TworzymyGłos Regionu

reklama

Dwa poważne incydenty w majowy weekend. „Maszt wbił się w dno jeziora”

Wtorek, 07 maja 2024 o 11:51, autor: 0
Dwa poważne incydenty w majowy weekend. „Maszt wbił się w dno jeziora”

W majowy weekend 2024 na Jeziorze Sławskim doszło do dwóch poważnych sytuacji, które wymagały interwencji ratowniczych policyjnych wodniaków, służb Ratownictwa Wodnego Sława oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z powodu silnych podmuchów wiatru doszło do przewrócenia się dwóch żaglówek, co stworzyło realne zagrożenie dla bezpieczeństwa osób na pokładzie. 

Dramatyczne wydarzenia na wodzie

Pierwszy incydent miał miejsce, gdy silny wiatr przewrócił żaglówkę, na której podróżowały cztery osoby. Dzięki szybkiej reakcji ratowników udało się wyciągnąć przestraszoną kobietę oraz trzy inne osoby z wody. Ratownicy podnieśli również łódź żaglem do góry, co umożliwiło jej dalsze użytkowanie.

Drugi przypadek dotyczył dwóch seniorów, którzy postanowili przepłynąć jezioro wypożyczoną łodzią. Niestety, również ich żaglówka została przewrócona przez gwałtowny podmuch wiatru. Seniorzy zostali wyciągnięci z wody przez ratowników z lokalnego ośrodka wypoczynkowego oraz policyjnych wodniaków. W tym przypadku łódź zatonęła, a jej maszt wbił się w dno jeziora. Dzięki koordynowanemu działaniu, łódź została podniesiona i bezpiecznie przetransportowana na brzeg.

Intensywne działania policyjnych wodniaków

Nadkomisarz Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie podkreśla wzmożoną aktywność policyjnych służb wodnych podczas długiego weekendu majowego. "Większość z nas spędziła ten czas poza domem. Dla wschowskich wodniaków był to czas wzmożonych działań, gdzie na plażach wypoczywały setki osób, a tafla jeziora była oblegana przez jednostki pływające" - mówi nadkomisarz Piwowarska. Policyjne patrole wodne przeprowadziły liczne kontrole trzeźwości sterników, co miało na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim korzystającym z atrakcji wodnych.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl