TworzymyGłos Regionu

Długo nie trzeba było czekać

- Gabriel Dziełakowski znów poprawił swój rekord życiowy (VIDEO)

Sobota, 04 lutego 2023 o 01:28, aktualizacja Sobota, 04 lutego 2023 o 11:20, autor: 2
Długo nie trzeba było czekać

Wynik 7,56 metra w skoku w dal to nowy rekord życiowy 18-letniego Gabriela Dziełakowskiego z LLKS Osowa Sień. Młody lekkoatleta zaprezentował swoje umiejętności podczas mityngu w Aleksandrowie Łódzkim (3.02) i poprawił swój dotychczasowy wynik o trzy centymetry.

Ten imponujący wynik pozwala Gabrielowi zająć 4. miejsce na liście najlepszych wyników skoku w dal juniorów na świecie oraz 5. pozycję w historii polskiej lekkoatletyki halowej U20. W konkursie Gabriel zajął drugie miejsce.  Zwyciężył Mateusz Jopek z KS AZS AWF Wrocław, który także uzyskał wynik 7,56 m SB. Trzecie miejsce przypadło Andrzejowi Kuchowi z AZS UMCS Lublin - 7,25 m.

A już 8 lutego 2023 roku zawodnik Gabriel wystąpi w ORLEN Copernicus Cup 2023, zawodach zaliczanych do World Athletics Indoor Tour Gold World Athletics. Żaden zawodnik ze Wschowy nie miał dotychczas możliwości wystąpienia w halowych zawodach ligi mistrzów.

Zawodnik LLKS Osowa Sień, pod opieką trenera Andrzeja Orłowskiego, wystąpi w gronie seniorów, takich jak Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska, Piotr Lisek, Natalia Kaczmarek i Adrianna Sułek.

Gabriel będzie miał okazję rywalizować z najlepszymi skoczkami w dal na świecie, w tym z mistrzem olimpijskim z Tokio - Miltiadis D. Tentoglou z Grecji, trzecim zawodnikiem z Tokio - Maykel Masso z Kuby oraz brązowym medalistą ostatnich halowych mistrzostw świata w Belgradzie - Marquisem Dendym z USA.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia relacji live w TVP Sport i trzymania kciuków dla wschowianina i jego dalszego rozwoju sportowego.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~kibic
04.02.2023 09:41

Brawo. Tak trzymać. Praca daje efekty.

avatar
~hardkor1337
08.02.2023 00:35

podoba mi sie ten skoczek

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl