TworzymyGłos Regionu

reklama

Inauguracja roku akademickiego 2023/2024 Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Wschowie (VIDEO)

Czwartek, 05 października 2023 o 18:47, aktualizacja Czwartek, 05 października 2023 o 18:58, autor: 7
Inauguracja roku akademickiego 2023/2024 Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Wschowie (VIDEO)

5 października 2023 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji (CKiR) we Wschowie odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (UTW). Wydarzenie zgromadziło licznych gości, w tym przedstawicieli UTW z innych miast oraz lokalnych władz.

Przywitanie przez Przewodniczącą UTW

Lucyna Omieczyńska, Przewodnicząca Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Wschowie, rozpoczęła uroczystość serdecznym powitaniem:

"Dzień dobry państwu. Witam serdecznie przybyłych słuchaczy na dzisiejsze spotkanie i również gości. [...] Jesteśmy grupą niepracującą już zawodowo, ale dążącą do zaznaczenia swojej obecności w naszej wschowskiej społeczności. [...] Zachęcamy do korzystania z naszej oferty. Pozwólcie państwo, że na zakończenie zacytuję dwóch filozofów. Jeden powiedział, że nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu. Drugi, że jesteśmy panami swojego czasu”.

Wystąpienie Burmistrza

Burmistrz Konrad Antkowiak podkreślił znaczenie ciągłego dążenia do wiedzy:

"Bardzo dziękuję pani prezes za kolejną możliwość i za spotkanie z wami. [...] To ciągłe pragnienie wiedzy musi być w was. Moglibyście korzystać z innej formy spędzania czasu, a jednak jest to, że chcecie znać dalej języki, chcecie wiedzieć, jak korzystać z komunikatorów. [...] Życzę wam w nadchodzącym roku, abyście uczestniczyli w tych wszystkich zajęciach. Wszystkiego dobrego”.

Otwarcie roku przez dyrektora CKiR

Daniel Kmieciak, dyrektor CKiR, podkreślił tradycję wrześniowych powrotów do uczelni:

“Tradycyjnie już w październiku wszyscy studenci wracają do swoich uczelni. Dotyczy to również Państwa, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. Składam całej społeczności słuchaczy życzenia wielu niezapomnianych chwil zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Rok akademicki 2023/2024 uważam za otwarty”.

Artystyczna oprawa wydarzenia

Wydarzenie nie obyło się bez artystycznej oprawy. Zgromadzeni mieli okazję posłuchać „gaudeamus igitur” w wykonaniu Chóru “Kantylena”. Ponadto, Jolanta Schwalbe wygłosiła wykład inauguracyjny pt. „Jak lekko i z dowcipem brać życia ciężar”. Na zakończenie zgromadzona publiczność wysłuchała koncertu zespołu Morris.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~CZYTELNIK
05.10.2023 19:06

Mam pytanie . Co wam to daje

avatar
~JA do ( czytelnik) !.
06.10.2023 08:43

Odpowiedź na twoje pytanie ; - A to nam daje, że nie jesteśmy takie zacofane jakbyś ty chciał i ta pewna formacja, co to jej szef obraża KOBIETY !!!. My kobiety w odróżnieniu od ciebie jesteśmy w większości w tym kraju i w większości uprawnione do głosowania , a tacy jak ty i ta pewna formacja traktują nas ja swój dodatek do przysłowiowego kożucha !!!!. Jesteście żałośni z tym stwierdzeniem, iż ...cytat. """ kobiety dają w szyję .......... """" !!!!. To nam daje, że TE WYBORY mają na imię " POLSKA KOBIETA " !!!!, a nie stare zgrzybiałe maślaki !!!!.

avatar
~NIE-CZYTELNIK!
06.10.2023 10:58

Zrozum człowieku, że POLSKAMA TWARZ KOBIETY !!!!. Taki jak ty nie ma głosu bo jest w mniejszości !. Przykro mi to mówić jako facet, bowiem to w Naszym Kraju jednostka męska jest zakompleksiona i jest w mniejszości osób wykształconych wobec KOBIET !!!. I teraz rozumiesz dla czego jednostka męska w Naszym Kraju występuje najczęściej publicznie jako STAND UPERZY , bowiem łatwiej im pleść głupoty ( od prezesa do prezesa NBP włącznie ) !!!!!.

avatar
~Gosc
05.10.2023 19:21

Widac ze tu mogą o wszystkich poplotkować

avatar
~Gosc
06.10.2023 12:45

To prawda dobre miejsce do plotek

avatar
~Gosc
06.10.2023 14:00

Świętojebliwe babcie pisowskie co wierzą pisiorom jaki to kaczor jest dobroduszny i kase im daje na emeryturze

avatar
~Urszula Chudak
08.10.2023 09:41

Na pierwszy komentarz, należy narzucić kurtynę milczenia - to oczywiste. Mimo zaproszenia, ze względów osobistych, w inauguracji nie mogłam uczestniczyć. Chciałabym jednak choć w małym stopniu za nie się odwdzięczyć i poinformować, iż jutro [w poniedziałek] w zielonogórskim teatrze, odbędzie się uroczysta inauguracja Lubuskiego Tygodnia Seniora w tym również spektakl teatralny i poczęstunek. Jest to okazja do wymiany doświadczeń naszego środowiska. Dla Wschowy, mam jeszcze pięć wolnych miejsc. Dojazd we własnym zakresie. W najbliższy piątek, również odbędzie się Lubuski Kongres Kobiet. Zapraszam na obydwa wydarzenia. W razie pytań, podaję mój numer telefonu - 502 548 411.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl