TworzymyGłos Regionu

reklama

Do 15:00 odbierz darmową sadzonkę. Akcja #sadziMY Nadleśnictwa Sława Śląska

Piątek, 12 kwietnia 2024 o 11:31, aktualizacja Piątek, 12 kwietnia 2024 o 11:55, autor: 2
Do 15:00 odbierz darmową sadzonkę. Akcja #sadziMY Nadleśnictwa Sława Śląska

Nadleśnictwo Sława Śląska włącza się w akcję #sadziMY, mającą na celu wsparcie lokalnych ekosystemów poprzez masowe sadzenie drzew. Wszyscy chętni mogą odebrać bezpłatne sadzonki lipy na parkingu przy siedzibie Nadleśnictwa, przy ulicy F. Niewidziajły 1a do godz. 15:00.

Akcja sadzenia drzew jest odpowiedzią na narastające problemy z deforestacją oraz zmianami klimatu, które wpływają na degradację ekosystemów. Inicjatywa nie tylko podkreśla wagę drzew w utrzymaniu zdrowego środowiska, ale również stanowi zachętę dla społeczności do aktywnego uczestnictwa w ochronie przyrody.

Akcja #sadziMY Lasów Państwowych

Organizatorzy akcji #sadziMY wierzą, że każde posadzone drzewo ma istotny wpływ na lokalną faunę i florę, przyczyniając się do zwiększenia bioróżnorodności oraz poprawy jakości powietrza. Dostępne sadzonki to okazja dla mieszkańców Sławy i okolic, aby włączyć się w globalne działania na rzecz ochrony naszej planety.

Lasy i drzewa — więcej niż tlen

Drzewa nie tylko dostarczają tlen i oczyszczają powietrze, ale również mają pozytywny wpływ na klimat, zdrowie i samopoczucie człowieka. Dzięki nim możemy cieszyć się czystszym powietrzem, niższym poziomem stresu i lepszym zdrowiem. Leśnicy podkreślają, że drzewa są także domem dla wielu gatunków roślin i zwierząt oraz dostarczają ekologiczny surowiec - drewno.

Cel unijny a działania Lasów Państwowych

Unia Europejska zobowiązała się do posadzenia trzech miliardów drzew do roku 2030. Akcja #sadziMY wpisuje się w te plany, jak wyjaśnia Witold Koss, dyrektor generalny Lasów Państwowych: "Przez edukację chcemy pokazać, że rodzime gatunki drzew są bezpieczne dla ekosystemów. Nasze działania to nie tylko odpowiedź na unijne zobowiązania, ale także istotny krok ku lepszej przyszłości naszej planety."

Źródło: UM w Sławie, Lasy Państwowe

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Taka Ania
12.04.2024 15:18

Trochę wcześniej powinni reklamować takie akcje, a nie na ostatnią chwilę .

avatar
~Grab
12.04.2024 21:53

Szkoda, że w ostatnich latach we Wschowie wycięli dużo drzew, a nowych nie sadzą. A drzewa z pewnością dałyby dużo więcej pożytku niż murale.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl