TworzymyGłos Regionu

reklama

Bociany powrócą do Wróblowa na nową platformę (FOTO)

Poniedziałek, 27 marca 2023 o 11:37, autor: 0
Bociany powrócą do Wróblowa na nową platformę (FOTO)

Wraz z końcem marca, polskie bociany zaczynają wracać do kraju. Jednym z miejsc, w którym te piękne ptaki mogą znaleźć schronienie, jest wieś Wróblów. Od wielu lat bociany wybierają to miejsce na swoje lęgi, jednak zdarzało się, że wiatr powodował uszkodzenia ich gniazd. Aby temu zapobiec i zabezpieczyć miejsce lęgu przed zniszczeniem, Sołtys wsi zwrócił się o pomoc do sławskiego magistratu.

Odpowiedź nie trzeba było długo czekać, w minionym tygodniu na miejscu pojawiła się firma Enea, która zainstalowała specjalną platformę pod gniazdem bocianim. Montaż takiej konstrukcji to jedna z form aktywności energetyków, którzy angażują się w ochronę ptaków oraz infrastruktury energetycznej. Platformy te pomagają chronić linie energetyczne przed zwarciami skutkującymi przerwami w dostawach energii elektrycznej.

Warto dodać, że przenoszenie gniazd bocianich na platformy jest możliwe jedynie w okresie od października do wiosny, gdy ptaki nie przebywają w kraju. Po tym okresie wszelkie prace w okolicach gniazd są zabronione, ze względu na sezon lęgowy. Jest to bardzo ważne, aby nie przeszkadzać bocianom w ich naturalnym trybie życia.

Należy też podkreślić, że 31 maja w Polsce i na całym świecie obchodzony jest Dzień Bociana Białego, ustanowiony przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody pro Natura w 2003 roku. To święto jest okazją do zwrócenia uwagi na ochronę tych pięknych ptaków oraz na potrzebę ochrony środowiska naturalnego.

Źródło/foto: slawa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl