TworzymyGłos Regionu

reklama

23. Olimpiada Radości wywołała mnóstwo uśmiechu. Tak SOSW świętowało Dzień Dziecka!

Poniedziałek, 03 czerwca 2024 o 11:31, aktualizacja Poniedziałek, 03 czerwca 2024 o 21:54, autor: 0
23. Olimpiada Radości wywołała mnóstwo uśmiechu. Tak SOSW świętowało Dzień Dziecka!

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Wschowie odbyła się już 23. edycja Olimpiady Radości. Dzieci z całego Ośrodka uczestniczyły w zabawie z okazji Dnia Dziecka, wypełnionej licznymi atrakcjami i uśmiechem. Podczas wydarzenia mogli bawić się na dmuchańcach, wziąć udział w loterii fantowej, malować twarze, tańczyć, śpiewać oraz kosztować pysznych hotdogów i waty cukrowej.

Dzień pełen uśmiechu i radości w SOSW we Wschowie

Olimpiada Radości, jak co roku, zgromadziła wiele dzieci, które miały okazję spędzić czas na świeżym powietrzu, korzystając z przygotowanych atrakcji. Jolanta Awsiukiewicz, otwierając wydarzenie, podkreśliła, jak ważne są dzieci dla społeczności szkolnej:

„Wiecie doskonale, że wy jesteście naszym największym skarbem, naszą największą radością, i bez was nie byłoby nas. Dlatego dzisiaj chcielibyśmy się razem z wami pobawić. Możecie prosić do tańca, możecie prosić do śpiewu. Możecie dzisiaj poszaleć ze swoimi wychowawcami, nauczycielami, paniami pomocami. Dzisiaj się wszyscy bawimy! Hasło tegorocznej olimpiady brzmi: „Każde dziecko o tym wie, chcesz być zdrowy, ruszaj się!”, dlatego dzisiaj wszyscy się ruszamy” – powiedziała Jolanta Awsiukiewicz.

Starosta Wschowski Waldemar Starosta: „Cieszę się, że z wami jestem”

Do dzieci i uczestników wydarzenia zwrócił się także Starosta Wschowski, Waldemar Starosta, który wyraził swoją radość z obecności na Olimpiadzie Radości:

„Codziennie macie być uśmiechnięci, codziennie macie być radośni, codziennie macie się bawić. [...] My, jako Zarząd Powiatu gwarantujemy wam, że będziemy robić wszystko, żebyście na co dzień w godnych warunkach u nas się uczyli, żebyście w godnych warunkach przebywali, żebyście mieli fantastyczny sprzęt nowoczesne, zabawki i różne pomoce. Gwarantujemy wam, że te warunki będą dla was stwarzane coraz lepsze. Bawcie się dobrze, oby słoneczko za chwilę wyszło, ale słoneczko macie w sobie, to najważniejsze” – powiedział Starosta Wschowski.

Jakie marzenia mają uczniowie SOSW?

W trakcie uroczystości, dyrektor SOSW, Lucyna Kowalczykowska, zapytała dzieci o ich marzenia. Najodważniejsi podeszli do mikrofonu i podzielili się swoimi pragnieniami. Marzenia były różnorodne: od uczenia się w pracowni komputerowej, przez wizytę w Los Angeles, aż po życzenia, aby Ziemia była zrobiona ze słodyczy. Dyrektor Kowalczykowska podkreśliła wagę wspólnych marzeń:

„Chcemy się bawić razem z wami, chcemy, abyście byli szczęśliwi, radośni. John Lennon, osobowość mojego pokolenia, powiedział, że jeżeli jedna osoba ma marzenie, to zostaje to tylko marzenie. Natomiast, jeżeli to marzenie ma wiele osób, staje się rzeczywistością” – powiedziała dyrektor Kowalczykowska.

Wsparcie dla Stowarzyszenia Bliżej Autyzmu

Podczas imprezy miało miejsce także uroczyste przekazanie elektrycznego wózka inwalidzkiego Stowarzyszeniu Bliżej Autyzmu, który został ufundowany przez firmę ECOENGINE, reprezentowaną przez Agatę Wawszkiewicz. Wózek trafi do bezpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, co z pewnością pomoże wielu dzieciom.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl