TworzymyGłos Regionu

reklama

Azbest zniknął z 14 nieruchomości na terenie gm. Szlichtyngowa

Czwartek, 21 września 2023 o 17:38, autor: 0
Azbest zniknął z 14 nieruchomości na terenie gm. Szlichtyngowa

Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa informuje o zakończeniu zadania związanego z usuwaniem wyrobów zawierających azbest na terenie gminy w 2023 roku.

Szczegóły zadania

Przedmiotowe zadanie miało na celu demontaż, zbieranie, transport oraz unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest. W ramach realizacji tego zadania, z 14 nieruchomości na terenie Gminy Szlichtyngowa usunięto łącznie 49,02 Mg wyrobów zawierających azbest.

Wykonawca i koszty

Zadanie zostało powierzone firmie „7A” Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Władysław Bakinowski. Całkowita wartość zadania wyniosła 35 227,88 złotych brutto.

Finansowanie

Realizacja zadania była możliwa dzięki przystąpieniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze do "Ogólnopolskiego programu finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest" na lata 2019 –2023. Dzięki zapewnieniu ze strony Wojewódzkiego Funduszu z dnia 9 maja 2023 r., Gmina otrzymała zabezpieczenie środków finansowych w wysokości pokrywającej do 70% kosztów kwalifikowanych. Pozostałe 30% kosztów zostało sfinansowane ze środków budżetu Gminy.

Źródło: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl