TworzymyGłos Regionu

reklama

ETNO TROP.

Tropimy kulturowe dziedzictwo

Poniedziałek, 31 sierpnia 2020 o 14:26, aktualizacja Środa, 02 września 2020 o 12:04, autor: 0
ETNO TROP.

Wyruszcie w niezwykłą podróż po najbliższej okolicy odkrywając tajemnice lokalnego dziedzictwa kulturowego. Możecie zacząć pakować swe plecaki – rusza „Etno trop”!

„Etno trop” to wyprawy, ponieważ w dniach 5 i 6 września odbędą się wyjazdy pomiędzy Lesznem i Bukówcem Górnym, które dla społeczności tej miejscowości, jak i muzealnej publiczności z Leszna i okolic, stworzą możliwość poznania regionalnego dziedzictwa kulturowego. Podczas spotkań twórca ludowy Jerzy Sowijak wprowadzi uczestników w rzeźbiarskie arkana w swojej bukówieckiej pracowni, a podczas objazdu po okolicznych miejscowościach zaprezentuje plenerowe rzeźby. Miejscową kulturę przybliży także Zespół Regionalny Nowe Lotko. Zwiedzimy także Regionalną Izbę.

„Etno trop” to warsztaty, ponieważ 5 września będzie można spróbować swoich sił w pracowni rzeźbiarskiej Jerzego Sowijaka, a 6 września w Muzeum Okręgowym w Lesznie, po wspólnym zwiedzeniu wystawy „Z głowy prababci – czepki, kopki, klapice”, przeprowadzony zostanie warsztat linorytu inspirowany motywami z wielkopolskich haftów na tiulu. Podczas działań artystycznych powstaną unikalne torby i koszulki.

„Etno trop” to w końcu integracje i zabawy dla każdego. Okazja dla rodziców z dziećmi, a także grup wielopokoleniowych do wspólnego i niezwykle inspirującego spędzenia czasu. Na uczestników czeka przygotowana publikacja.

Udział w wydarzeniu (wyjazd i warsztaty) są bezpłatne. Gwarantujemy bezpieczeństwo i miłą atmosferę. Szanujemy i respektujemy rygor sanitarny, liczba uczestników jest ograniczona. Zapraszamy!

Plan wydarzenia:

5.09.2020 (sobota) - godzina 9.00 - wyjazd z Leszna do Bukówca Górnego

6.09.2020 (niedziela) - godzina 8.30 - wyjazd z Bukówca Górnego do Muzeum Okręgowego w Lesznie

8.09. 2020 (wtorek) - godzina 16.00 - podsumowanie projektu w Muzeum Okręgowym w Lesznie

Szczegółowe informacje i zapisy:

tel. 65 529 61 40 w. 27

www.muzeum.leszno.pl

Projekt „Etno trop” realizowany jest dzięki współfinansowaniu przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska2020”. Patronami medialnymi wydarzenia są: TVP Kultura, Radio Poznań, gazeta ABC, Radio Elka, Radio Eska, portal Głos Regionu.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl