TworzymyGłos Regionu

reklama

11. Wschowski Kongres Kobiet. „Musimy się stawiać, by nas nie ustawiano” (VIDEO)

Sobota, 16 września 2023 o 13:23, autor: 22
11. Wschowski Kongres Kobiet. „Musimy się stawiać, by nas nie ustawiano” (VIDEO)

Sala widowiskowa Centrum Kultury we Wschowie stała się areną dyskusji i wymiany doświadczeń związanych z kobiecą perspektywą w życiu społecznym, zawodowym i prywatnym. Otwarcia 11. Wschowskiego Kongresu Kobiet dokonały Hanna Knaflewska-Walkowiak i Urszula Chudak, członkinie Rady Programowej.

Patronat i goście

Patronat nad wydarzeniem objęli marszałek województwa, Elżbieta Anna Polak, oraz marszałek senatu, Tomasz Grodzki. Do zgromadzonych przemawiali Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, Senator RP Wadim Tyszkiewicz, Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak, Radna Sejmiku Województwa Lubuskiego Małgorzata Paluch-Słowińska, Członek Zarządu Powiatu Wschowskiego Tomasz Urbański, Dyrektor CKiR Daniel Kmieciak oraz delegacja ze Skwierzyny.

Nie tylko włodarze, lokalne aktywistki i osoby zainteresowane ze Wschowy wzięły udział w Kongresie. Na sali CKiR zameldowały się panie ze Sławy, Nowej Soli, Żagania, Leszna czy Zielonej Góry.

Wykłady i warsztaty

Różnorodność tematów prelekcji to coś, co definiuje Wschowskie Kongresy Kobiet. Nie inaczej było i w tym roku. Anita Kucharska-Dziedzic, posłanka na sejm RP i wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy, mówiła o tym, jak zabija przemoc domowa. Aneta Szpak-Korycka, kosmetolog, podzieliła się wiedzą na temat dbania o urodę w obliczu ciężkiej choroby. Zbigniew Izdebski, znany seksuolog, wygłosił prelekcję na temat "Sztuka kochania wczoraj i dziś". Katarzyna Stoparczyk, dziennikarka radiowa i telewizyjna, mówiła o tym, jak mieć w życiu frajdę. Janina Plezia, przedsiębiorca i plastyczka, opowiadała o tym, jak żyć pełnią życia w kwiecie wieku.

Rada Programowa Wschowskiego Kongresu Kobiet przygotowała również elementy artystyczne. Hejnał Wschowy na rozpoczęcie obrad odegrał członek Orkiestry Maestoso, natomiast pokaz mażoretkowy zaprezentowała Alicja Chilarska. Na zakończenie Kongresu wystąpili artyści baletu Teatru Muzycznego w Poznaniu. Dodatkowo wydarzeniu towarzyszyła wystawa obrazów Janiny Plezia pod tytułem „W kwiecie wieku”.

"Spotkanie z drugim człowiekiem to lekcja szacunku i zrozumienia"

Organizatorki wydarzenia podkreślały, że Kongres nie jest tylko okazją do zdobycia wiedzy, ale również do spotkania z drugim człowiekiem. "Świat jest różnorodny, nie ma jednej słusznej recepty na dobre życie, a spotkanie z drugim człowiekiem, to lekcja szacunku i zrozumienia" - zaznaczyły organizatorki, nawiązując do słów Martyny Wojciechowskiej.

Zakończenie w klimatach artystycznych

Po zakończonych obradach uczestniczki miały okazję do relaksu i integracji. Występy artystów i baletu Teatru Muzycznego w Poznaniu zapewniły doskonałą rozrywkę po intensywnych dyskusjach i warsztatach. Dodatkowo, towarzyszyła temu wystawa obrazów Janiny Plezia pod tytułem „W kwiecie wieku”.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

avatar

avatar
~RAWO WY !!!
16.09.2023 15:03

Wszystko super!!!, ale szanowne - drogie Panie gdzie są wasze córki, wnuczki ???. Przypominam Wam, że jesteście Solą Tej Ziemi i w Was nasza Nadzieja przy Urnach Wyborczych !!!. Wszystkiego najlepszego !!!. Pytanie ; - mamy tu super przedstawicieli Miast i Gminy Wschowa, ale przykre jest, iż brak jest tu przedstawicielek Rady Powiatowej, które są kobietami !!!!. Przykre, a nawet żałosne - ICH NIEOBECNOŚĆ !!!!.

avatar
~Autor
16.09.2023 21:00

A to co za agitacja ?:)))).Już jedna dzieci wyprowadzała na ulicę . Trzeba mieć zryty beret aby chodzić po ulicy i robić z siebie( )

avatar
~Mężczyzna do~"Autor"
17.09.2023 06:21

Jakbym był tylko Kobietą to bez żadnej trzymanki nazwałbym cię (przez małe ~~c~) " szowinistyczną świnią " pseudo "autorku" !!!. I jak najbardziej masz jak to sam się nazwałeś zryty ten beret aby te brednie wypisywać !!!. Czybyś zapomniał w tej chwili tabletek ?.

avatar
~misiek
16.09.2023 16:02

Bez komentarza

avatar
~AS
16.09.2023 18:29

"ciekawy repertuar", ale najważniejsze to za pewną panią DOŚĆ DYKTATURY KOBIET

avatar
~Urszula Chudak
16.09.2023 19:09

W imieniu Hani i własnym, dziękuję Wam kongresowiczki, za siedem godzin słuchania wykładów, dyskusji oraz wspólnej zabawy tradycyjnie zakończonej wspólnymi tańcami i śpiewem. Tak jak obiecałyśmy, będzie XII, XIII... a może i kolejne Kongresy? I tego się trzymajmy!

avatar
~Teofil
17.09.2023 21:49

Oby kolejnych nie było

avatar
~Marty Byrde
16.09.2023 19:56

„Ustawiane” kobiety. Gdybym urodził się jeszcze raz chciałbym być tzw. „samotną” matką z dzieckiem. Zasiłki, dodatki, 500+, zabawa w udawanie biednej samotnej, której już nikt nie chce jej i brajanka kończywszy na alienacji rodzicielskiej. Macie pojęcie jak sfeminizowane są polskie sądy, które za nic mają mężczyzn i ojcostwo. Nie rozśmieszajcie mnie! Ha, ha, ha

avatar
~Facet do !
17.09.2023 06:30

~~! ~~Nie jakiej Marty Byrde, niech mi będzie wolno zacytować tego "autorka" powyżej ; ale ty masz " zryty beret" !!. I ty się podpisujesz w ten sposób ?. Jakie prawa mężczyzn, jakie ojcostwo ??? - tych pod płotem, niepłacący alimentów, używających siły fizycznej wobec kobiet i swoich dzieci - wolnych elektronów u obecnej władzy, co to "pałkarzy" z gazem wysyłają na Nasze Panie ???. To są te twoje prawa dla nich ???> Brrrrrrrrrrrrrrrrrr !!!!.:):):):)

avatar
~Asd
16.09.2023 20:36

Kongres polityczno-emerycki

avatar
~JAK(Asd)
17.09.2023 06:35

I tobie podobni co tu te bzdety wypisują pod adresem tych Pań !. I nie dziwota , jak się was czyta tych na NIE, że w tej władzy jest tylu szowinistów z pogardą do Pań !!!. A wasz prezes to niby " siła facet" nie emeryt !!!......" Aferka +"""" !!!!

avatar
~@<>/Asd/
17.09.2023 16:48

Człowieku ta totalna władza od ponad 8 lat ze wszystkiego w tym kraju zrobiła politykę, a ty się dziwisz, że Nasze Panie - Kobiety mają ich po dziurki w nosie !!!. Ty nawet w swojej rodzinie przez tą totalną władzę masz politykę, bowiem nie dogadasz się z całą rodziną normalnie tylko w stylu pis plus !!!!. Szczujnia przez przekaz tvpplus zrobiła swoje w Naszym Kraju !!!. Ta władza to jedna wielka "korupcja" , a "Wiza za szmal" to tylko tego wierzchołek góry !!!!!.

avatar
~Marty Byrde
17.09.2023 17:04

do Facet do ! Widzę, że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Czy pisałem o kobietach, które nie dostają alimentów czy też o agresji ich mężów lub konkubentów - łobuz kocha bardziej? :) Nie broń tak tych swoich pań, o których pisałem bo się zdziwisz :) Nie podejmuj się się oceny praw mężczyzn w sądach nie mając żadnej wiedzy. Alienacja to termin tobie nie znany. Po prostu milcz w tym temacie!

avatar
~Wschowianin
16.09.2023 20:57

Liga rządzi , liga radzi , liga nigdy was nie zdradzi :)))))

avatar
~Obserwator
16.09.2023 20:58

A Holand tam nie było ? Jej to bym obywatelstwo Polskie zabrał !!!!

avatar
~ty !, "obserwator"
17.09.2023 06:38

A ty kto?; - mały agitator " przekazów dnia z nowogrodzkiej" ???. - czy analfabeta XXI Wieku, efekt nauki "kitu" ???. Obserwator aferki - cienkiej nitki !!!.

avatar
~Facet!!!
17.09.2023 07:38

Kocham Was !!!!. Jesteście Wspaniałe !!!!. Dajcie "kopa" tej totalnej władzy i na szczeblu centralnym i lokalnym w powiecie !!!. Mówimy NIE tym męskim, w krótkich spodenkach szowinistom. co to nawet swoich żon się boją, nie są nawet w stanie nawiązać logicznej rozmowy z kobietami , a za drzewa jak ten ((( komuniści i złodzieje.....):):):) pyszczą swoje szowinistyczne slogany pod dyktando nowogrodzkiej !!!!!. Panie Górą !!!. Te wybory należą do Was - Nasza Przyszłość w Waszych rękach !!!!. Dużo zdrowia i wytrwałości w Waszych dokonaniach !!!!. FACET na TAK !!!!.

avatar
~Janek Pradera
17.09.2023 08:53

Nie można pozbawić obywatelstwa. Prawo na to nie pozwala w żadnym wypadku. Zanim coś palniesz sprawdź.

avatar
~Gosc
17.09.2023 15:33

Tobie zabrać judaszu obywatelstwo

avatar
~Wtf
17.09.2023 10:02

Czy to jakaś prowokacja? Przecież ośmieszacie się tą formułą ... ludzie dzielą się na mądrych i mniej mądrych a nie na mężczyzn i kobiety

avatar
~DO #Wtf#
17.09.2023 16:41

Czyli ta druga grupa to jesteś ty i tobie podobni - faceci , a la "mniej mądrzy", że stać cię na taką totalna głupiznę !!!!. Człowieku czy ty masz chociaż trochę oleju tego z pierwszego tłoczenia w tej swojej pustej głowie ???. To trzeba mieć zryte pod ta czaszką, aby Kobiety i mężczyzn zaliczać do tej samej grupy !!!!. I nie dziwota, że w tym kraju tylko ok. 35 % mężczyzn ma wyższe wykształcenie , a Panie Kobiety aż 75 % !!!!!. Szok co za rasa z tych mężczyzn ????. I tacy są przy korycie władzy Brrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!.

avatar
~Pytek ;
18.09.2023 08:02

Jakim prawem jakaś " męska szowinistyczna menda" wtrąca się w sprawy Naszych Pań ???. Jako facet z doświadczenia wiem, iż ..." krowa, która dużo ryczy mało mleka daje " //// . Tak jest z tymi niby mężczyznami, którzy teraz w tej opcji rządzącej perfidnie atakują Nasze Panie - nie wspomnę o ich kobietach co to dostali od nich tzw. " koryto władzy" !!!. Moje gratulacje dla Wszystkich Pań na tym Kongresie i w ogóle -- Dużo zdrowia i wytrwałości w Waszej walce z tą totalna szczujnią !!!. W wyborach ich rozliczymy !!!. Facet ###.pl

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl