TworzymyGłos Regionu

reklama

Gmina Szlichtyngowa przejęła działkę od KOWR - to krok w stronę poprawy komunikacji w Jędrzychowicach

Poniedziałek, 27 listopada 2023 o 10:20, aktualizacja Poniedziałek, 27 listopada 2023 o 10:59, autor: 7
Gmina Szlichtyngowa przejęła działkę od KOWR - to krok w stronę poprawy komunikacji w Jędrzychowicach

W dniu 21 listopada 2023 r., w Kancelarii Notarialnej w Warszawie, doszło do istotnego dla Gminy Szlichtyngowa wydarzenia. Burmistrz Jolanta Wielgus podpisała umowę nieodpłatnego przekazania na rzecz gminy prawa własności nieruchomości gruntowej, będącej drogą o numerze ewidencyjnym działki 385/1, położonej w obrębie Jędrzychowice. Przejęcie tej drogi, będącej częścią Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, ma kluczowe znaczenie dla poprawy komunikacji w sołectwie Jędrzychowice.

Znaczenie lokalizacji drogi

Lokalizacja nowo przejętej drogi jest kluczowa dla poprawy dostępności komunikacyjnej posesji nr 8e, 8c/1, 8c, 8h oraz drogi powiatowej nr 1007 F. To przejęcie stanowi ważny krok w kierunku uregulowania stanu prawnego nieruchomości na terenie Jędrzychowic.

Współpraca z KOWR

Podczas wizyty w stolicy, Burmistrz Wielgus spotkała się z Panią Małgorzatą Gośniowską-Kola, Zastępcą Dyrektora KOWR. „Dzięki zaangażowaniu Z-cy Dyrektora KOWR Pani Małgorzaty Gośniowskiej-Kola i wsparciu finansowemu mogliśmy cieszyć się z realizacji wielu znaczących projektów inwestycyjnych i kulturalno-sportowych na terenie naszej gminy i nie tylko” - mówi burmistrz Jolanta WielgusWspółpraca ta przyniosła wiele korzyści, takich jak:

  • Rozbudowa placu zabaw i siłowni zewnętrznej w Jędrzychowicach
  • Modernizacja placu zabaw i budowa ogrodzenia w Kowalewie
  • Piknik z Produktem Polskim i konkurs „Bitwa Regionów”
  • Stypendia dla uczniów

Konferencje i rozwój kompetencji KGW

Gmina Szlichtyngowa aktywnie uczestniczyła także w konferencjach, takich jak „Aktywne Kobiety” oraz konferencją dedykowanym Kołom Gospodyń Wiejskich. Te wydarzenia miały na celu poszerzenie wiedzy, wymianę doświadczeń i rozwój kompetencji, co jest szczególnie istotne dla rozwoju lokalnych społeczności.

Źródło: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~Adaś
27.11.2023 14:08

Jeszcze trochę i się można pozycjonować wzrokiem i uchem na Sejm, o zachodzie słońca, o 16,30h będziemy mieli na nową kadencję 4 lat nowy rząd. Zapowiedzi są "fantastyczne" , ma być tym razem to rząd mniejszy w ilości "trutni" i złożony w większości z samych fachowców. Jakość onieśmiela mnie myśl, jak można by zaszeregować tych odchodzących ...... niedawno z mównicy Sejmu p. Ziobro coś nawiązywał do "fujar" .... tak by o kolegach z kadencji 2019-2023 ? Tani i doskonały, z nowymi twarzami bo ci "starzy" (Sasin, Czarnek, Ziobro itd. ) jakoś stracili już zaufanie Pana premiera (On sam do siebie jeszcze nie ?) tzw. nowy powiew z nowymi chęciami bez zmiany "skrzyni biegów" . Polityka to emocjonalna gra więc tylko z pozycji siedzącej się temu przyglądam, nie dałbym radę inaczej, jak jeszcze niedawno etnocentryczni w poglądach PiScy dzisiaj stają się aniołami zgody - fałsz i obłuda, uniki od odpowiedzialności (też i karnej) są zatrważające. Co czeka Polskę, jak to się dalej potoczy ..... dobre pytanie, każdy z nas jeszcze raz wyczekuje i daje szansę tym kolejnym, może w końcu sprawiedliwość społeczna przyjdzie i podzieli wytworzony dochód sprawiedliwie czy to tylko eufemizm ? Adaś

avatar
~Widz
28.11.2023 06:06

Oj Adaś Ty jeszcze zobaczysz sprawiedliwom Polskę że ci bokiem wyjdzie .

avatar
~Do - Widz"
28.11.2023 12:26

"Widzu" może w innej kolejności, zacznij od słownika ortograficznego boś buc, a politykę odrób jak TVP zmieni konsensus.

avatar
~ja
28.11.2023 12:11

A może by tak P. Burmistrz poinformowała jakie jest zadłużenie gminy bo na ostatniej sesji Jaśnie wielmożna Rada Miejska wyraziła zgodę na emisję obligacji na kwotę 1.700 tys. zł ze spłatą w roku 2030 i 31, kiedy to już P. Burmistrz nie będzie mogła pełnić swojej funkcji.

avatar
~Adaś
28.11.2023 13:16

Ad. "Widz" - forumowiczu...., miło, że odpowiadasz ale bez złośliwości. Jest na żywo aktualnie transmisja z Sejmu RP, ponoć oglądalność jak - Wembledon tennis final - świetnie, że tak jest. Napisz tak od serca, co o tym myślisz ? Aktualnie mam chwilowy interwał i jestem przy transmisji/momencie - "prasowanie" p. marszałka Hołowni, Pana premiera, coś na styl poprzedniczka, p. marszałka Terleckiego - cyt. - brzydzę się tym/owym ...... taki był styl w IX kadencji, Ci też "płacą ścierą", dokładnie Komisjami Śledczymi. Czeka nas jeszcze wiele przyjemności i niepokoju, na lata. Bądź zdrów, wieczorem coś dla kurażu bo rano już pracować każą i płacić ........ podatki. Adaś

avatar
~do -"Ja"
28.11.2023 14:24

Kapitalne pytanie ?

avatar
~BURmistrz plus***
29.11.2023 06:07

Szanowna p. burmistrz czy pani rola na tym urzędzie - i całe szczęście , że dobiega końca !!! - ma polegać na ciągłych "USTAWKACH" z działaczami i aktywistami jednej partii i li tylko tej partii ???. A co z zadłużeniem naszej Gminy i Miasta ???, - a co z tymi " tekturowymi czekami" i ich wyimaginowanymi kwotami ???. Przypominam pani, że to mieszkańcy Gminy i Miasta wybrali panią na to stanowisko, a nie członkowie tej partii, co to Naród w wyborach 15.10 pokazał im gdzie jest ich miejsce !!!!. A wczoraj w Sejmie większość obecna pokazał pisowskiej dawnej władzy jak ich rozliczy za te setki afer z ich strony dokonanych przez te ostatnie 8 lat totalnej władzy !!!!!. Kłaniają się Wybory Wiosna 2024 !!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl