TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czy można zostać masażystą bez studiów?

Środa, 18 października 2023 o 19:44, autor: 0
Czy można zostać masażystą bez studiów?

Zawód masażysty cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zarówno wśród osób, które po prostu szukają nowej ścieżki zawodowej, jak i tych, które chcą pomagać innym w poprawie zdrowia i ogólnego samopoczucia. Praca ta wymaga odpowiedniego wykształcenia, kwalifikacji i umiejętności, które pozwolą wykonywać różnego rodzaju procedury w sposób poprawny i zgodny ze sztuką. Tak więc czy można wykonywać zawód masażysty bez ukończenia studiów? Odpowiedź może być dla niektórych zaskakująca.

Jak zostać masażystą?

Coraz częściej spotykany siedzący tryb życia i niewielka aktywność fizyczna sprawiają, że zapotrzebowanie na usługi masażystów nieustannie rośnie. Z tego względu wiele osób rozważa tę drogę kariery. Aby móc legalnie wykonywać masaże, muszą ukończyć dwuletnią szkołę policealną lub certyfikowany kurs. W obu przypadkach szkolenie musi zakończyć się pozytywnie zaliczonym egzaminem. Tak więc aby zostać masażystą, nie trzeba kończyć studiów.

Istnieje możliwość uczenia się na kierunku technik masażysta zaocznie, a także dziennie. Wybór jest kwestią indywidualną, jednak druga z opcji jest popularniejszym wyborem. Po ukończeniu kształcenia osoba zyskuje uprawnienia do wykonywania wielu rodzajów masażu na różnych obszarach ciała. Posiada również szeroką wiedzę anatomiczną i zna obowiązujące regulacje prawne. Więcej informacji na temat uzyskiwania kwalifikacji w tym zawodzie oraz w wielu innych można znaleźć na stronie: https://procivitas.edu.pl/.

 

Jakie masaże może wykonywać technik masażysta i gdzie może pracować?

Uprawnienia, jakie zyskuje technik masażysta, są dość szerokie. Taka osoba może przeprowadzać między innymi masaż klasyczny, izometryczny, sportowy, tensegeneracyjny, masaż gorącymi kamieniami i różnego rodzaju przyrządami, a także masaż wodny. Posiada również wiedzę i kompetencje niezbędne do określania wskazań i przeciwwskazań do zastosowania wybranego typu terapii w danym przypadku.

Technik masażysta, podobnie jak technik fizjoterapii, to zawód obecnie bardzo pożądany. Osoby z odpowiednim wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie w szpitalach, sanatoriach i zakładach opieki, w poradniach i gabinetach rehabilitacji, w salonach kosmetycznych i na siłowniach oraz w różnego rodzaju ośrodkach sportowych. Mają również możliwość otworzenia własnej działalności gospodarczej. Mogą prowadzić własny gabinet masażu lub dojeżdżać do pacjentów wraz z niezbędnym ekwipunkiem. Możliwości zatrudnienia dla techników masażystów jest wiele, dlatego warto rozważyć ten kierunek, poszukując swojej drogi zawodowej.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl