TworzymyGłos Regionu

reklama

Akcja #sadziMY. Odbierz sadzonkę i posadź swoje drzewo

Poniedziałek, 02 października 2023 o 11:12, autor: 1
Akcja #sadziMY. Odbierz sadzonkę i posadź swoje drzewo

Lasy Państwowe, w ramach akcji #sadziMY, zachęcają obywateli do aktywnego udziału w sadzeniu drzew. W dniach 2 i 3 października każdy ma możliwość odebrania bezpłatnej sadzonki i posadzenia własnego drzewa.

Szczegóły Akcji #sadziMY

W dniach 2 i 3 października odbywa się piąta, ogólnopolska akcja #sadziMY. Lasy Państwowe przygotowały sadzonki różnych gatunków drzew, które są dostępne za darmo dla wszystkich chętnych. Celem akcji jest promowanie sadzenia drzew na prywatnych gruntach.

"My już jesteśmy gotowi. Dzisiaj i jutro czekają na Was sadzonki jarzębiny, buka i jawora" - informują przedstawiciele Nadleśnictwa Sława Śląska na swoim profilu na Facebooku.

Gdzie Odebrać Sadzonki?

W województwie lubuskim sadzonki można odebrać w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze (3 października) lub w najbliższym nadleśnictwie (2 i 3 października), na przykład w Sławie lub we Włoszakowicach. Sadzonki będą dostępne w godzinach od 9:00 do 15:00. Każda placówka oferuje różne gatunki drzew, w Sławie są to sadzonki jarzębiny, buka i jawora.

Historia Akcji

Akcja #sadziMY została zainicjowana w 2017 roku, jako reakcja na nawałnicę, która zniszczyła miliony drzew na obszarze około 70 tysięcy hektarów, od Dolnego Śląska po Kaszuby.

Instrukcja Sadzenia

Lasy Państwowe przygotowały specjalną infografikę, która zawiera instrukcje dotyczące prawidłowego sadzenia drzew. Infografika dostępna jest poniżej.

Źródło/foto: Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Sława Śląska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~CZYTELNIK
03.10.2023 13:39

Moge odebrac sadzonke tylko nie topole. Prezez spoldzieni mieszkaniowe obiecywal stopniowo przycinac topole przy ul zielony rynek i rzemieslniczej na parkongu i co ? Topole rosna a sokoi splywajace niszcza auta ale prezesik leszczyniak ma to D.... chyba sam cos zrobie aby wiosna nie puscily lisci moze wtedy je wytną

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl