TworzymyGłos Regionu

reklama

75 tysięcy złotych w paczkach dla potrzebujących. „Weekend Cudów” we Wschowie

Poniedziałek, 18 grudnia 2023 o 17:05, autor: 0
75 tysięcy złotych w paczkach dla potrzebujących. „Weekend Cudów” we Wschowie

W miniony weekend, 16-17 grudnia odbył się „Weekend Cudów” Szlachetnej Paczki. W Szkole Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków we Wschowie, podobnie jak w wielu innych miejscach w całej Polsce, utworzono magazyn, który na dwa dni stał się centrum dobroczynności. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz darczyńców, udało się zebrać paczki o wartości około 75 000 zł dla 18 rodzin z terenu gminy.

Nie tylko żywność i ubrania, ale i sprzęty AGD

Wśród zebranych darów znalazły się nie tylko podstawowe artykuły, takie jak żywność, ubrania, czy kołdry, ale również większe przedmioty jak łóżka, pralki czy zamrażarki. Troska o potrzebujące rodziny poszła dalej niż tylko zaspokojenie podstawowych potrzeb – darczyńcy, w tym szkoły, firmy, a nawet osoby indywidualne z Berlina i Warszawy, zademonstrowali nadzwyczajną hojność.

Wspólna praca na rzecz społeczności

Nieocenionym wsparciem dla akcji byli strażacy z gminnych jednostek OSP, straż miejska, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy we Wschowie, jak również zwykli mieszkańcy o „wielkich sercach”. Wydarzenie zostało objęte patronatem przez Burmistrza Miasta Gminy Wschowa, Konrada Antkowiaka. To wspólne działanie na rzecz lokalnej społeczności pokazało, jak dużo można osiągnąć, kiedy łączy się siły.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl