TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Endodoncja a zachowanie zdrowego uśmiechu: wpływ leczenia kanałowego na estetykę zębów

Poniedziałek, 12 lutego 2024 o 09:43, autor: 0
Endodoncja a zachowanie zdrowego uśmiechu: wpływ leczenia kanałowego na estetykę zębów

Endodoncja zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zębowej. Prawidłowo leczony endodontycznie ząb ma szansę nie tylko jeszcze przez długie lata być w jamie ustnej, ale także zachować wszystkie swoje funkcje, jak żucie i gryzienie, co jest ważne nie tylko dla pojedynczego zęba, ale i dla wszystkich pozostałych w łuku zębowym. 

Jak endodoncja wpływa na zdrowie i estetykę naszego uśmiechu?

Leczenie kanałowe a zdrowie jamy ustnej

Leczenie kanałowe polega na usuwaniu zainfekowanej miazgi zębowej z komory i kanałów zęba, dezynfekcji i osuszenia kanałów oraz wypełnieniu ich płynną gutaperką. Dopiero potem zabezpieczona zostaje korona zęba, w której powstał ubytek. Najczęściej to właśnie ubytki próchnicze są powodem chorób miazgi zębowej, a leczenie endodontyczne ostatnią szansą, pozwalającą na zachowanie zęba w szczęce jeszcze przez wiele lat. 

Dlaczego leczenie kanałowe jest tak ważne? Ponieważ:

  • pozwala zachować zęba i uratować go przed ekstrakcją;
  • zapobiega dalszemu rozprzestrzenianiu się infekcji na zdrowe zęby i tkanki;
  • zapobiega tworzeniu się ropnia;
  • zapobiega problemom zdrowotnym całego organizmu;
  • umożliwia założenie mostu lub korony – często leczenie endodontyczne jest zalecone przez protetyka;
  • poprawia estetykę uśmiechu – ubytki próchnicowe nie wyglądają dobrze, poza tym zawsze lepiej zachować swój ząb;
  • umożliwia przywrócenie prawidłowych funkcji żucia i gryzienia.

Leczenie endodontyczne można też przeprowadzać pod mikroskopem. Dokładność takich zabiegów pozwala na wyeliminowanie nawet maleńkich, mikroskopijnych zmian i tworzących się ubytków. Poza tym pozwala na bardzo staranne opracowanie kanałów zęba. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o leczeniu endodontycznym i leczeniu pod mikroskopem, zajrzyj tutaj: https://www.fabdent.pl/

Klinika stomatologiczna Fabdent specjalizuje się nie tylko w leczeniu kanałowym, ale całym szerokim wachlarzu usług stomatologicznych.

Leczenie kanałowe a estetyka uśmiechu

Leczenie kanałowe to konieczność, jeśli chcemy zachować zdrowe zęby, a miazga jest zainfekowana. Trudno mówić o estetycznym uśmiechu, gdy problemem są rozległe ubytki próchnicze. Nieleczona próchnica rozprzestrzenia się na zdrowe zęby i tylko pozbycie się jej daje możliwość dalszego działania jeśli chodzi o estetyczny uśmiech. 

Po wypełnieniu kanałów leczona jest również korona zęba. Problemem w późniejszym czasie może być zmiana koloru zęba na ciemniejszy, ponieważ ząb po leczeniu jest martwy. Zęby leczone endodontycznie mogą być wybielane, opcjonalnie można zastosować np. licówki, ale to wymaga konsultacji z dobrym stomatologiem.

Sprawdź jakie są ceny leczenia endodontycznego i innych usług stomatologicznych w klinice Fabdent - ceny endodoncji w Warszawie mogą Cię zaskoczyć!

 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl