TworzymyGłos Regionu

reklama

Droga do osiedla domków w Goli zostanie wyremontowana. Spotkanie ws. opracowania dokumentacji

Piątek, 23 lutego 2024 o 18:17, aktualizacja Piątek, 23 lutego 2024 o 18:34, autor: 4
Droga do osiedla domków w Goli zostanie wyremontowana. Spotkanie ws. opracowania dokumentacji

W Szlichtyngowej ruszyły prace nad kolejnym etapem modernizacji infrastruktury drogowej. Tym razem uwaga skupia się na przebudowie drogi gminnej nr 005830F oraz drogi wewnętrznej nr ewid. 548/4 w miejscowości Gola. Planowana inwestycja obejmuje nie tylko ulepszenie nawierzchni, ale i znaczące poprawę infrastruktury drogowej na terenie gminy.

Przebudowa drogi w Goli - szczegóły

Droga w Goli, dotąd utwardzana kruszywem, nie sprostała próbie czasu i warunków atmosferycznych, co skutkowało licznymi ubytkami. Przygotowana dokumentacja projektowa zakłada przebudowę drogi z wykorzystaniem kostki betonowej wibroprasowanej dla nawierzchni, zjazdów i dojść do posesji. Dodatkowo, plany przewidują utwardzenie poboczy za pomocą stabilizowanego mechanicznie kruszywa oraz wprowadzenie pasów zieleni, co nie tylko zwiększy estetykę, ale i funkcjonalność drogi.

Inwestycja ma także na celu budowę nowoczesnej sieci kanalizacji deszczowej, co stanowi odpowiedź na potrzeby mieszkańców oraz zapewnia lepszą ochronę środowiska. Projektowane rozwiązania obejmują przykanaliki i studnie ściekowe, co ma za zadanie optymalizację odprowadzania wód deszczowych.

Kolejne kroki w realizacji projektu

Po sporządzeniu i zatwierdzeniu dokumentacji projektowej, Urząd Miasta i Gminy Szlichtyngowa złożył wniosek do Starostwa Powiatowego we Wschowie o wydanie pozwolenia na budowę. Decyzja ta jest kluczowym elementem umożliwiającym rozpoczęcie prac. Gmina zapowiada szybkie przystąpienie do realizacji inwestycji po uzyskaniu wszystkich niezbędnych zgód.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~MY - K15P -
23.02.2024 18:52

Brawo K15P --- tak dalej !. Bez ustawek, bez papierowych czeków inwestycje za K15P idą jak po maśle !. Pani burmistrz , nie trzeba była tak wcześniej, a nie ustaweczki i tekturki wyimaginowanych kwot i pokazówki z udziałem tow. partyjnych ???.

avatar
~Mieszkaniec
23.02.2024 20:09

Cieszmy się lepiej późno niż wcale. We Wschowie drogi na osiedlach domów są tragiczne.

avatar
~mieszkanka
24.02.2024 15:16

brawo

avatar
~Do roboty burmustrzu
25.02.2024 08:17

W Goli można, a we Wschowie się nie da. Trzebiechów, mala mieścina przed Sulechowem. Nowe osiedle domków jednorodzinnych, nowe drogi, oświetlenie, chodniki... Tylko podziwiać wlodarza. We Wschowie się nie da bo...?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl