TworzymyGłos Regionu

reklama

Hieny cmentarne powinny mieć się na baczności. O porządek dba straż miejska i policja

Wtorek, 31 października 2023 o 09:36, aktualizacja Wtorek, 31 października 2023 o 12:03, autor: 0
Hieny cmentarne powinny mieć się na baczności. O porządek dba straż miejska i policja

1 listopada bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich bliskich staje się priorytetem dla lokalnych służb porządkowych. Tegoroczne działania, pod kryptonimami „Znicz” i „Hiena”, mają na celu nie tylko regulację ruchu, ale także prewencję przed kradzieżami i dewastacją na terenach cmentarzy.

Współpraca Straży Miejskiej z Policją

W ramach akcji „Znicz”, Straż Miejska we współpracy z Policją będzie monitorować ruch pojazdów oraz informować kierowców o możliwych objazdach do parkingów w okolicy cmentarzy. Dodatkowo, szczególna uwaga zostanie poświęcona bezpieczeństwu pieszych przemieszczających się na groby swoich bliskich.

Witold Skorupiński, Komendant Straży Miejskiej we Wschowie, podkreślił, że akcja ma na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa i spokoju osobom, które w tym dniu będą chciały złożyć kwiaty i zapalić znicze na grobach swoich bliskich.

Kontrole na terenach cmentarzy

Funkcjonariusze straży miejskiej i policji w ramach akcji „Hiena” będą również kontrolować tereny cmentarzy, zwracając uwagę na ewentualne kradzieże i dewastacje mienia. Przypominają przy tym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Nie zostawiamy wartościowych rzeczy w pojeździe. W miarę możliwości na cmentarz nie zabieramy dokumentów i większej gotówki. Przemieszczając się po zmroku poza terenem zabudowanym, używamy elementów odblaskowych” - mówi Komendant Skorupiński.

Wschowscy policjanci przypominają, że właśnie teraz narażeni jesteśmy na niechciane sytuacje związane z kradzieżą. „Pozostawiając swoje rzeczy bez nadzoru, nawet na chwilę, możemy stracić coś bardzo cennego" - ostrzega nadkomisarz Maja Piwowarska z KPP Wschowa. W szczególności kobiety proszone są o niepozostawianie torebek bez opieki.

Apel o rozwagę

W obliczu zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych, zarówno Straż Miejska, jak i Policja apelują o rozwagę oraz przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Staranne planowanie wizyty na cmentarzu, unikanie pozostawiania wartościowych przedmiotów w samochodach oraz stosowanie elementów odblaskowych po zmroku, to kluczowe kroki, które każdy z nas może podjąć, aby ten wyjątkowy dzień przebiegł spokojnie i bezpiecznie.

Zobacz również: Spółka Komunalna Wschowa udostępnia bezpłatny parking na Wszystkich Świętych

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl