TworzymyGłos Regionu

reklama

Gmina Szlichtyngowa przyznała dotacje na konserwację rowów melioracyjnych

Piątek, 05 kwietnia 2024 o 15:55, autor: 0
Gmina Szlichtyngowa przyznała dotacje na konserwację rowów melioracyjnych

Gmina Szlichtyngowa kontynuuje współpracę z Powiatową Spółką Wodną we Wschowie. Zgodnie z umową podpisaną 29 marca 2024 r., gmina przeznaczyła 30.000 zł na konserwację czterech obiektów melioracyjnych na swoim terenie. Działania te, realizowane już piąty rok z rzędu, mają na celu nie tylko udrożnienie rowów melioracyjnych, ale także zwiększenie efektywności nawadniania i odprowadzania wód, co przekłada się na poprawę jakości gleby i zwiększenie produkcji rolnej.

Szczegóły planowanej inwestycji

W ramach projektu skupiono się na konserwacji rowów melioracyjnych o łącznej długości 2350 m, w obrębach miejscowości Zamysłów, Jędrzychowice oraz Dryżyna. Prace te są niezbędne do zapewnienia optymalnego wykorzystania zasobów wodnych i ochrony środowiska naturalnego, co stanowi fundament zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich.

Współpraca na rzecz środowiska i rolnictwa

Inicjatywa ta, która weszła w życie na mocy uchwały Rady Miejskiej Szlichtyngowa, podkreśla zaangażowanie gminy w rozwój infrastruktury melioracyjnej i rolnictwa. Przez ostatnie lata, dzięki podobnym dotacjom, przeprowadzono prace o łącznej długości niemal 13,5 km, co znacząco przyczyniło się do poprawy efektywności zarządzania wodami w regionie.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl