TworzymyGłos Regionu

reklama

Biblioteka we Wschowie w akcji „Czytamy z Sercem”

Czwartek, 05 października 2023 o 09:13, autor: 1
Biblioteka we Wschowie w akcji „Czytamy z Sercem”

Biblioteka Publiczna po raz kolejny włączyła się w inicjatywę promującą czytelnictwo i zdrowie serca. Akcja „Czytamy z Sercem” odbywa się w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca, łącząc w sobie działania edukacyjne i promocyjne.

Głośne czytanie dla najmłodszych

W tegorocznej edycji Biblioteka Publiczna postanowiła skierować swoje działania do najmłodszych czytelników. Grupy przedszkolne z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek oraz Przedszkola nr 3 „Wesoła Trójeczka” miały okazję uczestniczyć w wyjątkowym czytaniu.

Dzieci miały okazję wysłuchać bajki pt. „Serce misia”, która została przedstawiona w formie teatrzyku Kamishibai. Oprócz tego przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z książkami dotyczącymi ludzkiego ciała oraz spędzenia czasu na zabawie w przestrzeni biblioteki.

„Spacer Serc” dla mieszkańców

4 października Biblioteka Publiczna zorganizowała dodatkowe wydarzenie w ramach akcji – „Spacer Serc”. Wydarzenie to skierowane było do mieszkańców, którzy chcieli aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu i jednocześnie dowiedzieć się więcej o zdrowiu serca.

Spacer poprowadziła Pani Joanna Jancz. Uczestnicy, ubrani w czerwone elementy garderoby, przemaszerowali z kijkami do nordic walking Szlakiem Bluszczowym, podkreślając tym samym znaczenie aktywności fizycznej dla zdrowia serca.


Źródło: Biblioteka Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~BRAWO !!!
05.10.2023 09:24

Brawo Wy !!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl