Turniejem tenisa stołowego uczcili 60-lecie Pogoni

Poniedziałek, 24 marca 2014 o 16:04, autor: 0

W sali sportowej CKiR rozegrano turniej tenisa stołowego z okazji 60-lecia Klubu Sportowego Pogoń Wschowa. W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Jakub Malinowski ze Sławy, w kategorii szkół ponadpodstawowych  Krzysztof Drzewiecki z Lginia. Drugie miejsce wśród młodszych uczestników zajął  Miłosz Bachowski, na najniższym stopniu podium stanął Michał Kubicki, a tuż za pudłem sklasyfikowany był Jakub Dembiński. Drugi w kategorii szkoły ponadpodstawowe był Mateusz Palicki, trzeci Marcel Oborski, a czwarty Mateusz Stocki. Wszyscy wymienieni zawodnicy otrzymali okazałe puchary-wazony, foldery o Wschowie oraz broszury z historią Pogoni Wschowa. - Sekcja tenisa stołowego Pogoni Wschowa powstała w 2003 roku - mówił Henryk Borkowski trener i działacz Pogoni - Mieliśmy kilka tłustych lat. We Wschowie grali zawodnicy z kilku sąsiednich miast i otarliśmy się o awans do II ligi. Później było znacznie gorzej, ale teraz znowu budujemy od nowa. Prowadzimy nabór i od września chcielibyśmy zgłosić dwa zespoły do A klasy. To już chyba ostatni epizod obchodów 60-lecia Pogoni. Klub powstał w 1953 roku.