TworzymyGłos Regionu

reklama

III Mikołajkowy Festiwal Tańca Mażoretkowego na Ziemi Lubuskiej (ZDJĘCIA)

Wtorek, 19 grudnia 2023 o 11:13, aktualizacja Wtorek, 19 grudnia 2023 o 11:38, autor: 0
III Mikołajkowy Festiwal Tańca Mażoretkowego na Ziemi Lubuskiej (ZDJĘCIA)

W miniony weekend hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 3 we Wschowie zamieniła się w arenę emocjonujących rywalizacji. III Mikołajkowy Festiwal Tańca Mażoretkowego na Ziemi Lubuskiej organizowany przez Stowarzyszenie Kultury Ziemi Wschowskiej zgromadził niemal 600 zawodniczek z różnych zakątków Polski.

Sukces Mażoretek „Finezja” Wschowa

Bardzo dobrze na własnym terenie zaprezentowały się mażoretki z „Finezji”. Zawodniczki zdobyły pierwsze miejsca w aż dziewięciu kategoriach, takich jak formacja open pom mini kadetki, formacja open baton kadetki, a także formacja buława seniorki. Zespół „Finezji” pokazały swoje umiejętności także w miniformacjach, gdzie również zdobyły pierwsze miejsca.

W konkurencjach solowych, Pola Papaj wygrała w kategorii solo open baton mini kadetki. Laura Przybylska oraz Wiktoria Andrzejewska również okazały się niepokonane w swoich kategoriach. Wśród duetów i trio, formacje z udziałem Gabrieli Winiarskiej oraz Marii Kołopieńczyk zdobyły pierwsze pozycje. Nie zawiodły również Alicja Chilarska i Weronika Wijata w kategorii duet buława seniorki, stając na najwyższym stopniu podium.

Oprócz zajmowania czołowych miejsc, mażoretki ze Wschowy zdobywały także drugie i trzecie lokaty w innych kategoriach - na podium znalazły się także Joanna Zajączkowska, Oliwia Szczyrek, Emilia Zdunek, Julia Panicz, Nikolett Burdziak oraz Zuzanna Krawiec. Najmłodsza solistka, Pola Papaj, otrzymała od sędziów specjalną nagrodę za wdzięk i grację.

Ogromne wyzwanie logistyczne

Natalia Wierzbicka, trenera drużyny Finezja, podsumowała zawody: "Ogromne wyzwanie logistyczne i taneczne dla nas, ale jesteśmy dumne i szczęśliwe, że wszystko wyszło i mamy nadzieję, że zespoły wyjechały ze Wschowy z szerokimi uśmiechami i pamiątkami w postaci medali. Dziękuję rodzicom i seniorkom za opiekę nad grupami oraz organizację logistyki w trakcie trwania konkursu, jest to nieoceniona rzecz, bez której nie dałoby się połączyć organizacji festiwalu i dobrych występów naszych grup! Dziękujemy innym zespołom za zdrową rywalizację, świetną atmosferę i dobre słowo, zapraszamy za rok!"

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl