TworzymyGłos Regionu

reklama

Akrobatki ze Wschowy triumfują w Szczecinku. „Posypały się prawie same złote medale”

Poniedziałek, 20 maja 2024 o 11:29, aktualizacja Poniedziałek, 20 maja 2024 o 11:45, autor: 1
Akrobatki ze Wschowy triumfują w Szczecinku. „Posypały się prawie same złote medale”

18 maja w Szczecinku odbyły się Międzywojewódzkie Zawody w Akrobatyce Sportowej, które zgromadziły ponad 200 zawodników z północno-zachodniej Polski. Uczestnicy przyjechali m.in. z Gdańska, Gdyni, Sopotu, Inowrocławia, Piły oraz okolicznych miejscowości. Zawody podzielono na trzy części, aby pomieścić wszystkich widzów, a dla tych, którzy nie mogli być na miejscu, zorganizowano transmisję na żywo, którą śledziło ponad 2 tysiące osób.

Akrobatki ze Wschowy pokazały klasę

Na zawodach nie zabrakło również zawodniczek ze Wschowy, które do Szczecinka przybyły w dwunastoosobowym składzie. Reprezentantki klubu AKRO-FLIK wystartowały w pierwszej części zawodów przeznaczonej dla klasy OPEN.

„Klub AKRO-FLIK WSCHOWA istnieje dopiero drugi rok i jesteśmy dumni, że możemy już startować na zawodach w układach do muzyki. Przygotowywaliśmy się do tych zawodów ciężko pracując nad perfekcyjnym wykonaniem piramid i elementów indywidualnych i efekty naszej pracy były powalające konkurencję na kolana. Jeszcze tak rewelacyjnie nam się wcześniej nie udało zaćwiczyć. Posypały się prawie same złote medale” – mówi Magdalena Chudzińska-Nowak z klubu AKRO-FLIK Wschowa.

Wyniki wschowskich zawodniczek były imponujące:

  • Nadia Powalacz i Gabrysia Huzar zdobyły złoto w klasie OPEN DEBIUT, rywalizując z pięcioma innymi dwójkami.
  • Rita Górkiewicz, Alicja Dudek, Florentyna Fedyczkowska wygrały w kategorii trójek dziewcząt, zdobywając złoty medal.
  • Wiktoria Bukowska i Hania Szczerbowicz triumfowały w swojej kategorii, rywalizując z innymi dwójkami z północno-zachodniej Polski.
  • Lena Rodak i Ania Szabłowska zwyciężyły w grupie najstarszych dwójek OPEN.
  • Marianna Michalska, Pola Nadolna i Julka Tomczak zajęły drugie miejsce, prezentując również bardzo wysoki poziom.

Przyszłość klubu AKRO-FLIK Wschowa

„Dzięki tym zawodom dzieci przekonały się, że ciężka praca na treningach przynosi efekty. Teraz będziemy powoli przygotowywać się do nauki ogólnopolskiej klasy III PZG, na opanowanie takiej klasy ćwiczymy przynajmniej rok, a najczęściej dwa lata, a rywalizacja sportowa na tym poziomie będzie już olbrzymia, ale takie wyniki z zawodów w Szczecinku utwierdzają nas w przekonaniu, że już pora podjąć to wyzwanie i że się da to zrobić” – dodaje Magdalena Chudzińska-Nowak.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~wschowiak
20.05.2024 19:55

A zaczął pan Adamiak Jerzy (mój trener) , brawo dziewczyny!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl