TworzymyGłos Regionu

reklama

Czas na pierwszą sławską akcję krwiodawstwa w 2024 r. „60 litrów krwi dla 60-lecia ZSP”

Środa, 17 stycznia 2024 o 10:07, autor: 0
Czas na pierwszą sławską akcję krwiodawstwa w 2024 r. „60 litrów krwi dla 60-lecia ZSP”

W Sławie szykuje się wyjątkowa okazja do podzielenia się czymś bezcennym – własną krwią. Już 24 stycznia 2024 mieszkańcy będą mieli okazję wziąć udział w pierwszej w tym roku akcji krwiodawstwa, organizowanej w ramach inicjatywy „60 Litrów Krwi na 60-lecie ZSP”.

Miejsce i czas zbiórki krwi

Akcja odbędzie się na parkingu przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sławie. Dawcy będą oddawać krew w Mobilnym Punkcie Poboru Krwi. Rejestracja będzie odbywać się w godzinach 9:00 - 12:00.

Krew to bezcenny dar

Jak podkreślają organizatorzy, krwi nie można wyprodukować sztucznie ani zastąpić żadnym innym środkiem. Jest ona jedynym ratunkiem w wielu sytuacjach medycznych. Właśnie dlatego każda kropla krwi jest tak cenna – staje się nadzieją dla tych, którzy w obliczu choroby czy wypadku, potrzebują pilnej pomocy.

Do oddania krwi należy zgłosić się wypoczęty, po lekkim beztłuszczowym posiłku. Dzień przed oddaniem należy wypić 1,5 - 2 litry wody. Ważne jest, aby ograniczyć palenie tytoniu (min. 48 h) oraz zabrać ze sobą dokument tożsamości.

Akcja „60 Litrów Krwi na 60-lecie ZSP” to nie tylko okazja do świętowania jubileuszu szkoły, ale przede wszystkim szansa na uratowanie życia i zdrowia potrzebujących. Organizatorzy liczą na hojność i solidarność mieszkańców Sławy i okolic.

 Źródło: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl