TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czy kursy z Pythona to dobry pomysł na prezent świąteczny

Niedziela, 05 listopada 2023 o 13:07, aktualizacja Niedziela, 05 listopada 2023 o 13:11, autor: 2
Czy kursy z Pythona to dobry pomysł na prezent świąteczny

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, bliskości i wymiany upominków. Większość z nas stara się znaleźć idealny prezent dla bliskich nam osób. Czasami jednak wybór prezentu może być trudny, szczególnie gdy zależy nam na tym, aby nasz upominek nie tylko sprawił radość, ale także miał trwały wpływ na życie obdarowanej osoby. Czy w dzisiejszym świecie, gdzie umiejętności związane z technologią odgrywają coraz większą rolę, warto rozważyć prezent, dzięki któremu ktoś może rozpocząć swoją przygodę z programowaniem? W tym artykule zastanowimy się, między innymi, czy nauka jednego z najbardziej popularnych języków programowania może być nie tylko praktycznym, ale także inspirującym podarunkiem dla bliskiej osoby.

Czy kursy z Pythona lub z tworzenia programów komputerowych w innych językach to dobry pomysł na prezent świąteczny?

Podczas świąt Bożego Narodzenia ludzie obdarowują się różnorodnymi prezentami, starając się w ten sposób wyrazić swoją miłość, szacunek i troskę o innych.

Technologia i automatyzacja odgrywa coraz większą rolę w życiu ludzi. Dlatego też nasuwa się pytanie czy kursy z Pythona lub z innego języka programowania to dobry pomysł na prezent świąteczny? 

Zazwyczaj wśród popularnych prezentów znajdują się:

 • upominki materialne - wręczamy różnego rodzaju przedmioty, takie jak ubrania, biżuteria, gadżety, sprzęt elektroniczny, książki, filmy, gry czy kosmetyki

 • upominki spersonalizowane - prezenty, które są dostosowane do zainteresowań, upodobań i potrzeb osoby obdarowanej np. spersonalizowane kubki, breloczki czy ubrania z nadrukami

 • prezenty DIY (zrób to sam) - prezenty wykonujemy własnoręcznie np. kalendarze ze zdjęciami, świece, maskotki, zakładki do książek czy biżuteria

 • technologia i gadżety - najczęściej przekazujemy w prezencie smartfony, zegarki lub gry komputerowe

 • kosze prezentowe - wręczamy zestawy świąteczne zawierające słodycze, wino, herbatę, kawę lub kosmetyki.

Decyzja dotycząca wyboru prezentu świątecznego może być zadaniem wymagającym, jeśli chcemy, aby nasz podarunek nie tylko cieszył w chwili wręczenia, ale także przyniósł komuś trwałe korzyści w przyszłości. W kontekście prezentów, które wnoszą coś więcej niż chwilowa przyjemność, możemy rozważyć prezent typu książka, czy voucher na szkolenia. Coraz większą popularnością cieszą się też vouchery na kursy z programowania, baz danych oraz innych obszarów związanych z branżą IT. 

Zwykle vouchery na szkolenia z programowania przygotowane są, przez oferujące je firmy, w eleganckiej formie i mogą być wykorzystane jako prezent świąteczny. Czasami firmy dołączają do vouchera drobny upominek, taki jak pendrive lub ekskluzywne czekoladki. Przed zamówieniem vouchera możesz skontaktować się z firmą, w której chcesz go kupić i porozmawiać na temat dostępnych promocji i form, w jakich można nabyć vouchery. W szkole programowania Avendi, na życzenie, vouchery mogą zostać spersonalizowane.

Podarowanie komuś vouchera na kurs z programowania w Pythonie może być wyjątkowym i wartościowym prezentem z następujących powodów:

 • jest to inwestycja w umiejętności - kurs z programowania w Pythonie stanowi inwestycję w rozwój umiejętności, które są obecnie mocno poszukiwane na rynku pracy. Jest to prezent, który może wpłynąć pozytywnie na rozwój kariery obdarowanego. 

 • otwarcie nowych możliwości zawodowych  - posiadanie umiejętności programowania w Pythonie otwiera drzwi do różnorodnych ścieżek kariery, od tworzenia stron internetowych i aplikacji przez analizę danych do tworzenia modeli uczenia maszynowego w obszarze sztucznej inteligencji.  

 • rozwinięcie nowych zainteresowań - dla wielu osób programowanie to nie tylko umiejętność, ale również pasja. Udział w kursie z programowania może być sposobem na rozwinięcie nowych zainteresowań. Kurs w Pythonie może stać się inspiracją do tworzenia własnych aplikacji, gier, stron internetowych lub rozpoczęcia przygody z analizą danych.

 • możliwości poznania innych osób - udział w szkoleniu to doskonała okazja do nawiązywania nowych znajomości w środowisku związanym z technologią. Wiele kursów programowania obejmuje projekty grupowe, gdzie uczestnicy współpracują nad rozwojem aplikacji. Jest to doskonała okazja do budowania umiejętności zespołowych i nawiązywania kontaktów.

Przed zakupem prezentu trzeba się jednak zorientować, czy informatyka i branża IT interesuje lub może zainteresować osobę, której kupujemy prezent i czy kurs z programowania może być dla niej przydatny. Są osoby, które zupełnie nie interesują się komputerami, pracują w branżach nie związanych z technologią i nie chcą zdobywać wiedzy z obszaru IT.  W takiej sytuacji kupienie kursu z programowania może nie być najlepszym rozwiązaniem.

Warto również dowiedzieć się, jaki język programowania kogoś interesuje. Dla jednej osoby dobrym rozwiązaniem będzie Java, dla innej Python, a dla jeszcze innej technologie z obszaru tworzenia stron internetowych.  

Dlaczego umiejętność programowania w Pythonie oraz znajomość różnych technologii jest w życiu przydatna?

Python jest jednym z najbardziej uniwersalnych języków programowania. Dlatego znalazł on zastosowanie w różnych dziedzinach, takich jak analiza danych, sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, rozwój oprogramowania czy aplikacje webowe. Ta wszechstronność umożliwia korzystanie z Pythona w różnych projektach i branżach, co otwiera drzwi do różnorodnych ścieżek kariery.

Znajomość różnych technologii oraz programowania w Pythonie staje się kluczową kompetencją zarówno pod kątem kariery zawodowej, jak i kreatywnego rozwoju. 

W trakcie szkoleń z Pythona uczestnicy otrzymują ciekawe podręczniki,  piszą swój własny kod programu i pracują nad praktycznymi projektami.  Dzięki temu mogą rozwijać techniczne oraz "miękkie" kompetencje, wśród których są:

 • poznanie języka programowania - uczestnicy uczą się wygranego języka na przykład Pythona, JavaScript, Javy, czy C++, co pozwala im na poznanie składni języka i struktur programistycznych, takich jak zmienne, instrukcje warunkowe czy pętle. Znając podstawy programowania w jednym języku łatwiej jest się nauczyć innych, gdyż koncepcje w różnych językach są podobne.

 • umiejętność rozwiązywania problemów - programowanie to w dużej mierze proces rozwiązywania problemów. Kursy pomagają uczestnikom w rozwijaniu umiejętności analizy, planowania i implementacji rozwiązań. Uczą również samodzielnego znajdowania problemów i ich rozwiązywania.
 • umiejętność komunikacji i współpracy - praca nad projektami grupowymi, wspólne tworzenie aplikacji oraz udział w społecznościach online uczą efektywnej komunikacji i współpracy z innymi osobami

 • umiejętność kreatywnego myślenia -  tworzenie nowych programów i znajdowanie oryginalnych rozwiązań wymaga kreatywności, którą można rozwijać podczas kursów programowania. Tworzenie oprogramowania często wymaga rozwiązania problemów, które są unikalne i specyficzne dla danej sytuacji.

Programowanie uczy logicznego myślenia oraz umiejętności analizy problemów. Nawet, jeśli nie planujesz pracować bezpośrednio w branży IT, umiejętność analitycznego myślenia może być cenna w wielu innych obszarach. W dziedzinie biznesu, marketingu, czy zarządzaniu projektami, zrozumienie podstaw tworzenia oprogramowania pomoże Ci poprawić komunikację z zespołem programistycznym i lepiej zrozumieć procesy projektowe.

Jak wybrać najlepszy prezent dla programisty lub geeka?

Zastanawiając się nad idealnym prezentem dla programisty lub geeka, warto kierować się ich pasjami i potrzebami. Często osoby takie interesują się tematyką ściśle związaną z nowinkami technologicznymi i właśnie wśród takich nowinek warto poszukać prezentu. 

Wśród prezentów dla tej grupy entuzjastów, najczęściej trafne okazują się gadżety technologiczne, które wspierają ich zainteresowania. Ciekawym prezentem może być m.in. ergonomiczna klawiatura, elegancki zestaw słuchawkowy, smartwatch, spersonalizowany kubek lub koszulka z nadrukiem.

Coraz większą popularność zyskują również prezenty w formie podręczników i książek, abonament  na platformę e-learningową oferującą kursy z ulubionego języka programowania, voucher na konferencję, kursy video czy tradycyjne szkolenia w grupie z trenerem.

Ostatecznie, najlepszy prezent dla programisty lub geeka to taki, który podkreśla ich zamiłowanie do technologii, a jednocześnie dodaje element osobisty i sprawia, że czują się oni zrozumiani i docenieni za to, co kochają robić.

Czy dziecko ucieszy się z prezentu, który uczy je programować, takiego jak kurs Python czy Scratch?

Preferencje dzieci odnośnie prezentów świątecznych różnią się w zależności od ich wieku i zainteresowań. Zazwyczaj wśród dzieci dużym zainteresowaniem cieszą się następujące kategorie upominków:

 • zabawki interaktywne, które reagują na działania dziecka - zabawki, takie jak interaktywne pluszaki, roboty, czy konsole edukacyjne, często przyciągają uwagę dzieci i dostarczają im rozrywki

 • książki i gry planszowe - wartość edukacyjna i rozwojowa książek dla dzieci oraz gier planszowych jest nieoceniona. W trakcie zabawy z grą planszową dzieci mogą się uczyć, rozwijać wyobraźnię i spędzać czas z rodzeństwem lub przyjaciółmi

 • kreatywne zestawy do tworzenia - dla dzieci lubiących tworzyć fantastycznym prezentem mogą być klocki lego, zestawy do rysowania, malowania lub tworzenia własnych zabawek. Mogą im się również spodobać zestawy do majsterkowania lub modelowania

 • zabawki sportowe - rowery, hulajnogi, piłki czy zestawy do gry w tenisa lub koszykówkę mogą zachęcać dzieci do aktywności fizycznej i spędzania czasu na świeżym powietrzu

 • gadżety z ulubionym motywem - dzieci często cieszą się z gadżetów z ulubionymi postaciami z filmów, bajek czy komiksów. Mogą to być ubrania, plecaki, kubki, czy pościel z motywami, które lubią

 • zabawki edukacyjne - zabawki, które jednocześnie uczą i bawią, takie jak układanki, gry edukacyjne, czy zestawy do eksperymentów naukowych mogą być dla dzieci atrakcyjne

 • aplikacje do tworzenia programów i gier takie jak Scratch lub Tynker mogą być wyjątkowym prezentem i zachęcać dzieci do programowania oraz eksperymentowania z elementami kodu.

Najbardziej wartościowymi prezentami są takie, które dostosujemy do zainteresowań i potrzeb konkretnej osoby. Warto słuchać dzieci i je obserwować. Wówczas zobaczymy, co je fascynuje i wybierzemy prezenty, które sprawią im prawdziwą radość.

Podarowanie dziecku zestawu do nauki programowania w języku Python czy Scratch jest inwestycją w przyszłość dziecka. Dzieci bardzo szybko przyswajają nowe umiejętności, a nauka programowania nie tylko rozwija ich zdolności logicznego myślenia, ale także pobudza kreatywność. Wybierając taki prezent, rodzice nie tylko dostarczają dziecku fascynującej rozrywki, ale także budują solidne fundamenty w dziedzinie, która odgrywa kluczową rolę w dzisiejszym społeczeństwie.

Ważne jest jednak, aby podarować dziecku taki prezent, który będzie uczył je w formie zabawy. Jeśli będzie to programowanie, nie powinno być one zorganizowane w formie nudnych zajęć. Dziecko powinno mieć możliwość tworzenia np. własnych gier i animacji. 

Czy bootcamp programistyczny lepiej się sprawdzi niż kurs? Co może być lepszym prezentem?

Bootcamp programistyczny to intensywny program szkoleniowy, który trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu tygodni i skupia się na szybkim przekazywaniu wiedzy z języków programowania i baz danych. Poszczególne zagadnienia w trakcie bootcampu są najczęściej omawiane w sposób progresywny, zaczynając od podstaw i stopniowo przechodząc do bardziej zaawansowanych koncepcji. 

Szkolenia z programowania zwykle trwają kilka lub kilkanaście dni i są tańsze od bootcampu. Na nich również możesz poznać obszary, takie jak tworzenie skryptów w bazach danych, programowanie, przetwarzanie i analiza danych oraz Big Data.

Zarówno udział w bootcampie jak i w kilkudniowych szkoleniu daje ogromne możliwości. Wiedza zdobyta w trakcie kursu może się przydawać nie tylko inżynierom, testerom, programistom czy administratorom. W trakcie szkoleń uczestnicy poznają interfejs różnych programów, uczą się analitycznego myślenia, rozwijają kompetencje matematyczne i algorytmiczne oraz uczą się wyrażać w jasny i logiczny sposób. Zdobywane w trakcie szkoleń kompetencje są przydatne w życiu zawodowym nawet dla osób, które nie wiążą swojej przyszłości z branżą IT.

Voucher na szkolenie z programowania może być idealnym pomysłem na prezent dla osoby, która zastanawia się nad zmianą branży na IT. Podczas krótkiego szkolenia osoba taka może nauczyć się podstaw programowania i przy okazji zobaczyć, czy  programowanie jest dla niej interesujące. 

Jeśli zdecydujesz się wybrać voucher na kurs programowania, dostosuj szkolenie do potrzeb i poziomu zaawansowania osoby, którą chcesz obdarować. Skorzystaj z informacji o produktach na stronie firmy oferującej szkolenia lub porozmawiaj z doradcami, aby wybrać odpowiedni kurs. Jeśli wiesz, że ktoś chce zostać programistą Javy nie wybieraj dla niego kursu z uczenia maszynowego. Dla osoby, która chce programować, ale dopiero zaczyna swoją przygodę w obszarze IT nie wybieraj kursów zaawansowanych, gdyż trudno jej będzie efektywnie z takich szkoleń skorzystać. Wybierz szkolenie, które może być dla obdarowanej osoby przydatne.

Jednym z najpopularniejszych języków, które są wybierane na początek nauki programowania jest Python. Jego znajomość umożliwia analizę i przetwarzanie danych, tworzenie modeli uczenia maszynowego oraz automatyzację zadań i tworzenie aplikacji webowych. Jest przy tym językiem w miarę prostym do opanowania. 

Krótki, kilkudniowy kurs z programowania może być idealnym prezentem. W trakcie kilku dni szkolenia można poznać podstawową składnię języka oraz zorientować się, czy programowanie jest obszarem, w którym chcemy się rozwijać. 

Kurs z programowania czy z cyberbezpieczeństwa? Co lepiej wybrać?

Obecnie coraz więcej aspektów naszego życia przenosi się do świata cyfrowego. Dlatego ochrona przed zagrożeniami internetowymi staje się coraz ważniejsza. 

Decyzja pomiędzy wyborem kursu z programowania a z cyberbezpieczeństwa zależy od wielu czynników, począwszy od osobistych zainteresowań po długoterminowe cele kariery. Na rynku jest mnóstwo propozycji zarówno z obszaru programowania, jak i z cyberbezpieczeństwa, które będą odpowiednie dla początkujących i zaawansowanych użytkowników. 

Na kursie z programowania nauczymy się składni wybranego języka, podstaw informatyki oraz zasad programowania. Poznamy różne techniki programowania oraz zobaczymy jak korzystać z dokumentacji, podręczników dla programistów oraz narzędzi programistycznych. Kurs z programowania otwiera przed uczestnikami drzwi do świata tworzenia programów, aplikacji internetowych, gier, czy nawet eksploracji sztucznej inteligencji. Jest to obszar, w którym rozwijasz umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów, projektowania nowych rozwiązań i zdobywasz solidne podstawy techniczne. 

Z drugiej strony, kurs z cyberbezpieczeństwa skoncentruje się na aspektach bezpieczeństwa sieciowego, ochronie przed atakami cybernetycznymi i analizie zagrożeń w świecie cyfrowym. Na tego typu kursie dowiemy się, na czym polegają różne rodzaje zagrożeń cybernetycznych, takich jak malware, ransomware, czy ataki phishingowe. Umiejętność rozpoznania zagrożeń np. maili zawierających wirusy przyda nam się nie tylko w pracy ale również w życiu prywatnym. 

Ostateczny wybór szkolenia zawsze zależy od indywidualnych preferencji. Musimy się zastanowić, co nas bardziej interesuje: tworzenie czy ochrona cyfrowego świata. Podobnie jest z prezentem - o wyborze prezentu powinieneś decydować kierując się zainteresowaniami i potrzebami osoby, której chcesz ten prezent podarować. 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Kacper Sieradziński
05.11.2023 21:46

Mogę powiedzieć od siebie, że w Święta to też czas wielu postanowień również tych noworocznych. Bardzo często osoby ode mnie kupują właśnie kurs Pythona np. Pystart.pl właśnie kierując się takimi założeniami :) P.S. Na youtubie mam sporo wiedzy za darmo na kanale "Kacper Sieradziński". Zapraszam!

avatar
~Nikola
14.11.2023 08:14

Jeśli kogoś to interesuje to na pewno, ale ja np wolałabym dostać irobota, żeby nie musieć zamiatać.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl