TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jakie lampy zastosować na poddaszu?

Wtorek, 26 września 2023 o 12:36, autor: 0
Jakie lampy zastosować na poddaszu?

Domy z poddaszem to modny, powszechnie spotykany trend. By jednak przestrzeń poddasza mogła być zaliczona do funkcjonalnych, należy zadbać o wybór właściwych modeli oświetlenia. Jakie lampy wybrać, by perfekcyjnie zaaranżować przestrzeń poddasza? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Punktowe modele lamp idealnym wyborem dla Twojego poddasza

Specyfiką każdego poddasza są skosy, które są najtrudniejsze do zaaranżowania, jak również właściwego oświetlenia. Nic więc dziwnego, że właściciele poddasza często zastanawiają się, jakie modele lamp wybrać, by każdy kawałek przestrzeni mógł prezentować się doskonale, ciesząc ich oko. Jedną z najbardziej uniwersalnych, ponadczasowych propozycji, jest lampa punktowa. To małych rozmiarów źródło światła, które może zostać umieszczone w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Lampy punktowe mogą zostać umieszczone zarówno w ścianie, podłodze, czy płycie meblowej. W związku z tym są one perfekcyjnym wyborem dla trudnego w doświetleniu poddasza. Jeśli lampa punktowa zostanie umieszczona w taki sposób, by oświetlała skok, wraz z innymi elementami dekoracyjnymi może on stać się jedną z najbardziej efektywnych ozdób naszej aranżacji. 

Lampa sufitowa, która sprawdzi się na poddaszu 

Jak w każdym innym pomieszczeniu, także poddasze powinno posiadać jedno, główne źródło światła. Najczęściej są to lampy wiszące, lampy sufitowe. Znajdują się w centralnej części pomieszczenia. Mogą posiadać wiele żarówek, czy lamp ledowych, przez co dają silne, intensywne światło. Jeśli mamy na myśli poddasze, z całą pewnością warto postawić na lampy sufitowe z regulowaną wysokością, jak również na modele z dowolnie regulowanym kątem padania światła. Mogą być to zarówno modele lamp o prostym stelażu, jak również najbardziej wymyślne, fikuśne, z ozdobnymi abażurami. Wybór powinien być podyktowany stylem aranżacji, który wybrany został jako przewodni dla danej aranżacji. Dla wnętrz industrialnych, loftowych, idealne będą modele wykonane z metalu, o surowej, prostej formie. Jeśli zaś nasze poddasze to wnętrze o dużej elegancji, doskonałej prezencji, wówczas warto postawić na lampy sufitowe z pięknymi, dużych rozmiarów abażurami. Dla wnętrz najbardziej nowoczesnych, przestronnych, idealna będzie lampa ze szklanymi kloszami, ktoś zawieszone są na różnych wysokościach. 

Kinkiety ścienne na poddaszu

Doskonałym uzupełnieniem oświetlenia na poddaszu będą kinkiety ścienne. To modele lamp, które stwarzają niezwykle przytulny nastrój, idealny do wieczornego seansu filmowego, czy spędzania czasu tylko we dwoje. Szeroka gama wielu, różnorodnych modeli do wyboru, sprawia, że kinkiety ścienne z łatwością dopasujemy do wnętrz urządzonych w różnym stylu architektonicznym. 

Jeśli chcesz odnaleźć doskonałe modele lamp dla swojego poddasza, z całą pewnością warto odwiedzić stronę internetową naszego sklepu LampyEkskluzywne Niezwykle obszerna gama wielu, różnorodnych modeli lamp w bardzo atrakcyjnych cenach to gwarancja satysfakcji dla każdego naszego klienta.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl