TworzymyGłos Regionu

reklama

I sesja Rady Miejskiej we Wschowie. Burmistrz Antkowiak: „Mieszkańcy nie oczekują od nas awantur, a wytrwałej i ciężkiej pracy”

Wtorek, 07 maja 2024 o 17:35, aktualizacja Wtorek, 07 maja 2024 o 21:11, autor: 14
I sesja Rady Miejskiej we Wschowie. Burmistrz Antkowiak: „Mieszkańcy nie oczekują od nas awantur, a wytrwałej i ciężkiej pracy”

We Wschowie odbyła się inauguracyjna sesja Rady Miejskiej, na której burmistrz Konrad Antkowiak został zaprzysiężony na kolejną kadencję. Inauguracyjna sesja rozpoczęła się od uroczystego ślubowania. W tym roku Rada Miejska zaznała znaczących zmian – liczba jej członków została zmniejszona o sześć osób w odpowiedzi na spadek populacji gminy. Wśród zaprzysiężonych znalazło się trzynaścioro radnych, natomiast dwóch zabrakło na sali obrad.

Nowy skład Rady Miejskiej we Wschowie

Przewodniczącą Rady Miejskiej po raz kolejny została Hanna Knaflewska-Walkowiak, która otrzymała jednomyślne poparcie kolegów i koleżanek radnych. Jej głos pełen był optymizmu: "Dziękuję za zaufanie jakim mnie obdarzono, dalej będę pracowała na rzecz mieszkańców miasta i powiatu. Będę współpracowała ze wszystkimi radnymi, z burmistrzem i mam nadzieję, że ze starostwem także". Wiceprzowodniczącymi wybrani zostali Jacek Kowalczyk i Dawid Jastrzębski.

Dominacja komitetu „Lepsza Wschowa

Wyniki ostatnich wyborów przyniosły znaczącą dominację. Aż 14 z 15 mandatów przypadło kandydatom z komitetu Lepsza Wschowa, co zapewnia burmistrzowi Antkowiakowi silne poparcie w Radzie. Jedyny mandat dla opozycji zdobył Marek Szewczyk, który z dystansem podszedł do swojej roli w Radzie: "Matematyka jest nieubłagana, mamy w radzie 14:1. Myślę, że nie ma co prowadzić żadnych wojenek, bo to do niczego nie prowadzi. Najważniejszy jest dialog i współpraca.", powiedział w rozmowie z Radiem Elka.

Skład Rady Miejskiej we Wschowie w kadencji 2024-2029 jest następujący:

 1. Halina Kaczmarek,
 2. Krystyna Zacharczuk,
 3. Jacek Kowalczyk,
 4. Dawid Jastrzębski,
 5. Hanna Knaflewska-Walkowiak,
 6. Aleksandra Kozłowska,
 7. Tomasz Ratajczak,
 8. Łukasz Winiarski,
 9. Michał Drobnik,
 10. Maciej Gała,
 11. Tadeusz Sobczuk,
 12. Marek Szewczyk,
 13. Krzysztof Michalewicz,
 14. Agnieszka Nachaj
 15. Władysław Brzechwa.

Burmistrz Konrad Antkowiak zaprzysiężony

Burmistrz Konrad Antkowiak, którego poparcie w pierwszej turze wyniosło 55%, nie krył zadowolenia z wyniku wyborów. 

Przede wszystkim chciałbym złożyć Wam, drodzy radni, objęcia mandatu radnego. W naszym imieniu, ale przede wszystkim w swoim, pragnę podziękować wszystkim mieszkańcom miasta i gminy Wschowa, którzy oddali głos na mnie oraz na nasz Komitet "Lepsza Wschowa" i na moją kandydaturę na burmistrza. Dzięki temu mogę kontynuować filozofię zarządzania, którą przez ostatnie 5 lat realizowałem wspólnie z pracownikami urzędu oraz poprzednią Radą Miejską. Pomimo iż mamy "minimalną" większość w Radzie, mam nadzieję, że szybko będą przebiegać te sesje. Bardzo cieszę się z wyniku, który osiągnęliśmy wspólnie w ostatnich wyborach samorządowych. Teraz, jak już mówiłem wcześniej, spoczywa na nas wielka odpowiedzialność. Mieszkańcy oczekują od nas efektów i działań, które przełożą się na ich codzienne życie. Jesteśmy w większości, więc mieszkańcy nie oczekują od nas awantur, a wytrwałej i ciężkiej pracy. Nasze zaangażowanie nie kończy się na wygranych wyborach czy zakończonej kampanii wyborczej, ale teraz właśnie zaczyna się czas intensywnej pracy. Będziemy przedstawiać projekty uchwał do procedowania i głosowania, które mają na celu zmianę miasta i gminy Wschowa na lepsze oraz poprawienie życia naszych mieszkańców. Życzę wam wytrwałości. Przekonany jestem, że sesje będą przebiegać sprawnie, w dobrej atmosferze i skupią się tylko na tym, aby polepszać życie naszych mieszkańców. Przyszła kadencja to kontynuacja wszystkich projektów rozpoczętych w tej już minionej kadencji, zarówno inwestycyjnych, jak i prospołecznych, ale również wprowadzenie nowych projektów, które chcemy zrealizować razem z Wami. Również stoją przed nami wielkie wyzwania związane z reorganizacją naszej gminy, aby funkcjonowała ona w sposób optymalny i z korzyścią dla mieszkańców. Życzę pani przewodniczącej i drogim wiceprzewodniczącym owocnych obrad w spokojnej i dobrej atmosferze - mówił w swoim przemówieniu burmistrz Konrad Antkowiak.

Gratulacje z zagranicy

Gratulacje dla burmistrza i rady nadeszły także z miast partnerskich – Delatynia na Ukrainie i Aizkraukle na Łotwie. Zakończenie sesji inauguracyjnej zostało zwieńczone powołaniem komisji rewizyjnej, na czele której stanęła Agnieszka Nachaj. Pozostałymi członkami zostali: Halina Kaczmarek, Krystyna Zacharczuk, Maciej Gała, Tomasz Ratajczak.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

avatar

avatar
~FWS
07.05.2024 18:28

Gratulacje! Dobra robota Lepsza Wschowo

avatar
~do FWS
07.05.2024 19:12

a konkretnie co masz na myśli? Że ładnie ślubowali? Bo na razie nic więcej.

avatar
~Gekon
07.05.2024 18:35

Był, był... brawo za odwagę.

avatar
~Mieczysław Ciernialk
07.05.2024 19:49

Gratuluję dobrego wyboru mieszkańców a wszystko to dla dobrej pracy Radnych i Burmistrza. Wybór ten nakreśla co mieszkańcy oczekują od Waszych decyzji. Życzę dobrej współpracy z Powiatem na zasadzie tzw wzajemności. Bez wzajemnej współpracy nie osiągniemy rozwoju Gminy jak i Powiatu. A teraz na koniec bez uprzejmości ,, do roboty,,

avatar
~Suweren
08.05.2024 07:51

Brawo dla Nowej rady, Brawo dla Pana Burmistrza, Brawo dla Nas Wyborców trafnych wyborów, nie to co w radzie powiatu .

avatar
~Tomasz
07.05.2024 21:58

Ciekawe ile kasy zgarnie WIP przy kolejnym podziale środków.

avatar
~Ala
07.05.2024 22:01

No i będzie miał spokój, prawie święty spokój, w zasadzie mogą się zebrać raz na 3 miechy albo rzadziej, bo to i tak żadna strata dla miasta i gminy.

avatar
~Wschowianin
08.05.2024 06:37

Pogratulować trzeba bo od tego są wybory . Ale dla mnie to nic się nie zmieni .Przynajmniej mamy spokój z tą wyborczą wścieklizną

avatar
~drugi wschowianin
08.05.2024 09:27

wybór uszanować trzeba, ale cieszyć się nie ma z czego. brak opozycji, to klęska tej rady. zobaczycie, że mam rację. A tak w ogóle to myślę, że wystarczyło by dwoje radnych, pan szewczyk i ktoś od burmistrza, na jedno by wyszło a byłoby znacznie taniej!!! nie bardzo też rozumiem chwalenie radnych na zapas, niech najpierw coś dobrego dla nas zrobią, dla nas nie dla siebie.

avatar
~Brawo!
08.05.2024 08:39

Nigdy w historii Wschowy w Radzie Miasta nie było tak doborowego Zespołu- Ludzi, dla których budowanie dobrej przyszłości Wschowy i jej mieszkańców jest najwyższym priorytetem

avatar
~Do Brawo
08.05.2024 09:32

Człowieku " doborowy", czy Ty znasz znaczenie tego słowa? Raczej na pewno nie. Część z nich już była radnym/radną i to było rozczarowanie dla ich wyborców.

avatar
~Ja
08.05.2024 15:44

Podejrzewam, że pensje sobie ustalą niemałe. I powiedzą, że to wina pisu haha.

avatar
~do ja
08.05.2024 20:00

oczywiście pamiętamy taki wpis burmistrza swego czasu.

avatar
~Urszula Chudak
14.05.2024 09:51

Od wczoraj mamy również prawie pełny skład Zarządu Województwa - prawie, bo jeszcze nie mamy wicemarszałka z PSL-u - ale będzie. Najważniejsze jednak, że ster w Sejmiku wśród czterech osób, trzy dzierżą kobiety - każdy klub radnych ma tam swego przedstawiciela! I tak być powinno. I to jest normalne!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl