TworzymyGłos Regionu

reklama

Inauguracyjne posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

Środa, 20 września 2023 o 12:33, autor: 3
Inauguracyjne posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

W dniu 19 września 2023 roku w I Zespole Szkół we Wschowie odbyło się inauguracyjne posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy. Spotkanie miało charakter szczególny, gdyż było to pierwsze zgromadzenie w nowym składzie Rady. Starosta Wschowski, Pan Andrzej Bielawski, w obecności Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy we Wschowie, Pana Andrzeja Nowickiego, wręczył Akty Powołania nowo wybranym członkom Rady.

Wybór Przewodniczącej i Wiceprzewodniczącej Rady

Jednym z pierwszych punktów porządku dziennego było wybranie Przewodniczącej Rady. Tę funkcję objęła Pani Elżbieta Smolicz. Wiceprzewodniczącą została Pani Beata Przybylska.

Omówienie regulacji prawnych i działalności PUP

Członkowie Rady zapoznali się z informacjami dotyczącymi regulacji prawnych w zakresie aktywizacji bezrobotnych. Dodatkowo przedstawiono pomoc przygotowaną przez Powiatowy Urząd Pracy dla lokalnych przedsiębiorców. Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy we Wschowie, Pani Małgorzata Jankowska, omówiła sytuację na lokalnym rynku pracy oraz działalność Powiatowego Urzędu Pracy we Wschowie w bieżącym roku.

Podziękowania dla osób kończących kadencję

W trakcie posiedzenia złożono również podziękowania osobom, które zakończyły swoją kadencję w Powiatowej Radzie Rynku Pracy. Doceniono ich wkład i zaangażowanie w prace Rady.

Wizyta w I Zespole Szkół we Wschowie

Spotkanie było również okazją do odwiedzenia największej szkoły w powiecie wschowskim. Dyrektor I Zespołu Szkół, Pan Piotr Wieland, oraz Kierownik Szkolenia Praktycznego, Pan Robert Pluta, zapoznali zebranych z funkcjonowaniem, wyposażeniem oraz osiągnięciami edukacyjnymi placówki.

Rola Powiatowej Rady Rynku Pracy

Warto przypomnieć, że Powiatowa Rada Rynku Pracy jest organem opiniodawczo-doradczym Starosty w sprawie polityki rynku pracy na terenie powiatu wschowskiego. Jej działania mają na celu wspieranie i doradztwo w zakresie lokalnego rynku pracy.

Wszystkie te działania mają na celu nie tylko aktywizację lokalnego rynku pracy, ale również wspieranie przedsiębiorczości i edukacji na terenie powiatu wschowskiego.

Źródło/foto: Powiat Wschowski

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Sytuacja na powiatowym rynku pracy
20.09.2023 12:46

to "szary ptak" po chińsku.

avatar
~PYTEK !
20.09.2023 17:16

I komu jest potrzebna taka instytucja, taka rada co to się sami wybrali ????. To jest największa kpina w powiecie z ludzi !!!. Tymi kwotami co oni przerobią za Nasze Pieniądze można by było kilkunastu ludzi wspomóc w ich potrzebach leczniczych , a tak to mamy urząd dla samego urzędu tych powyżej ludzi !!!!. Kopina plus i to jeszcze takie coś - taki kwiatek przed wyborami 15.10 !!!!!.

avatar
~Inauguracja plus!
22.09.2023 09:31

I co z tego ......???. Komu to jest potrzebne oprócz Was !?. Ile Rocznie kosztuje Nas, Podatników Powiatu Wschowskiego utrzymanie te biura ??> . W dobie kiedy za tej ekipy rządowej mamy tak przeogromną Aferę Wizową w sprowadzaniu ludzi z Afryki i Azji i nie tylko za "Wiza plus" do Polski, a w tle ich tłumaczenie, że to są Wizy Pracownicze i Studenckie to w jakim celu jest utrzymywanie tego pseudo Biura Pracy ????. Z jednej strony budują za Nasze pieniądze "opłotowanie" na granicy z Białorusią, a z drugiej strony stworzyli przywilej dla tych emigrantów " Wiza plus" ---- Gdzie tu jest sens i logika, żeby nie chodziło o to, iż mamy do czynienia z "Aferą Stulecia" tej ekipy !!!!. I na tym tle ; - po co to Biuro ???.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl