TworzymyGłos Regionu

reklama

Gmina Wschowa w programie „Ciepłe Mieszkanie”? Mieszkańcy mogą wypełniać ankiety

Wtorek, 09 stycznia 2024 o 14:36, autor: 4
Gmina Wschowa w programie „Ciepłe Mieszkanie”? Mieszkańcy mogą wypełniać ankiety

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak ogłosił intensywne prace nad dołączeniem do programu "Ciepłe Mieszkanie", mającym na celu poprawę oszczędności energii w budynkach wielorodzinnych. Program oferuje atrakcyjne dopłaty dla mieszkańców, umożliwiając inwestycje w nowoczesne źródła ciepła i modernizację instalacji.

Jak podkreśla burmistrz Antkowiak, wschowski magistrat od nowego roku intensywnie pracuje nad poprawą efektywności energetycznej gminy. Z tego powodu mieszkańcy budynków wielorodzinnych i wspólnot mieszkaniowych zachęcani są do wypełnienia ankiety dostępnej na gminawschowa.pl, która pomoże gminie w złożeniu wniosku o dofinansowanie do WFOŚiGW w Zielonej Górze.

Do wypełnienia ankiety zaproszeni są mieszkańców budynków wielorodzinnych oraz wspólnot mieszkaniowych obejmujących od 3 do 7 lokali mieszkalnych. Termin złożenia ankiet mija 17 stycznia 2024 r.

Co oferuje program „Ciepłe Mieszkanie”?

  • Demontaż nieefektywnych źródeł ciepła i zakup nowoczesnych, takich jak pompy ciepła czy kotły kondensacyjne.
  • Modernizacja instalacji c.o. i ciepłej wody użytkowej.
  • Instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.
  • Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej.
  • Przygotowanie dokumentacji projektowej.

Kto może skorzystać z programu „Ciepłe Mieszkanie”?

Beneficjentami są osoby fizyczne i wspólnoty mieszkaniowe spełniające określone kryteria dochodowe. Program jest szczególnie skierowany do gmin z terenu województwa lubuskiego. Szczegóły dotyczące Programu Priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” oraz informacje o naborze wniosków dostępne są TUTAJ.

Cel programu „Ciepłe Mieszkanie”

Celem "Ciepłego Mieszkania" jest poprawa jakości powietrza i redukcja emisji pyłów oraz gazów cieplarnianych. Program ma również przyczynić się do zmniejszenia kosztów utrzymania mieszkań i podniesienia komfortu życia mieszkańców.

Jak czytamy na stronie WFOSIGW: „Wsparciem objęte będą przedsięwzięcia polegające na wymianie nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe i poprawie efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się budynkach mieszkalnych wielorodzinnych w tym budynkach, w których powstała wspólnota mieszkaniowa (w rozumieniu ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali) obejmująca od 3 do 7 lokali mieszkalnych, spełniające warunki Programu”.

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak, wfosigw.zgora.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Maria Karasek
09.01.2024 18:25

Termin do 17 stycznia 2024 !!!!!! pytanie- czy w UMiG jest pracownik który poinformuje jakie szanse ma wspólnota do 7 lokali mieszkalnych i jakie jeszcze kryteria musi spełnic aby ubiegać się o dofinanowanie?

avatar
~do p. Marii
10.01.2024 09:39

To nie lepiej z tym pytaniem od razu udać się do Gminy?

avatar
~Maria Karasek
11.01.2024 14:18

moze i lepiej ,byłam i co? no i nic bo panie ponoc dzisiaj na szkoleniu , a tak nawiasem to program jest nie tylko do mieszkańców miasta .

avatar
~Hala
30.01.2024 21:37

Kiedy będzie wiadomo kiedy będzie można będzie składać wnioski

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl