TworzymyGłos Regionu

reklama

Andrzej Kopczyński: Tak żyć dłużej się nie da - to trzeba zmienić!

Wtorek, 19 marca 2024 o 19:08, aktualizacja Wtorek, 19 marca 2024 o 19:47, autor: 37
Andrzej Kopczyński: Tak żyć dłużej się nie da - to trzeba zmienić!

W zliżających się wyborach samorządowych, jednym z kandydatów KWW KO Trzecia Droga Lubuskie do Rady Powiatu Wschowskiego jest Andrzej Kopczyński, któremu przyświeca hasło „potrzebujemy dwie obwodnice, a nie puste obietnice”. O tym kim jest i dlaczego stawia sobie za cel budowę nie jednej, a dwóch obwodnic opowiada sam zainteresowany.

Zacznijmy od krótkiej notki biograficznej, kim jest Andrzej Kopczyński?

Mam 52 lata, jestem żonaty, wychowałem dwóch synów. Z wykształcenia magister inżynier technologii chemicznej, zdobyte na Politechnice Łódzkiej. Uzupełnione studiami podyplomowymi w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Od 1999 roku, prowadzę działalność gospodarczą w branży budownictwa mieszkaniowego. Jestem wielkim miłośnikiem pszczół i wszystkiego co się z tym wiąże. - od 2022 roku prezesuje wschowskiemu Kołu Pszczelarzy. Posiadam również nieduże gospodarstwo rolne.

Swoje dorosłe życie, swój rozwój, na stałe związałem ze Wschową - bardzo ją pokochałem i chciałem dla niej i jej okolic pracować. Zastanawiałem się jak to połączyć i tak w roku 2009 zdiagnozowałem chroniczny brak mieszkań pod wynajem w naszym mieście. Po diagnozie, przyszedł czas na realizację planów. Wybudowałem więc i przebudowałem, kilka budynków wielorodzinnych adaptując je na mieszkania pod wynajem z rozsądnym czynszem, pozwalające na zaspokojenie w dużej części, głodu mieszkaniowego ludzi młodych. Z dumą mogę powiedzieć - udało się!

Mieszkalnictwo to chyba nie jedyny problem?

To prawda. Obecnie zauważam inny palący problem dotyczący wszystkich mieszkańców Wschowy i okolic. Jest nim brak dwóch obwodnic naszego miasta, a mianowicie obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 12 oraz obwodnicy z ronda Przyczyna Górna - ciąg drogi krajowej nr 12 i wiaduktu na ulicę Konradowską.

Obietnice ich budowy po raz pierwszy padły w Wiadomościach TVP 1 w roku 2000. Obecnie mamy srebrny jubileusz tych obietnic - tylko obietnic - bo obwodnic w dalszym ciągu brak! Najbardziej czekają na nie mieszkańcy ulic Kazimierza Wielkiego, Moniuszki, 55 Pułku Piechoty Poznańskiej oraz ulicy Obrońców Warszawy.

Dlaczego obwodnice są takie ważne?

Ponieważ pochlapane elewacje domów, smród spalin, hałas pojazdów, zagrożenie na przejściach dla pieszych, to szara rzeczywistość. Codziennością są również korki komunikacyjne, które powodują wydłużony czas przejazdu samochodów - kierowcy się denerwują, mieszkańcy spóźniają się do pracy, a dzieci do szkoły. Zwiększone zużycie paliwa, powoduje zwiększone zanieczyszczenie powietrza powstałymi spalinami. Zadałem sobie trud i zliczyłem w godzinach szczytu, przejeżdżające ulicą Kazimierza Wielkiego pojazdy. Bagatela, liczba ich przekracza 1000 szt na godzinę w obydwu kierunkach. Tak zwanych tirów, przez te ulice przejeżdża około 500 sztuk. Tak żyć dłużej się nie da, trzeba to zmienić. Trzeba o tym głośno już nie mówić, a krzyczeć we Wschowie, Zielonej Górze czy Gorzowie Wielkopolskim. Nasze jakże słuszne postulaty, muszą również dotrzeć do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych we Wrocławiu - zarządcy drogi krajowej nr 12.

Umieliśmy wywalczyć powstanie powiatu wschowskiego - wywalczymy dla naszego miasta i te dwie obwodnice. Jesteśmy to winni naszym dzieciom. Jeżeli uzyskam poparcie, wystarczające na uzyskanie mandatu radnego powiatu wschowskiego, to zapewniam Państwa, iż całe moje pięcioletnie zaangażowanie, pójdzie w kierunku zmiany obietnic na dwie obwodnice.

Materiał sfinansowany ze środków KWW Komitet Obywatelski Trzecia Droga Lubuskie


Kontakt w sprawie publikacji materiałów wyborczych: redakcja@glosregionu.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (37)

avatar

avatar
~nie znam pana
19.03.2024 19:26

Jedyne co słyszałem o tym społeczniku to ustawianie konstrukcji z palet aby utrudnić wjazd do Steny i opinie od najemców mieszkań od pana Kopczyńskiego. Opnie w większości bardzo ciekawe i ciepłe, wręcz gorące.

avatar
~Damian
19.03.2024 20:21

Brawo dla Pana! Super!

avatar
~Andrzej Kopczyński
19.03.2024 20:52

Dziękuje za opinię, proszę wyznaczyć miejsce we Powiecie Wschowskim, podjadę porozmawiamy spróbujemy się poznać.

avatar
~Ja
19.03.2024 22:59

Ma pan mój głos.

avatar
~My- do (Ja)
20.03.2024 08:00

Tylko tyle ...?. To ma być poparcie ( Ja) , ale - ale, NIE NAS takich jak MY !. Co ten kandydat powie o wiarygodności PSL + Hołownia 2050 tzw, Trzecia Droga w Powiecie Wschowa - gdzie od ponad 5 lat jest koalicja , a la " stołek plus" PiS + PSL Powiat Wschowa !?. PUSTE OBIETNICE - jak ktoś taki zaczyna od obietnic " obwodnicy" --- totalna kpina na samym wejściu obietnic bez pokrycia - ZERO WIARYGODNOŚCI - Nie wystarczy wymalowany bilbord i poste hasła wyborcze na wyrost, bez pokrycia !!!!. To jest kpina i naciąganie prawdy !. Nie dla pana !!!! Nie dla Trzeciej Drogi z Hasłem 2050 !!!!. Widzimy w sejmie wiarygodnoś waszego Marszałka i " zamrażalkę" wobec Kobie !!!!. Nie dla was !!!!

avatar
~BZDETY + !
20.03.2024 07:51

Kolejny kandydat, który coś tam mówi o OBWODNICY !. Co ich napadło z tym obiecywaniem - zapewnianie budowy obietnicy jak wszyscy ONI nie maja zielonego pojęcia o jej budowie, stanu planów ,,,itd. ?. I to ma być ich Sztandarowe Hasło wyborcze, czy Totalna kpina z Nas Wyborców ?. Kandydacie - czy pan jest poważny sam w sobie, czy pan kpi z Nas, z naszej Inteligencji i wiedzy o takich kandydatach jak pan i ta pożal się Boże tzw, " Trzecia Droga z marszałkiem Hołownią" na czele waszej OBŁUDY ???. Czy to taka sama prawda o tych pana obiecankach tej obwodnicy jak " uśmiechnięta chłodziarka Hołownia bis pis" ???. To oszukanie przez was Polskich Kobiet i ich praw !!!!. To przesuwanie Projektów dot. Polskich Kobiet w nieskończoność dla waszej potrzeby wyborczej PSL + Hołownia 2050 = Trzecia Droga Obłuda i Cynizm wobec Polskich Kobiet ?????. Jest pan niewiarygodny jak pana ugrupowanie . Nie w tych wyborach dla was !!!!!

avatar
~klasyka....
20.03.2024 08:42

Typowa pokazówka ..... bez pomysłu na jutro.... tematy w stylu " odgrzewane stare kotlety" . Wiarygodność ZEROWA !.

avatar
~Andrzej Kopczyński
20.03.2024 12:13

Do komentujących powyżej, więcej wiary w siebie i bliźniego. jak Budowaliśmy Zakład STENA Recycling w 2007 roku, komentarze " nie da się" jak zaczęliśmy przebudowę stołówki po cukrowni na mieszkania, komentarze " nie da się", jak zaczęliśmy budowę dwóch bloków na fontannie, komentarze " nie da się", jak zaczęliśmy przebudowę przychodni na Kazimierza Wielkiego na mieszkania, komentarze " nie da się", a się udało. Pozdrawiam wszystkich wyborców i do urn rodacy.

avatar
~DO Kandydata !
20.03.2024 13:04

Proszę nam nie wciskać taniej wyborczej propagandy, w stylu cytat """ .....więcej wiary w siebie i bliźniego." Hi...hihi ...!. Czy to ma znaczyć, że tym " bliźnim" to jest pan kandydat w swojej osobie A.K...?. Czy to kpina z Nas, Wyborców ?. Czy ma pan tak kiepski żart o sobie . Proszę nie traktować "komentujących " jak siebie samego!. Bo to jest płytkie i żenujące !. Proszę nie traktować KOMENTUJĄCYCH - którzy są również WYBORCAMI i powiatu i Miasta i Gminy Wschowa, a nie jak się kandydatowi wydaje MASZYNKĄ wyborczą w Pana rękach !!!!!. Żadne wspierające "łapki" na "tak" dla pana nic tu panu nie pomogą !!!!. Za te kpiny " kandydata Andrzej Kopczyński" NIE - po STOKROĆ NIE dla pana i pana listy !!!!. Po drugie; nie jesteśmy pana "rodakami" , a wyborcami wszystkich kandydatów !!!.

avatar
~DO<>WIARA TAK!!!
28.03.2024 13:35

ALE NIE DLA CIEBIE !!!. JEDNO CO POTRAFISZ to BZDETY PLEŚĆ !!!!> ZEGNAM !!!. NIE DLA CIEBIE i tobie podobnym w tych wyborach !!!! Hiiiiiiiiiiiiiiiii !.

avatar
~Nick
04.04.2024 16:51

Fontanna była piękna, otaczający ogród też. Szkoda, że zostało to zniszczone

avatar
~Nick
05.04.2024 15:33

Niestety dwa bloki zbudowane na zabytkowej fontannie, to nie powód do dumy. Fontanna była piękna, także ogród wokół i wszystko to zostało zniszczone

avatar
~J.
20.03.2024 18:45

Może czas na nowych ludzi we władzach naszego powiatu. Ja osobiście dosyć mam już tych samych twarzy co wybory. Czas na kogoś co w swoim życiu zawodowym dużo osiągnął i jest to dobry wybór dla nas by ktoś taki jak Andrzej z przedsiębiorczym myśleniem wkroczył w ten ospały i upolityczniony urząd. Andrzej ma mój głos!

avatar
~Andrzej Kopczyński
20.03.2024 19:15

Do J Dziękuję, za ocenę Ja podejmuję się zadania, dwie obwodnice w tej kadencji samorządowej. 5 lat to naprawdę dużo czasu pozdrawiam wyborców

avatar
~Studentka UTW
20.03.2024 19:19

Ja mam takie marzenie, aby w jednym miejscu , w jednej radzie, ot takie wschowskie galaktikos. 1 Krystyna Zacharczuk 2 Jacek Kowalczyk 3 Emanuela dwóch nazwisk 4 Krzysztof mąż Emanueli 5 Sabina Brambor 6 Urszula Chudak 7 Krzysztof Kola 8 Kopczyński Andrzej 9 Piotr Buczek 10 Owoc Krzysztof 11 Jola Tarka-Denesiuk 12 Danka Patalas 13 Grys Ryszard 14 Knaflewska Hana 15 Sobczuk, ten co paraduje czasami w todze i jakimś łancuchu Lepiej nie będzie ale śmieszniej !

avatar
~Studentka... CO ...?
28.03.2024 13:40

A co to jest ten UTW ?. Śmieszna to ty jesteś - co z ciebie za studentka ?. Jajajjajajaj sobie robisz - kogo ty w ogóle reprezentujesz ?. Może tak było, ale za twojej Komuny !!!. Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr !

avatar
~Piotrek
20.03.2024 21:29

Zarząd Partii Wolności Ludowej na terenie Powiatu Wschowskiego. Udziela poparcia kandydatowi do rady powiatu wschowskiego. Szanownemu Panu Andrzejowi Kopczyńskiemu. Życzę powodzenia i dziękuje panu za dzisiejszą rozmowę w której poznałem konkrety oraz plan który pan mi zdradził co do tej obwodnicy = )

avatar
~Tomm
21.03.2024 06:49

mieszkania chyba dla patologii Cena czyni cuda Inkubator patologi meneli Tragedia te pana mieszkania Co chwile interwencje

avatar
~Kandydat na NIE
21.03.2024 15:29

Coś z Pana przechwałkami biznesowymi chyba nie tak ? Pan Roman trochę inaczej to przedstawia .

avatar
~konia kują, żaba nogę podstawia
21.03.2024 17:55

Panie Kopczyński, przecież obwodnica jest w realizacji. Pudło!!! Wyskoczył pan z obwodnicą aby czymś błysnąć. A temat już jest w realizacji https://zw.pl/decyzja-srodowiskowa-dla-obwodnicy-wschowy-i-debowej-leki-wydana,151147

avatar
~do „ ii-haha”
22.03.2024 16:38

Pełna zgoda z tą żabcią, ale... Decyzję środowiskową mają też; port kontenerowy w Świnoujściu, CPK pod Łodzią i elektrownia atomowa nad morzem. Koalicja 13 grudnia

avatar
~Ja
21.03.2024 18:34

Jak tacy ludzie beda zadzic powiatem to js dziekuje ludzie nieglosojcie na pana K A kto go zna ro wie co to jest za czlowiek

avatar
~xfd
21.03.2024 19:01

Głosuję na Andrzeja bo wiem, że ma "gadane" i dopnie swojego. Brawo Andrzej za odwagę !

avatar
~Andrzej Kopczyński
21.03.2024 19:33

dziękuje za poparcie ludzi młodych, to dla nich jest moja praca i moje zaangażowanie, za słowa krytyki, też dziękuje to otrzeźwia spojrzenie na codzienność, konkurencji w branży, życzę Alleluja i do przodu. Pozdrowienia dla Wszystkich, przyszła wiosna pora radosna.

avatar
~do - Studentki UTW
22.03.2024 11:59

Stawiam tezę, że jest Pani grupy emerytów ale propozycja Pani 7 kolejnych do RM to gruba przesada. Wschowa nie musi być kojarzona z miastem starców .

avatar
~Waldek
22.03.2024 13:02

Komitet Trzecia Droga Lubuskie - NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z TRZECIĄ DROGĄ OGÓLNOPOLSKĄ !!!! Pamiętajcie o tym Wyborcy !! A Panie Kopczyński może porozmawiamy o tym co Pan zrobił z kamienicą Curkowniczą ?? Kto zezwolił i jaki prawem na zniszczenie zabytkowej fontanny w ogrodzie ? Jak wyglądały Pana powiazania i zyski z zamknięcia Curkowni... Niech Pan nie myśli że temat został zapomniany - już niedługo, oj niedługo...

avatar
~Andrzej Kopczyński
22.03.2024 21:04

Przejazdy kolejowe na Konradowo i Olbrachcice/Siedlnica już dawno powinny być zastąpione wiaduktami, szkoda czasu na zatrzymywanie się i wypatrywanie pociągu. W poniedziałek stawiam info gdzie miała przebiegać od 25 lat obwodnica. Trzecia Droga Lubuskie działa, nie obiecuje. Życzliwi Ludzie pozdrawiają się kiwnięciem ręki za kierownicą jadąc rano do pracy.

avatar
~DO Andrzej ...... K***
28.03.2024 13:49

Takie bzdety, to może tylko opowiadać ktoś z tzw. "Trzeciej Nogi" ,.,. po tym co wasz Hołownia 2050 - Kamysz z tzw. PSL-u zrobił w tym Sejmie Polskim Kobietom to jest Jawne "Polityczne Przestępstwo waszej grupy posłów ".... czy to samo wy , czytaj cynizm, obłuda i fałsz chcecie zrobić Nam we Wschowie ???. OKREŚLAJĄ was jako ZERO - ZERO wiarygodności i godności !!!!. Macie swojego " rotacyjnego Marszałka z uśmiechniętą chłodnią" I TO jest wszystko co w tej K15P mogliście dostać !!!!> NIE DLA WAS we Wschowie i Powiecie Wschowskim !!!!. Z was kipi jedna wielka obłuda i cynizm w stosunku do Nas Normalnych Wyborców.... A komentarze A. K są na poziomie drwiny i upokorzenia !!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl