TworzymyGłos Regionu

reklama

Biblioteka we Wschowie rzuca kaligraficzne wyzwanie. Chodzi o tekst Marka Hłaski

Wtorek, 23 stycznia 2024 o 09:28, autor: 1
Biblioteka we Wschowie rzuca kaligraficzne wyzwanie. Chodzi o tekst Marka Hłaski

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie ogłosiła konkurs „Złota czcionka”, który ma na celu uhonorowanie twórczości Marka Hłaski, jednego z patronów roku 2024. Wyzwanie? Wykaligrafować fragment jego powieści „Sowa córka piekarza”.

Szczegóły konkursu „Złota czcionka”

Konkurs, otwarty dla wszystkich dorosłych, ma na celu nie tylko przypomnienie dorobku Hłaski, ale również rozwijanie umiejętności kaligrafowania oraz promocję czytelnictwa. Uczestnicy mają za zadanie odręcznie napisać fragment powieści na kartce formatu A4. Prace będą oceniane przez specjalnie powołane jury.

Terminy i dostarczanie prac

Prace należy składać od 22 stycznia do 9 lutego 2024 r. Przyjmowane są tylko w formie papierowej w Wypożyczalni dla Dorosłych na I piętrze biblioteki.

Co w tekście?

Fragment do wykaligrafowania pochodzi z książki „Sowa córka piekarza” i brzmi: „Dano ci życie, które jest tylko opowieścią; ale to już twoja sprawa, jak ty ją opowiesz i czy umrzesz pełen dni...” oraz „Czasami nie chodzi o to, aby się zmieniło na lepsze. Najczęściej chodzi o to, aby zmieniło się cokolwiek.”

Nagrody i finał konkursu

Zwycięzca zostanie ogłoszony 16 lutego 2024 r. podczas podsumowania konkursu w czytelni bibliotecznej. Co czeka laureata? To pozostaje tajemnicą, ale z pewnością będzie to coś, co zadowoli każdego miłośnika literatury i sztuki pisania.

Regulamin konkursu

Źródło: BPMiG we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Urszula Chudak
23.01.2024 12:18

Cudowny i jakże mądry tekst do wykaligrafowania! W sytuacji, kiedy ręczne pisanie zamiera [komputer robi to szybciej i łatwiej] taki konkurs ma wyjątkowy sens i dlatego noszę się z zamiarem uczestnictwa w nim. Stąd moja wątpliwość - nie lepiej, by uczestnicy dali próbkę swoich możliwości na miejscu, w bibliotece? Przecież można zaangażować umyślnego, który zrobi to pięknie, a nie o to przecież chodzi, prawda?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl