TworzymyGłos Regionu

reklama

Akcja krwiodawstwa w ZSP Sława: Zebrano ponad 7 litrów

Sobota, 21 października 2023 o 13:41, autor: 0
Akcja krwiodawstwa w ZSP Sława: Zebrano ponad 7 litrów

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sławie miał miejsce akt solidarności i wsparcia dla potrzebujących. Mimo jesiennej aury wspólnota lokalna pokazała, że ma ogromne serce. "Pomaganie mamy we krwi! W ten zimny pochmurny dzień nasze serca nadal są gorące," podsumowuje społeczność z ZSP.

Akcja w ZSP Sława

Akcja krwiodawstwa, która miała miejsce w godzinach 9:00 - 12:00, była organizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. Pracownicy Centrum nie tylko przeprowadzili zbiórkę, ale także wygłosili prelekcję, której celem było podkreślenie znaczenia krwiodawstwa oraz motywowanie do regularnego jej oddawania.

Uzbierano 7,2 litra krwi

Mimo niskich temperatur i pochmurnego dnia, chętnych do wzięcia udziału w akcji nie zabrakło. Do rejestracji zgłosiło się 20 osób, a ostateczna liczba krwiodawców wyniosła 16. Uczestnicy tej życiodajnej inicjatywy oddali łącznie 7,2 litra krwi, co stanowi cenny wkład w ratowanie zdrowia i życia wielu pacjentów.

Zarówno organizatorzy, jak i dyrekcja szkoły wyrazili nadzieję na kontynuację tego typu przedsięwzięć w przyszłości. Kolejna okazja do oddania krwi już za kilka tygodni.

Źródło: ZSP Sława

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl