TworzymyGłos Regionu

reklama

Główne ulice Wschowy mają całkowicie zmienić swoje oblicze. Burmistrz Antkowiak: „Chcemy uatrakcyjnić miasto”

Czwartek, 28 marca 2024 o 15:56, aktualizacja Piątek, 29 marca 2024 o 11:31, autor: 39
Główne ulice Wschowy mają całkowicie zmienić swoje oblicze. Burmistrz Antkowiak: „Chcemy uatrakcyjnić miasto”

Burmistrz Konrad Antkowiak przypomniał o ambitnych plany przebudowy głównych arterii komunikacyjnych we Wschowie. Prace mają objąć kluczowe ulice miasta: Wolsztyńską, Niepodległości, Księdza Kostki i Bohaterów Westerplatte. Ulica Wolsztyńska zostanie poddana remontowi, podczas gdy pozostałe trasy przejdą gruntowną przebudowę, mającą na celu poprawę jakości nawierzchni oraz całkowitą zmianę wizerunku centrum miasta.

Nowe oblicze Wschowy

Burmistrz Antkowiak podkreślił, że zaplanowane prace nie tylko odmienią estetykę miasta, ale również wprowadzą więcej zieleni i przestrzeni przeznaczonych dla pieszych. Przebudowa ma również na celu ograniczenie ruchu kołowego, co zwiększy atrakcyjność Wschowy dla mieszkańców i turystów. W planach jest stworzenie miejsc do odpoczynku i rekreacji, co ożywi przestrzeń miejską.

Problemy z infrastrukturą podziemną

Burmistrz zwrócił uwagę na zły stan techniczny infrastruktury podziemnej, wskazując na konieczność wymiany przestarzałych sieci kanalizacyjnych i wodociągowych. Ponad stuletnia sieć, uszkadzana przez intensywny ruch, zostanie zmodernizowana w ramach projektu. Prace mają objąć również sieci telekomunikacyjne.

Przeszkody i wyzwania

Projekt przebudowy ul. Westerplatte napotyka jednak pewne przeszkody. „Tylko z powodu kwestii proceduralnych nie przebudowaliśmy tej ulicy na deptak”, mówi burmistrz wspominając negatywną decyzję Wojewody Lubuskiego związaną z interpretacją planu miejscowego. Burmistrz wyraził nadzieję, że decyzje Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego pozwolą na kontynuowanie planów.

Wizja na przyszłość

Inwestycja, choć wymagająca, wydaje się potrzebna dla przyszłości Wschowy. Przebudowa głównych ciągów komunikacyjnych to szansa na przekształcenie miasta w bardziej przyjazne i atrakcyjne miejsce dla mieszkańców oraz odwiedzających. Burmistrz Antkowiak podkreśla, że plan jest realny i konieczny do wykonania, a jego realizacja zostanie podzielona na etapy. Mieszkańcy już teraz mogą zapoznać się z koncepcjami przebudowy, wystawionymi na skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Bohaterów Westerplatte.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (39)

avatar

avatar
~Gekon
28.03.2024 18:43

Antkowiak ponawia numer z poprzedniej kampanii wyborcze. Czy wschowianie są dalej naiwni?

avatar
~Dziwak-(Gekon)
30.03.2024 07:43

I po co te twoje skamlanie ?/. Czy ty nie maż co zrobić ze sobą ?/. Przyznaj się; - co ty sam w życiu osiągnąłeś w życiu?, co zrobiłeś od tak dla Nas Wschowian i Wschowy ?. Przejdź do spowiedzi, mamy Wielką Sobotę, tylko szczerze ;;;; - ........... to puste miejsce pozostawiam dla ciebie - "Gekon" zrobił dla nas:::: .............. #.pl.

avatar
~Olo
28.03.2024 19:51

Taa jasne!

avatar
~Zmiany
28.03.2024 20:35

..i gdyby ...powstał deptak...piękne miejsce...niejeden by pozazdrościł...oprócz oczywiście Kochanskiej-Owoc ..i Kurylły...no coż..dla nich wbrew tego co mówią..czas się zatrzymał...

avatar
~asd
28.03.2024 21:24

i 800+ na każdego kota, nawet bezdomnego!

avatar
~Asb <>"asd" ?
30.03.2024 07:49

800+ dało nam K15P !... A z tymi kotami to trollku pomyliłeś adresy !. Jedź z tym tematem na Żoliborz .... Hi..!. Pamiętasz te ich 500+ na krowy i 100 na trzodę chlewną --- i co ci trollku z tego Żoliborza dzisiaj pozostało?. Hi,,,,!. A Nasza Wschowa za rządów Pana Antkowiaka Rozkwita---- Rozkwita !!!!.

avatar
~Stary
28.03.2024 21:51

Proponuję nie szaleć Wschowa to stare miasto wystarczy zadbać o nie a nie zaraz wszystko zmieniać

avatar
~Stara to .....!
30.03.2024 14:53

Bez obrażania Nas Wschowian - forumowicz ( Stary) to jesteś ty z tym prostackim wpisem na poziomie " analfabety ...." !. Każde miasto, na każdym etapie wymaga modernizacji w tym i Nasza Wschowa po tych ostatnich 30 latach zaniedbania --- !. Panie Antkowiak jest pan naszym Wybawicielem na te lata !!!. Żaden podrobiony NN kandydat nie jest w stanie pana Nam zastąpić !!!!. Tylko pan na te czasy na XXI Wiek Naszej Wschowy !!!. Trzeba nie kochać Nas Mieszkańców, Trzeba Nie kochać Naszej Wschowy , aby Pana Krytykować !!!!. Tylko ludzie do przesiąknięci do szpiku kości nienawiścią mogą tak szczuć na pana , Panie Burmistrzu !!!!. Wesołego Alleluja !!!

avatar
~Olek
28.03.2024 21:55

A co z drogami i oświetleniem na osiedlu unii europejskiej?

avatar
~Tylko Antkowiak
29.03.2024 14:24

Osiedle Unii Europejskiej jak jest takie europejskie niech sobie wybuduje drogi i oswietlenie. Najlepiej ich tam wszystkich wysiedlic i przenies w Centrum, jak juz zrobimy ładne to nie będą narzekać na drogi. Wspierac a nie przeszkadzac. Tylko My i Nasz obecny burmistrz znamy realne potrzeby mieszkańców...

avatar
~Jaka Unia...?.
30.03.2024 08:13

Olek .... a co mnie obchodzi twoja Unia......!. Tylko Pan Burmistrz Antkowiak jak Burmistrz XXI Wieku dla Naszej Wschowy i Gminy !!!!. To co on zrobił dla Nas - dla Wschowy przez tylko te ostatnie 4 - 5 lat, to nie zrobiono tego przez całe ponad 30 lat tych ówczesnych burmistrzów z nadania partii !. Jeśli ktoś tego dzisiaj NIE WIDZI , to albo jest ślepy, albo jest trollem, hejterem lokalnego piXXI , albo jest typowym BMW lokalnej partii co to wytoczyła armię ludzi na kandydatów na ( o Boże, nie daj Boże..) na przyszłego burmistrza !. TYLKO PAN ANTKOWIA jest tym jedynym Burmistrzem na Dziś , na Jutro i lata we Wschowie i żaden hejter, troll piXXi nie jest tą swoja szczujnią Nam w tym przeszkodzić !!!!. Wschowa ma się zmieniać , mają się zmieniać ludzie młodzi , ludzie i mieszkańcy Nowoczesnego Miasta i Gminy - To jest to !!!!!. Nie dla " mundurowych emerytów" , nie dla " ludzi z pod znaku NN KWW ..." !!!!.

avatar
~Mieszkaniec
28.03.2024 22:06

Nic nie mówi o kosztach przebudowy ile środków własnych a ile pozyskanych na przebudowę tych ulic . Odbudowa basenu budowa hali sportowej podobna sytuacja następne koszta . Papier wszystko przyjmie obietnice przedwyborcze jeżeli wybrany zostanie obecny burmistrz kto go rozliczymy po kadencji jeżeli chciano by zrealizować wszystkie złożone obietnicę to Wschowa będzie niczym Las Vegas"

avatar
~do Mieszkaniec
29.03.2024 10:42

jeżeli wygra będzie mieć lata by starać się o dofinansowanie. Wschowa to nie Sława by z turystów pieniądze pozyskiwać. Odbudowa basenu to grube miliony, trzeba tutaj postawić pytanie czy opłaca się bardziej basen odbudowywać/ budować kryty (przypomnę tylko że ten w Lesznie zbankrutował a był 100x lepszy) czy zrobić coś dla dobra wspólnego, deptak, park i ulice. Kto rozliczył Patalas, Czopka i Grabkę? Święta trójca okradająca gminę, dlaczego jeden z nich nie zgodził się na fabrykę Ikea- która dałaby pracę ponad 100 osobom? Czemu oni nie dbali o basen, który 20 lat temu wyglądał jak dzisiaj. Antkowiak dużo zrobił, park, ulice, senior taxi, lodowisko, pomost, parking na wolsztyńskiej (jak obiecał darmowy) teraz parking w lginiu - można wiele wymienić cały czas coś się dzieje ale trzeba wyjrzeć za swoje podwórko.

avatar
~Yossarian
28.03.2024 22:53

To jeszcze autobus miejski - najlepiej darmowy - poprosimy, bo jakoś do centrum trzeba dojechać i zaparkować.

avatar
~Mieszkaniec
29.03.2024 05:37

Ale ściema ludzie nie dajcie się nabrać cztery lata miał gdzieś mieszkańców a teraz po ulicach chodzi i gadżety rozdaje dobry wujek .Na sesję w gminie nie przychodzi bo boi się pytań.

avatar
~W
29.03.2024 06:51

Nawet ładnie to wygląda w porównaniu do dzisiejszego stanu w/w ulic.

avatar
~Adaś
29.03.2024 12:20

Bardzo dużo macie Państwo na NIE w stronę obecnego burmistrza, ok, ale nie wolno na tym kończyć tematu. Proszę, domagam się o "lek generyczny" ...., jest pięciu i tylko z nich możemy wybrać: 1x kobieta co w ciepłej wodzie pod dachem widzi sukces, 2x emerytów zakwalifikowanych przez swoich macierzystych pracodawców jako produkt "zakończony" , 1x "florysta" z wieloma zaletami ale już po 4 letnich próbach z wyraźną stratą w mocy i 1x obecny "owoc", co to może jeszcze na drzewie powisieć lub w marmoladę z nim ? Nie ma innych Pani/nie , nie kombinuj, jak nie "Antek" to proponuj/argumentuj .... czekam . 1/2l na stole więc nie chrzań, że bez "kiszonego" nie wiesz komu rękę podać ? Adaś

avatar
~do Adasia
29.03.2024 17:15

Piszesz, że jesteś przedsiębiorcą, więc domyślam się, że wiesz co to rachunek ekonomiczny i że z pustego Salomon nie naleje a tu mamy dokładnie taką sytuację. Nie dziwi cię również to szalone przyspieszenie? To burmistrzowanie to dopiero musi być dobra robota. I do tego jakże dobrze płatna.

avatar
~DO((do Adasia))
30.03.2024 08:02

Hi...."przedsiębiorca....?" - wolne żarty!. Pragnę zauważyć, że na tych stronach zw.pl objawiła się para pismaków wieku starczego, czy to "Adaś" , czy to " U.Ch" co to swój "syndrom starości" przelewają na stukanie w klawiaturę zw.pl ///////. I mamy w ich wykonaniu taki misz masz ich emerycki przemyśleń w stylu co by było jak by to od nich cokolwiek znaczyło....Hiha...!. Szanowny forumowiczu, pozwólmy im się tym pisaniem dowartościować !.

avatar
~Widz
29.03.2024 12:44

Co na to konserwator zabytków? Bo skoro kamienice muszą iść pod dyktando konserwatora i musi być tak jak było kiedyś to raczej ulice także nie powinny być nie tkniete

avatar
~On spod łba
29.03.2024 14:50

Ale dlaczego powiadasz, że: "musi tak jak było kiedyś"? Zobacz, nowe rozbudowy budynków w centrum miasta: Bank Spółdzielczy czy Black Cat`a - przecież ich bryły nie są takie jak były kiedyś budowane. Styl i Szyk jest również w zupełnie innej formie niż budynki stojące poprzednio na tym miejscu... Przykładów jest dużo więcej - tylko trzeba się rozejrzeć.

avatar
~Adaś
29.03.2024 12:59

Słowo jeszcze na rzecz inwestycji dla miasta - nowe całe arterie, lodowisko, basen kryty, obwodnice x2, ścieżki rowerowe, nowe oświetlenia i strefy ciszy ..... ok, na metrze można skończyć ale nikt, nikt z tych niby perspektywicznych i dalekowzrocznych przemiłych kandydatów na burmistrza nie mówi mi........ idzie wojna, termin krótki, po co mi to wszystko ? Myślę po co ...... a co trzeba przeciętnemu Kowalskiemu, czy aby na pewno drogę na rower czy studnię abisynkę wskazać, punkt medyczny i poboru żywności....., grube betony nad głową budować. Póki czas, póki jest czym i za co, póki beton z gruszki leją i stali mamy dość .... póki słońce świeci i ziemia nie płonie. Bądźmy choć raz na czas przygotowani i o czasie scaleni burmistrzu Wschowy. Naga prawda...., nie mamy nic przygotowanego, Pow. Zespół Zarządzania Kryzysowego to fikcja..... konflikt zbrojny z Rosją już chyba nie ? Adaś

avatar
~@<>(Adaś)
30.03.2024 07:26

Coraz częściej twoje wpisy przypominają wpisy kandydatki U.CH....... !. Mam wrażenie, że jednako się w tej Wschowie zestarzaliście i zawładnął wami tzw. wicie, wicie --- " starczy syndrom bycia na świeczniku" . I taka wasza tęsknota za czymś co sami przez całe swoje życie nic trwałego nie zdziałaliście dla Naszej Wschowy i teraz próbujecie nadrobić swoje stracone lata czymś w rodzaju gdybania, a la bel..ble, ble..ble i pseudo pouczania --- Pytanie ; - ale kogo to obchodzi analizując te kilka łapek pod waszymi tekstami ?. To prawie NIC !.

avatar
~Wieje nudą .....
30.03.2024 07:54

Och " Adaś" wieje od ciebie NUDĄ i ZMĘCZENIEM MATERIAŁU - podobnie jak od twojej, a la " redakcyjnej kol. Urszuli ..." . Zostaw temat dla młodych, dla Naszego Przebojowego Pana Antkowiak - idą święta , a wam przewidziano kapcie, i dubanie w ogródku przy malinach i jagodach , ew. co tam macie ......./.

avatar
~Jan
29.03.2024 14:05

Nie dajmy się nabrać na obietnice. Pokazówa jak przed poprzednimi wyborami. Pochodzi po mieście,poobiecuje…. Zmęczy się i znowu na 4 lata zamknie się w ratuszu. Taka jest prawda, niestety….

avatar
~Znawca
29.03.2024 20:51

Spacerniak na wodzie po wiejskim bajorze a teraz drugi w głównym centrum miasta. Bravo ten człowiek to prawdziwy znawca architektury i poprawy jakości życia

avatar
~misiek
29.03.2024 21:45

Antkowiak niech najpierw spełni obietnice wyborcze sprzed 5 lat.

avatar
~JA - MY !!!
30.03.2024 08:27

...misiek... Są spełnione wszystkie!!!! - mimo okrojonego budżetu prze totalną ponad 8 letnią władzę pis plus, co to nam - Miastu i Gminie ograniczyli wpływy z podatku PIT i CI!!!!. Szanowny Panie Burmistrzu ANTKOWIAK proszę o podanie tej kwoty , jaką nam zabrała ta totalna władza pis plus - a nie wpłynęła przez te ostatnie 5 lat pana rządów do Budżetu Miasta i Gminy !!!!.... Ile by za ten szmal było nowych chodników, wyremontowanych ulic , odnowionych szkół i przedszkoli ----- ten ograniczony budżet to plama na rządach pis plus !!!!. A dla Naszego Miasta i Gminy wielka strata !!!!.

avatar
~Misia do "misiek"
30.03.2024 09:34

Spełni, spełni ..... , jak spełnia co widać , tylko nie mogą mu tacy malkontenci jak ty i tobie podobni przeszkadzać !!!. Sam - sami nic nie potrafisz/ potraficie tylko te swoje jęki na zw.pl wydalacie jak ci tzw. złoto ustni - tylko gadanie i plotkowanie wam w głowie !. Taka Wschodnia Wschowska natura wyniesiona z czasów komuny ....... !. """" Tak krawiec kraje jak mu materiał staje ...."""", jakby nie ta rabunkowa polityka pis plus, co to nam zabrała wpływy z odpisów PIT i CIT to nie tyle by nam jeszcze starczyła na to upiększanie Naszej Wschowy przy obecnym panu Burmistrzu !!!. Tylko Pan Antkowiak na przyszłą kadencję !!!!

avatar
~Piotrek
30.03.2024 00:01

To już miało być w 2k18 a teraz mamy 2k24 xD.

avatar
~2323
02.04.2024 08:29

Powinieneś napisać 2018 i2024. Nie pajacuj.

avatar
~Zen
30.03.2024 15:53

Do - "Wieje nudą" + ""Do Adasia" - już nie myślę, jestem pewien, ty jesteś już na granicy schizmy psychicznej, już nie jeden ci pisał. "Hejt" to nie to samo co: śniadanie-obiad-kolacja. Zastanów się na swoim CV bo wygląda na to, że to tylko żółta kartka. Być idiotą raz na jaki czas to ośmiesza ale prawie za każdym razem "dosrywać" każdemu, że ty wielki a inni nic nie warci to matołectwo. 10x dziennie to samo , rzygać się już chce na twoje teksty a p. Uli i Adasiowi do pięt nie dorównujesz.

avatar
~do Zena
01.04.2024 19:33

masz absolutną rację, ale musisz przyznać że jest zawzięty w tym swoim durnowatym pisaniu.

avatar
~eustachy
30.03.2024 16:54

zabraklo jeszcze lini tramwajowej, naprawde wizjoner czlowiek ktory wyprzedza swoja epokę. Cos niesamowitego

avatar
~rozumu też !
01.04.2024 18:16

Ale u ciebie ... ( eustachy )!!!!

avatar
~Wschowianka
30.03.2024 18:21

Ile jadu w tych pyskaczach .Panie Burmistrzu gratulacje proszę nie przejmować się osobami które są zawsze niezadowolone zrobił Pan dużo dobrego dla wizerunku miasta proszę realizować dalsze plany między innymi deptak . Pozdrawiam dużo zdrowia i cierpliwosci

avatar
~Do Adaś
01.04.2024 09:45

Ale ty naiwny jesteś jaka wojna chłopie gadasz głupoty jak ci do góry cz zastraszają ludzi grupka a ten naród łyka jak pelikan .jak byś uczył się historii to byś wiedział dwa lata wojny a tu nic jaka wojna jaka chłopie to ty wojny nie widziałeś .najlepiej nos na rękach swoich sąsiadów bo oni walczą za ciebie ha ha ha ha ha ale bajka

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl