TworzymyGłos Regionu

reklama

Będzie modernizacja budynku zaplecza sali gimnastycznej I LO. Powiat Wschowski otrzymał dofinansowanie

Czwartek, 21 marca 2024 o 09:54, aktualizacja Czwartek, 21 marca 2024 o 10:24, autor: 0
Będzie modernizacja budynku zaplecza sali gimnastycznej I LO. Powiat Wschowski otrzymał dofinansowanie

Powiat Wschowski po raz kolejny otrzymał wsparcie finansowe na rozwój infrastruktury sportowej. Tym razem, dzięki programowi Lubuska Baza Sportowo-Rekreacyjna, pozyskano środki w wysokości 184.250 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację budynku zaplecza sali gimnastycznej w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie.

Szczegóły modernizacji

Projekt modernizacji obejmuje szereg kluczowych prac, które mają na celu nie tylko poprawę estetyki, ale i funkcjonalności obiektu. Planowane działania to między innymi wykonanie elewacji i ocieplenie ścian zewnętrznych, co jest niezbędne do zapewnienia odpowiednich warunków termicznych w budynku. Ponadto, przewidziana jest częściowa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, co zwiększy komfort użytkowania obiektu. Modernizacja nie ominie także systemów bezpieczeństwa - zostaną wymienione instalacje odgromowa i oświetleniowa.

Całkowity koszt i dotychczasowe inwestycje

Całkowity koszt zaplanowanych prac wyniesie 368.500 zł, co oznacza, że dofinansowanie pokryje niemal połowę potrzebnych środków. Jak informuje Wicestarosta Waldemar Starosta, inwestycja ta wpisuje się w ciąg działań mających na celu rozwój infrastruktury sportowej I LO w Wschowie. Przypomnijmy, że w latach poprzednich szkoła również korzystała z programu, realizując m.in. budowę oświetlenia boiska do piłki nożnej oraz przebudowę pomieszczeń siłowni.

Źródło/foto: Powiat Wschowski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl