TworzymyGłos Regionu

reklama

Burmistrz Jolanta Wielgus podsumowuje inwestycje związane z oświetleniem ulicznym

Czwartek, 29 lutego 2024 o 10:57, aktualizacja Czwartek, 29 lutego 2024 o 11:45, autor: 4
Burmistrz Jolanta Wielgus podsumowuje inwestycje związane z oświetleniem ulicznym

W ciągu ostatnich czterech lat Szlichtyngowa zrealizowała szereg inwestycji w zakresie poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców, skupiając się na rozbudowie infrastruktury oświetleniowej. Jolanta Wielgus, burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa, podsumowała działania, które rozświetliły wiele zakątków gminy, od osiedli mieszkaniowych po tereny rekreacyjne.

Rozświetlone ulice i osiedla

Pierwsze kroki podjęto w 2019 roku, kiedy to w Starych Drzewcach przy osiedlu bloków zainstalowano lampę oświetleniową, zwiastując początek szerszych działań. Rok później, ulica Dworcowa w Szlichtyngowej została wyposażona w nowoczesne oświetlenie uliczne, obejmujące dziesięć słupów z oprawami ledowymi, co znacząco zwiększyło bezpieczeństwo i estetykę tej części gminy.

Inwestycje w 2023 roku

Największa intensyfikacja prac miała miejsce w 2023 roku, kiedy to zrealizowano projekty oświetleniowe w kilku lokalizacjach. W maju, trzy różne miejsca zostały wyposażone w nowe słupy oświetleniowe: Szlichtyngowa, Gola oraz Jędrzychowice, zwiększając bezpieczeństwo na drogach gminnych. Dodatkowo, wzdłuż Parku Górczyńskiego w Szlichtyngowie postawiono cztery słupy, a we wrześniu kolejne osiem w Goli, co pokazuje zdecydowane podejście gminy do kwestii oświetlenia publicznego.

Oświetlenie solarne w gminie Szlichtyngowa

Gmina Szlichtyngowa nie ogranicza się jednak tylko do tradycyjnych rozwiązań. Już w 2019 roku zainicjowano projekt wykorzystujący odnawialne źródła energii, instalując lampy solarne w Goli. To nowatorskie podejście, łączące energię słoneczną i wiatrową, zostało kontynuowane w 2020 roku, kiedy to dzięki Funduszowi Sołeckiemu zainstalowano kolejne lampy solarne w Górczynie.

Stylowe oświetlenie

Projekty oświetleniowe Szlichtyngowej cechuje nie tylko funkcjonalność, ale i dbałość o estetykę. Przebudowa ulic Cichej i Sienkiewicza to przykład, jak nowoczesne rozwiązania mogą harmonijnie współgrać z miejską przestrzenią, tworząc przyjazne i bezpieczne środowisko dla mieszkańców.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Taka UWAGA!.
29.02.2024 14:05

Czy pani się słyszy?, czy pani się widzi ?. Jakie podsumowanie - ile razy ma pani zamiar w tej kompanii stosować ten sam chwyt reklamowy ?. Czy te ciągło ; - czegoś podsumowanie jest pani nowym programem kampanii wyborczej 07.04?. Jeśli tylko tyle i aż tyle z pani strony, to My pani już dziękujemy . Papapapa. !. Dość już tej obłudy !.

avatar
~Mieszkaniec
29.02.2024 19:48

Tylko nie my dziękujemy, mów za siebie!

avatar
~Mieszkanka do Taka uwaga
02.03.2024 11:46

To nie chwyt reklamowy, bo reklama jest dźwignią handlu , a nie inwestycji. Wypowiadaj się sam za siebie lub Tobie podobnych, a nie za innych. Nikt Ciebie do tego nie upoważnił. Papa, ale skąd u Ciebie tyle jadu i nienawiści

avatar
~G
29.02.2024 19:52

Pięknie Pani Burmistrz

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl