TworzymyGłos Regionu

reklama

Fotele i oświetlenie już na sali widowiskowej w Sławie. Mieszkańcy: „Czekamy na pierwszy seans” (FOTO)

Piątek, 12 stycznia 2024 o 17:02, autor: 1
Fotele i oświetlenie już na sali widowiskowej w Sławie. Mieszkańcy: „Czekamy na pierwszy seans” (FOTO)

Prace nad salą widowiskowo-teatralno-kinową są już na finiszu - świadczą o tym, chociażby fotele i oświetlenie sceniczne, które już zostało zamontowane. Na etapie wykończenia jest także budynek, w którym niebawem swoje miejsce będą miały Domu Kultury oraz Biblioteka Miejska.

Powstaje nowa przestrzeń kulturalna w Sławie

Realizacja tego ambitnego projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Całkowity koszt inwestycji wynosi 10,455 mln zł, z czego 7,2 mln zł pochodzi z dofinansowania rządowego, a pozostałe 3,255 mln zł stanowi wkład własny Gminy Sława. Za realizację inwestycji odpowiedzialna jest firma MPROJEKT Sp. z o.o. Sp. k. z Leszna.

Co oferuje Sala Widowiskowa w Sławie?

Nowa sala będzie mogła pomieścić około 300 widzów, oferując scenę o powierzchni 80 mkw. Zaplecze obejmować będzie garderoby, szatnie i pomieszczenie obsługi sceny. Przestrzeń ta zapewni idealne warunki do organizacji różnorodnych wydarzeń kulturalnych, takich jak koncerty, spektakle teatralne czy projekcje filmowe. „Obie inwestycje są już na etapie wykończenia. W sali wyłożona została już wykładzina, natomiast aktualnie trwa montaż oświetlenia oraz foteli na widowni” - informują pracownicy Urzędu Miejskiego w Sławie.

Połączenie kultury i edukacji w jednym miejscu

Z myślą o integracji działań kulturalnych, planowane jest przeniesienie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Biblioteki Publicznej do budynku po byłej Szkole Podstawowej. Szklany łącznik połączy nową salę z pozostałą częścią kompleksu, tworząc spójną przestrzeń kulturalną. Wszystko to ma na celu stworzenie miejsca, które stanie się centralnym punktem dla wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych w gminie.

Źródło: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Joanna
15.01.2024 12:09

Wspaniała sprawa.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl