TworzymyGłos Regionu

reklama

20-latek z gminy Sława zatrzymany z „pożyczonymi” tablicami BMW – grożą mu lata więzienia

Poniedziałek, 06 listopada 2023 o 11:55, aktualizacja Poniedziałek, 06 listopada 2023 o 12:23, autor: 0
20-latek z gminy Sława zatrzymany z „pożyczonymi” tablicami BMW – grożą mu lata więzienia

Wschowska policja podczas rutynowej kontroli drogowej w ostatni weekend, ujawniła szereg naruszeń prawa dokonanych przez 20-letniego mieszkańca gminy Sława. Młody mężczyzna prowadził samochód marki Opel bez posiadania uprawnień do kierowania, a na domiar złego, na pojazd nałożone były tablice rejestracyjne należące do BMW. Właściciel pojazdu nie zadbał także o obowiązkowe ubezpieczenie OC.

Fałszywe tablice to poważne przestępstwo

Użycie tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do właściwego pojazdu stanowi poważne przestępstwo, za które polskie prawo przewiduje surowe sankcje.

- Lekkomyślny 20 – latek odpowie teraz przed sądem - mówi nadkomisarz Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, podkreślając wagę wykrytych czynów.

Zmiany w przepisach dot. tablic rejestracyjnych

W świetle niedawno wprowadzonych zaostrzeń w przepisach ruchu drogowego, dotyczących tablic rejestracyjnych, młody kierowca może teraz zmierzyć się poważnymi skutkami - pozbawieniem wolności na okres od 3 miesięcy do nawet 5 lat. Art. 306c § 2 kodeksu karnego jasno określa odpowiedzialność za używanie tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do pojazdu, na którym się je umieściło.


Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl